Wednesday 5th October 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Wednesday 5th October 2011

Race No. 1Maiden Mtd Australia02:44PM (QLDtime)
Maiden event over 331 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCESS KAIJA2NBTK J Rolls (Lockyer Waters Qld)
2COUNT CANUTE2643NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
3FROM LIL’ THINGS6835NBTM J Boody (Churchable Qld)
4ELECTRIC EBAY73833NBTW R Andrews (Strathpine Qld)
5MISS MILEY8NBTD Robinson (Dunbible)
6CLAPPIN’ NOVA2NBTM J Pearce (Wivenhoe Pocket)
7KAY CEE CHARMFSHT A Sharpe (Ebenezer Qld)
8BECAMI AND ICE87573NBTL D Elgood (Park Ridge Qld)
9ROBROY BEAUTY38226NBTR I Simms (Churchable)
10HIPPER DA PIP34267NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
Race No. 2Novice Winning Edge03:04PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 331 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1RADICAL IMPACT81866NBTT D Medcalf (Carina)
2MUCH MORE14622NBTR C Cooke (Woodview)
3TEMPO LOVER119.34G T Allen (Tamborine Qld)
4ROMAN ASSASSIN34477NBTJ G Warbroek (Bundamba)
5BUSH BOY8764519.56M J Boody (Churchable Qld)
6MISS JOYFUL11FSHR C Cooke (Woodview)
7COLD VENGEANCE6346FNBTC G Elson (Wurtulla)
8FOUR WAY BLAZE12773NBTP R Bateman (Caboolture)
9REGAL AMELIA3167819.24S H Arnold (Churchable)
10DOWNUNDER DOLL45866NBTJ T Pay (Park Ridge)
Race No. 35th Grade The ‘a’ Team Stud03:24PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1DONNY BOY85716NBTD C Jefferies (Rochedale South)
2BLUE’S ON PARADE23311FSTDA J Stevens (Wakerley)
3CAITLIN JADE6367422.99E G Griffin (Glasshouse Mountains)
4IN TEMPO74424NBTS J Hunt (Atkinson Dam)
5ROY FLYER73264NBTD Robinson (Dunbible)
6TRAV’S MIRACLE6418623.74T J Elson (Yandina Creek)
7SPOONER STREET6778723.28J L Reimer (Rush Creek)
8PURE MIX5854523.04K A Houghton (Murrumba Downs Qld)
9DIAMOND KNUCKLES877F723.02J T Edwards (Fernvale Qld)
10DYNAMIC LADY6647423.28J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 4Ht 1 Maiden Eric Thomson Memorial03:44PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1MASAI TEMPOFSHJ M Viles (Churchable Qld)
2STEP UP LASS3FSTDK J Rolls (Lockyer Waters Qld)
3ZULU RUMBLEFSHS J Kavanagh (Dungay)
4PAKEY’S PRIDE45644NBTT J Elson (Yandina Creek)
5SUTURE38736FSHN D Sykes (Atkinson Dam)
6HANSON TAMBOFSHG T Allen (Tamborine Qld)
7WHERE’S RUSSELLFSHM C Brauer (Wolffdene Qld)
8TAYREN’S MAGIC58584NBTR D Ogden (Burpengary)
9SWEET FEET65866FSHB R Gardner (Cedarvale Qld)
Race No. 5Ht 2 Maiden Eric Thomson Memorial04:04PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1NATIONAL DIAMOND55634NBTK A Galloway (Tamborine)
2RUSSIAN REDFSHC E Curtis (Atkinson Dam)
3MISS LILY ROSEFSHM J Chapman (Park Ridge Qld)
4BUNDY HAWKFSHP J Rayner (Dakabin)
5FASHION FLYER6534NBTR B Burman (Park Ridge)
6WITCH HALFFSHD L Buxton (Logan Reserve)
7SUBLIMINALLYFSHT W Brett (Grandchester)
