Saturday 17th October 2009


Race 1 366m 12.52pm
HT 1 MAIDEN REDCLIFFE/OXLEY MEATS
1 TOP CONTENDER M DEREK MILHAM
2 TEARS FOR KRISTY M PHILLIP NOFFKE
3 JUST CHILL M GERARD BOWE
4 HE’S TRYIN’ M RICKY ROLLS
5 BIDJA M DENIS GUPPY
6 SASSY TEXADA M ALAN DARGUSCH
7 VIVA FRANKIE M WILLIAM MCDONALD
8 PEDRO’S MAGIC M GLORIA FALLA
9 DARK DYNAMICS M JOHN HUTCHINSON
10 REGAL FOOL M JOHN PAY

Race 2 366m 1.12pm
HT 2 MAIDEN REDCLIFFE/OXLEY MEATS
1 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN
2 WEEKEND WARRIOR M JIM GALLAWAY
3 WITCH’S JEWEL M KEL BOSTON
4 OUTREACH M GERARD BOWE
5 VIVA VESUVIO M WILLIAM MCDONALD
6 LANDICAN LANE M TONY MILLEN
7 BERELLA CRUZE M TROY OKAMURA
8 SPINNING FREE M JOHN REIMER
9 DARK DYNAMICS M JOHN HUTCHINSON
10 MISS KEYTAH M BARRY MCDONELL

Race 3 366m 1.32pm
NOVICE QGBOTA
1 MY BIG RED N ALAN PORTER
2 OUT OF CONTROL N NEIL CATCHPOLE
Box3 VACANT
4 COSMO’S REWARD N ALAN DARGUSCH
5 WITCH JET N KEL BOSTON
Box6 VACANT
7 HIT THE JACKPOT N CYNTHIA SUTTLE
8 HIGH DEF N JEFF CUMMING

Race 4 366m 1.52pm
MIXED FINAL CARTWRIGHT PROPERTY GROUP
1 STACEY’S LOST IT M JOHN PAY
2 QUAY’S ON FIRE 5 BEVERLEY CHAPPELL
3 FIFTY SCOTCHIES M ERROL SUELL
4 HITCHER M PAUL KOPITTKE
5 VIVA COOCHIE TOO M WILLIAM MCDONALD
6 LITTLE GIN 5 BEVERLEY CHAPPELL
7 BOZO BOY M REX MARSHALL
8 DARK UNDERCOVER M MICHAEL BRAUER
9 DARK DYNAMICS M JOHN HUTCHINSON
10 CRYSTALIZATION M RAYMOND BURMAN

Race 5 366m 2.12pm
HT 1 5TH GRADE BRANDONS ELECTRICAL
1 BURNT DISCIPLINE 5 TRICIA FULLER
2 BOOT AND SCOOT 5 JOHN REIMER
3 COOL NANA CEE 5 CHAD CATCHPOLE
4 BRIAN 5 SHANNON GLASSCOCK
5 AZUSA 5 KEITH HOUGHTON
6 OUR BEEWAH BOB 5 ROBERT DAVEY
7 OH SO VEGAS 5 BRADLEY WOODS
8 STAR BUNNY 5 DOREEN HUDDLESTON

Race 6 366m 2.32pm
NOVICE (BITCHES) FINAL DRAFT – REG KAY
1 JUST AS FOXY N BRADLEY WOODS
2 MITZIE’S ANGEL N TROY OKAMURA
3 GOZO FAST N BRADLEY WOODS
4 HEPTARCHY N JOHN REIMER
5 JUST HONEY N TIMOTHY BILLIN
6 BRONZE BABE N CYNTHIA SUTTLE
7 ELUSIVE INTENT N RUSSELL ROBERTS
8 DARK JEWELL N JOHN REIMER

Race 7 366m 2.52pm
4/5 GRADE (BITCHES) PERFECT OPTION DESIGN AND PRINT
1 BLUE BUD 4 NED SNOW
2 BETTY DAVIS SIZE 4 CHAD CATCHPOLE
3 MAJESTIC FLYER 5 CRAIG CAMPBELL
4 ALANNA LORIAN 5 CYNTHIA SUTTLE
5 MERGING 5 JEFF CUMMING
6 TENDER LEE 4 BEVERLEY CHAPPELL
7 LOVE RULES 4 ERROL SUELL
8 HONEY BUNNY 5 PAUL MCILVEEN

Race 8 366m 3.12pm
MIXED FINAL AWESOME LODGE
1 DICKY FLYER 4 IAN DIONYSIUS
2 CATWALK QUEEN 4 JOHN PAY
3 SURFER JACK 4 RONALD BLACKMORE
4 NOIR ROSE 3 ALBERT KENNEWELL
5 ALMICH STAR 4 ALAN CAMERON
6 ALMICH LASS 3 ALAN CAMERON
7 NUFF SAID 4 DESMOND GILROY
8 CAR RASH 4 RUSSELL MCBRIDE
9 HAVA BLUE 4 NED SNOW
10 HOLMESDALE ROAD 5 MATTHEW O’CONNOR

Race 9 366m 3.32pm
HT 2 5TH GRADE BRANDONS ELECTRICAL
1 MICALAS’ CARNAGE 5 KEL BOSTON
2 WAR GENERAL 5 MICHEAL GIALLOURAKIS
3 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
4 CALL ME CASPER 5 CHAD CATCHPOLE
5 BOOM CRASH 5 BRADLEY WOODS
6 BLACKJACK JACK 5 ALAN CAMERON
7 ELITE SINGER 5 PETER WILSON
8 WINDY HILL WIZZ 5 MICHAEL BRAUER

Race 10 366m 3.52pm
HT 3 5TH GRADE BRANDONS ELECTRICAL
1 SAINT JIMMY 5 CRAIG CAMPBELL
2 SMITHIE’S LAD 5 PETER FURBANK
3 PEACE AND QUIET 5 GLORIA FALLA
4 HEZA SMASH 5 JOHN REIMER
Box5 VACANT
6 ALINA 5 KEITH HOUGHTON
7 HEAVEN AND HELL 5 CHRIS DOWNS
8 BLACK CRASH 5 TROY OKAMURA