Tuesday 8th July 2008


RACE 01 MAIDEN 457M 3.51PM
HT 1 GARRARDS
F4
1 GEORGIAN THUG M LESLIE PURNELL
2 BIG RED ROCK Q M NORMAN SYKES
3 VACANT
4 POLDAR FORCE Q M STEPHEN ARNOLD
5 ROBSHAR SHADOW M KAREN KING
6 VACANT
7 MISS SPIN CITY Q M MARIA SHEDDEN
8 RYLEE’S ROCKIN’ Q M GREGORY STELLA

RACE 02 MAIDEN 457M 4.08PM
HT 2 GARRARDS
F4
1 FULL ON FIASCO Q M RODNEY SLINGSBY
2 KUMALIE BEAR Q M JAMES CARLTON
3 VACANT
4 NOT SO NIPPY Q M JOSEPH BARTOLO
5 MORAYFIELD IMAGE Q M DENNIS MOORE
6 VACANT
7 OUR BLUE HUMMBY Q M MARIA SHEDDEN
8 KING COLLISION Q M ALLAN OSHYER

RACE 03 MIXED FINAL 401M 4.26PM
BIG DOG PET FOODS
F4 1ST LEG EXT DBL
1 ROTTEN APPLES M MARK ALGATE
2 CATWALK QUEEN Q M DWYER LENNON
3 REAL FROSTY Q 5 REG HAZELGROVE
4 FILLETTE NOIR M COLIN WALKER
5 FLYING SPIRIT M NORMAN SYKES
6 GABRIELLA’S BEST Q 5 NED SNOW
7 ZATIGER Q M KEITH BOAN
8 FIRESIDE DIAZ M SELENA ZAMMIT
9 MORAYFIELD IMAGE Q M DENNIS MOORE
10 FULL ON FIASCO Q M RODNEY SLINGSBY

RACE 04 3/4 GRADE 401M 4.43PM
BRIAN TRIPP INSURANCE
F4 2ND LEG EXT DBL
1 SHADY PUDDLES Q 4 ROBERT PATCHING
2 PILGRIM’S LEGACY Q 3 DEBORAH ARNOLD
3 MALTESE BEAUTY Q 3 CHARLES MIFSUD
4 BRALYN FRED 3 LEE WYLIE
5 VACANT
6 BELINDA LEE 3 LEE WYLIE
7 FLASH EMPEROR Q 3 ROSS OGDEN
8 WILL BE QUEEN 4 ROBERT THOMPSON

RACE 05 5TH GRADE 457M 5.03PM
HT 1 GOLD COAST BULLETIN
F4 1ST LEG QUAD
1 FROTH AND BUBBLE Q 5 COLIN WALKER
2 DELICIOUS ZEPHA 5 STEPHEN TRIBE
3 MRS. NESBITT 5 KEVIN ETCHELL
4 TELLY BLOSSOM 5 DION CROOK
5 FOOLSBY 5 RODNEY SLINGSBY
6 SUNGLO Q 5 BRENDON STEVENS
7 SHE ROSE HIGH 5 ROBERT THOMPSON
8 GO ATTITUDE Q 5 VICKI WISENER

RACE 06 NOVICE 401M 5.18PM
BRANDONS ELECTRICAL
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 BRALYN BOY N COLIN WALKER
2 ZINGARA Q N RUSSELL DRUERY
3 I’LL HAVE HALF N ROSS OGDEN
4 ON BOARD N CHARLES MIFSUD
5 HIGHLAND ROSIE N ROBERT THOMPSON
6 SCHUBERT Q N DWYER LENNON
7 MR. FIASCO Q N RODNEY SLINGSBY
8 ALPHA BET N PAUL ROBSON
9 WYNNE Q N NED SNOW
10 FLYING MUDLARK Q N MARIA SHEDDEN

RACE 07 3/4 GRADE 457M 5.38PM
DINKY DI WEB DESIGNS
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 TONY KNOWS Q 4 TONY ZAMMIT
2 BROTHER TOM 4 COLIN WALKER
3 OUR FIRST BOY 4 COLIN WALKER
4 WATTS WISE 3 LEE WYLIE
5 SHADY BLUE BELL Q 3 NED SNOW
6 WHIRLY STORM Q 3 REG HAZELGROVE
7 STRONG BREEZE Q 4 REG HAZELGROVE
8 DREAMIN’ KAKADU 4 ROY DAHL

RACE 08 FINAL 401M 5.54PM
5TH GRADE H. HARVEY PANELBEATERS
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 PADDY FITZGERALD Q 5 COLIN WILLS
2 DADDA POPPA 5 JOHN DART
3 WHATA KISS Q 5 KEITH BOAN
4 BLACK FRAMED Q 5 REG HAZELGROVE
5 MORAYFIELD FLASH Q 5 LESTER KLEINHANS
6 SLIPPY’S PET Q 5 JAMES CARLTON
7 ROYAL SURFER Q 5 ALAN CAMERON
8 NOT SO BRIGHT Q 5 JOSEPH BARTOLO
9 SHIRAZ COOPS Q 5 MARK COOPER
10 DIAMOND ACE Q 5 RODNEY POWER

RACE 09 5TH GRADE 401M 6.12PM
CITI STEEL
F4
1 BREAK THE CYCLE 5 MARK ALGATE
2 SLICK CANDY Q 5 REG HAZELGROVE
3 ONION BEARS ALL Q 5 MARIA SHEDDEN
4 MYSTERY MAYHEM 5 JOANNE PRICE
5 PARRA STATE 5 LESLEY GRIFFITHS
6 BEN TEN 5 ROY DAHL
7 JUST PRINCE 5 COLIN WALKER
8 MY LITTLE MISS Q 5 MARIA SHEDDEN

RACE 10 5TH GRADE 457M 6.28PM
HT 2 GOLD COAST BULLETIN
F4
1 HI SANDY 5 ROBERT THOMPSON
2 VADA STAR Q 5 REG HAZELGROVE
3 SHIRAZ COOPS Q 5 MARK COOPER
4 REGENCY BOY Q 5 DWYER LENNON
5 BUBALONG Q 5 DION CROOK
6 GOMEZ Q 5 MICHAEL MENKEN
7 HE’S BARKING MAD Q 5 DWYER LENNON
8 LEMURES Q 5 RUSSELL ROBERTS