8VOLCANO BOY35733FSTDF Barendrecht (Burnett Heads)
9SWEET FEET65866FSHB R Gardner (Cedarvale Qld)
Race No. 6Ht 3 Maiden Eric Thomson Memorial04:24PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1BELLAGIO LADFSHR D Ball (Prenzlau)
2TIZZA TIGERFSHE J Williamson (Greenbank)
3MARRY ME ALLYFSHR J Simpson (Upper Kedron Qld)
4KISSY KISSY32536NBTL M Wyatt (Churchable Qld)
5GOT A MOMENTFSHD L Buxton (Logan Reserve)
6OAKLEIGH GRACE7FSHR J Heilbronn (Raceview)
7DIAMOND GAZZA8FSHG W Holborn (Deception Bay)
8LEICA CLOUD42FSTDS J Hunt (Atkinson Dam)
9SWEET FEET65866FSHB R Gardner (Cedarvale Qld)
Race No. 7Ht 4 Maiden Eric Thomson Memorial04:44PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1RUN BOLT RUN333T2NBTK M Snow (Cornubia Qld)
2JEAN’S WORKFSHD L Buxton (Logan Reserve)
3CUT ABOVEFSHT A Noble (Karrabin Qld)
4FOURTEEN QUID6FSHP M Dennis (Wynnum West Qld)
5HANSON SENORFSHG T Allen (Tamborine Qld)
6STEP UP LASS3FSTDK J Rolls (Lockyer Waters Qld)
7CRAIGIE AIRFSHC E Curtis (Atkinson Dam)
8BLUE CHARIZARDFSHR D Ball (Prenzlau)
9SWEET FEET65866FSHB R Gardner (Cedarvale Qld)
Race No. 85th Grade Brandons Electrical05:06PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1LARGE DIAMOND3861131.22J T Edwards (Fernvale Qld)
2UNRELENTINGT163230.31T W Brett (Grandchester)
3MISUNDERSTANDING111FSTDM C Brauer (Wolffdene Qld)
4I’M BEWITCHED2122130.44S J Hunt (Atkinson Dam)
5PRAWNTASTIC56541NBTR C Whisson (Ellengrove)
6BABE WATCH5363430.76G J Cannon (Keperra)
7ILIKA MALIKA35876FSHR L Scott (Park Ridge South)
8AWESOME KNOCKA58435NBTB L Kitchener (Chuwar Qld)
9BULLY BROWN3675730.79M R Dawson (Mt Forbes Qld)
10KING KODA66778FSHM J Chapman (Park Ridge Qld)
Race No. 93/4 Grade Hawkins Media05:31PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR BILLY BLUE5578822.95W B Elson (Yandina Creek)
2FLYING ARGUMENT23573NBTC K Supple (Fairy Hill)
3SANRICO JOAN3152423.19S A Clark (Burpengary Qld)
4WHERE’S PADDY55458FSTDL D Elgood (Park Ridge Qld)
5DESSA BY CHANCE1757123.12S H Arnold (Churchable)
6KYEEMA3261623.07C N Houston (Burpengary)
7CHICKEN SPECIAL1676122.83T A Noble (Karrabin Qld)
8ELLERY3381723.14J T Pay (Park Ridge)
9KING CAN TO32365NBTC K Supple (Fairy Hill)
10ATOMIC HAWK5454723.02P J Rayner (Dakabin)
Race No. 105th Grade Redcliffe Oxley Meats05:56PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1ELUSIVE PRIDE13F7522.98K A Houghton (Murrumba Downs Qld)
2EARLY HARVEST1865623.12E Honeyman (Alberton Qld)
3FOOLISH MAID4668222.96J T Pay (Park Ridge)
4ROSIE’S CHUCK8634323.05J T Edwards (Fernvale Qld)
5BOTH THIEVES7215123.09E G Griffin (Glasshouse Mountains)
6PICK THE SCORE4623623.31W R Andrews (Strathpine Qld)
7SANRICO SAGE7358323.07S A Clark (Burpengary Qld)
8MARCIANO6677523.14P R Bateman (Caboolture)
9BOOT AND SCOOT3444823.13J L Reimer (Rush Creek)
10SPINNING FREE4878823.05J L Reimer (Rush Creek)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments