Saturday 18th July 2009


Race 1 410m 6.30pm
MAIDEN XXXX GOLD
1 CODE FORTY FIVE M NATHAN GOODWIN
2 SURF SHELL M MICHAEL BOODY
3 MACAU FLYER M JUDITH OLSEN
4 WILD RIVER FLYER M GARY WYBORN
5 JUST JESSIE’S M ISOBEL CAMP
6 BLACK SHE AIN’T M ROBYNNE BLACK
7 SURGE ON BY M STEPHEN CLARK
8 EGYPTIAN ROSE M GARY HEATH

Race 2 410m 6.50pm
4/5 GRADE BABINDA ELECTRICS
1 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
2 ONE MORE PIRATE 4 ADRIAN MILANI
3 UNMARKED 4 RICKY CAMP
4 ZANY BLUE 5 NATHAN GOODWIN
5 BLUEY VALENTINE 4 IRENE DRURY
6 DOUBLE DAN 4 EMMA O’CONNOR
7 KAY CEE CONVOY 4 NATHAN GOODWIN
8 KIOWA CRUISE 4 ISOBEL CAMP

Race 3 410m 7.10pm
5TH GRADE F.G.F. BITUMEN
1 SHAE BELLE 5 BERTRAM RANDALL
2 GOZO TAYLOR 5 ADRIAN MILANI
3 EXIT NOW 5 ADRIAN MILANI
4 DEEDEE MONTEGO 5 NATHAN GOODWIN
5 BAMBOO BANGLE 5 GARY HEATH
6 ASHLAN DELIGHT 5 ROBYNNE BLACK
7 PERSONAL JINX 5 IRENE DRURY
8 DEEDEE RESCUE 5 NATHAN GOODWIN

Race 4 544m 7.30pm
4/5 GRADE FISHERY FALLS HOTEL
1 ABSOLUTE GRANDO 5 KEVIN WHEELER
2 SURFIN’ NATNUI 5 DARYLE HALLIGAN
Box3 VACANT
4 SHINING LASS 5 ISOBEL CAMP
5 STOLEN ONE 4 MICHAEL CAMP
Box6 VACANT
7 TINKA FLYER 5 JUDITH OLSEN
8 CAMPANCO 4 RICKY CAMP

Race 5 410m 7.50pm
MIXED FINAL F.M.B. BUILDING SERVICES PTY LTD
1 ENTHUSED 5 ROBYNNE BLACK
2 FRANKLY FRANK M GEORGE TSAKISSIRIS
3 MOON RIVER MISS 5 EMMA O’CONNOR
4 BEN MORVAN M MICHAEL BOODY
5 GOODTIME GERTIE M ROBYNNE BLACK
6 WELL MADE M GARY HEATH
7 SWIP STAR 5 JAMES LEE
8 MONEY OR NOTHING M EMMA O’CONNOR
9 SURF SHELL M MICHAEL BOODY
10 BLACK SHE AIN’T M ROBYNNE BLACK

Race 6 544m 8.10pm
CAIRNS CUP CONSOLATION GARRY RICHES PTY LTD
1 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
2 TOMBSTONE TEDDY 1 CRISTY GODFREY
Box3 VACANT
4 RED ACES 3 MICHAEL BOODY
5 ZACKIIAH 3 BERTRAM RANDALL
Box6 VACANT
7 DA JUDGE 3 ROBERT OLSEN
8 LUKE’S PRINCESS 3 ADRIAN MILANI

Race 7 544m 8.30pm
MIXED FINAL MONSOON LEATHER CAIRNS CUP
1 ARCHIE’S REWARD 2 BERTRAM RANDALL
2 BRONSAN MISS 1 MICHAEL CAMPBELL
3 FUELLED FURY 2 STEPHEN CLARK
4 SYANNA 2 KELVIN MULLER
5 SEE THROUGH 1 NEVILLE WATERS
6 FARMOR SWIFT 2 STEVEN SCOTT
7 CHECK YA POCKETS 1 MICHAEL HICKMOTT
8 HIGH CLASS BROAD 3 MICHAEL BOODY
9 RED ACES 3 MICHAEL BOODY
10 LUKE’S PRINCESS 3 ADRIAN MILANI

Race 8 410m 9.00pm
NOVICE ELFA SPROUTS
1 RONNIE DA RAZOR N EMMA O’CONNOR
2 SAETA N EMMA O’CONNOR
3 CANDY DESSA N DARYLE HALLIGAN
4 TWO BLACK EYES N DARYLE HALLIGAN
5 FUN POLICE N NATHAN GOODWIN
6 UNO IS WON N GEORGE TSAKISSIRIS
7 SPRINGTIME MISS N IRENE DRURY
8 THANKS MICK N NATHAN GOODWIN

Race 9 410m 9.20pm
(BEST 8) HERBERTON BUTCHERIES
1 SUNLIGHT BLUE 1 CRISTY GODFREY
2 MANZAREK 3 EMMA O’CONNOR
3 SUBSONIC 2 GEORGE TSAKISSIRIS
4 JACKAROO 3 EMMA O’CONNOR
5 GENISTA PARK 1 ROBYNNE BLACK
6 DAKODA 2 CRISTY GODFREY
7 ADDIS ROSE 3 NATHAN GOODWIN
8 MRS. MCMANN 3 NATHAN GOODWIN