Saturday 11th July 2009


Race 1 410m 6.30pm
HT 1 MAIDEN F.M.B. BUILDING SERVICES PTY LTD
1 BEN MORVAN M MICHAEL BOODY
2 BLACK SHE AIN’T M ROBYNNE BLACK
3 SHEZA SHEILA M EMMA O’CONNOR
4 SWIP STAR M JAMES LEE
Box5 VACANT
6 FRANKLY FRANK M GEORGE TSAKISSIRIS
7 GERARDA M GLEN OLSEN
8 SURGE ON BY M STEPHEN CLARK

Race 2 410m 6.50pm
HT 2 MAIDEN F.M.B. BUILDING SERVICES PTY LTD
1 SCARRED VICAR M GEORGE TSAKISSIRIS
2 GOODTIME GERTIE M ROBYNNE BLACK
Box3 VACANT
4 WELL MADE M GARY HEATH
5 MOON RIVER MISS M EMMA O’CONNOR
Box6 VACANT
7 MACAU FLYER M JUDITH OLSEN
8 PUZZLE TRAIN M DARREN TAYLOR

Race 3 410m 7.10pm
HT 3 MAIDEN F.M.B. BUILDING SERVICES PTY LTD
1 EGYPTIAN ROSE M GARY HEATH
2 SURF SHELL M MICHAEL BOODY
Box3 VACANT
4 NOBLE JESS M NORMAN RANDALL
5 GOLD BOMBER M GLEN OLSEN
Box6 VACANT
7 ENTHUSED M ROBYNNE BLACK
8 MONEY OR NOTHING M EMMA O’CONNOR

Race 4 410m 7.30pm
NOVICE THE CAIRNS POST
1 SHAE BELLE N BERTRAM RANDALL
2 BAMBOO BANGLE N GARY HEATH
3 RONNIE DA RAZOR N EMMA O’CONNOR
4 DOLLAR PETE N DARREN TAYLOR
5 THUNDA BOND N CRISTY GODFREY
6 TUSCAN ROSE N GARY HEATH
7 ASHLAN DELIGHT N ROBYNNE BLACK
8 SPRINGTIME MISS N IRENE DRURY

Race 5 544m 7.50pm
HT 1 MONSOON LEATHER CAIRNS CUP
1 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
2 UNMARKED 3 RICKY CAMP
Box3 VACANT
4 SEE THROUGH 1 NEVILLE WATERS
5 FUELLED FURY 2 STEPHEN CLARK
Box6 VACANT
7 FARMOR SWIFT 3 STEVEN SCOTT
8 TERRADOME BALE 2 DARREN TAYLOR

Race 6 544m 8.10pm
HT 2 MONSOON LEATHER CAIRNS CUP
1 DA JUDGE 3 ROBERT OLSEN
2 BRONSAN MISS 1 MICHAEL CAMPBELL
3 LUKE’S PRINCESS 3 ADRIAN MILANI
4 ARCHIE’S REWARD 2 BERTRAM RANDALL
Box5 VACANT
6 ANNA FORD 2 CRISTY GODFREY
7 SUPER SAMMY 5 ROBERT THOMSON
8 HIGH CLASS BROAD 3 MICHAEL BOODY

Race 7 544m 8.30pm
HT 3 MONSOON LEATHER CAIRNS CUP
1 SYANNA 3 KELVIN MULLER
2 CHECK YA POCKETS 1 MICHAEL HICKMOTT
3 CHAPLIN AIR 5 GRAHAM THOMSON
4 TOMBSTONE TEDDY 1 CRISTY GODFREY
Box5 VACANT
6 ZACKIIAH 2 BERTRAM RANDALL
7 RED ACES 3 MICHAEL BOODY
8 SALTWATER ROSE 3 GLEN OLSEN

Race 8 410m 8.50pm
3/4 GRADE KEHOE TROPHIES
1 DAKODA 3 CRISTY GODFREY
2 KIOWA CRUISE 4 ISOBEL CAMP
3 PREMIER KNIGHT 4 DARREN TAYLOR
4 DOUBLE DAN 4 EMMA O’CONNOR
5 SERENGHETI DREAM 4 GRAHAM THOMSON
6 COBIA 4 GRAHAM ANDERSON
7 ROJO ROCKET 4 KEVIN WHEELER
8 BLUEY VALENTINE 4 IRENE DRURY
9 ADDIS EXPRESS 4 CRISTY GODFREY

Race 9 544m 9.10pm
4/5 GRADE FISHERY FALLS HOTEL
1 MANZAREK 4 EMMA O’CONNOR
2 SURFIN’ NATNUI 5 DARYLE HALLIGAN
3 SHINING LASS 5 ISOBEL CAMP
4 PERSONAL JINX 5 IRENE DRURY
5 STOLEN ONE 4 MICHAEL CAMP
6 TAMMY SHIRAZ 5 DARREN TAYLOR
7 CALAIS CLASS 4 GRETA THOMSON
8 ABSOLUTE GRANDO 5 KEVIN WHEELER

Race 10 410m 9.30pm
5TH GRADE RAEBON TROPHIES
1 TINKA FLYER 5 JUDITH OLSEN
2 TWO BLACK EYES 5 DARYLE HALLIGAN
3 DEEDEE RESCUE 5 NATHAN GOODWIN
4 EXIT NOW 5 ADRIAN MILANI
5 CANDY DESSA 5 DARYLE HALLIGAN
6 VALENTINE’S MISS 5 MICHAEL HICKMOTT
7 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
8 ONE MORE PIRATE 5 ADRIAN MILANI