Friday 20th March 2009


Race 1 431m 2.57pm
HIGHLAND SMASH REPAIR MAIDEN F4
1 TRICKY DESIGN M JILL HAY
2 DEAGON CHARMER M LEONARD SUTCLIFFE
3 SING HALLELUJAH M IAN HOGGAN
4 PHOENIX LAP M MICHAEL EMERY
5 YOUNG ROO CHEE M FRANK CHURCHILL
6 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN
7 FULL ON FIASCO M RODNEY SLINGSBY
8 GOLD MEDAL GIRL M ALEC STEVENS
9 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY
10 IPSWICH MURAL M LANCELOT WALDON

Race 2 431m 3.17pm
HIGHLAND SMASH REPAIR MAIDEN F4
1 OMAHA M NEVILLE FERGUSON
2 YOUNG MARY AGNUS M FRANK CHURCHILL
3 ROSE BAGUETTE M CASEY DARGUSCH
4 MISS SIXTY SIX M ASHLEY FURNER
5 WALK THE PLANK M WAYNE WHYATT
6 DEAGON ONYX M LEONARD SUTCLIFFE
7 SHELL’S SURPRISE M RICHARD NELSON
8 COUNTRY DESIGN M JILL HAY
9 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY
10 HAYLEY’S DREAM M THOMAS PARKER

Race 3 431m 3.37pm
GLENZ FAST PARTS NOVICE F4 1ST LEG EXT DBL
1 ENCHANTED MISS N ASHLEY FURNER
2 ELL EM DEE N BARRY DULL
3 AYANA N IAN HOGGAN
4 WHITE CROSS HAZE N KEITH HIGGINS
Box5 VACANT
6 TEN FORCER N JOHN PAY
7 TROUBLESOME N EDWARD NEAL
8 MR. FIASCO N RODNEY SLINGSBY

Race 4 431m 3.57pm
DENMAC FORD NOVICE F4 2ND LEG EXT DBL
1 GLEN ROWAN N MICHAEL EMERY
2 PASIFIKA BOY N JEFFREY PUHOTAU
3 SET IN CONCRETE N ADRIAN HICKS
4 HONEST COIN N JEFFREY HENZELL
Box5 VACANT
6 ARABIAN MAGICIAN N RICHARD NELSON
7 COME TO PASS N ALEC STEVENS
8 KENTUCKY BILL N PATRICK DAY

Race 5 431m 4.17pm
HT 1 SURF LORIAN AT STUD 4/5 GRADE F4 1ST LEG QUAD
1 BROAM 5 BARRY MORRIS
2 MISS YO LEE 5 ALLEN FITZSIMMONS
3 HERMAN I AM 5 DENIS GUPPY
4 MANADELLE LADY 4 MICHAEL EMERY
Box5 VACANT
6 SAINT JIMMY 5 CRAIG CAMPBELL
7 SHE’S JAKE’S 4 JOHN PAY
8 YOUNG BLACK ONYX 5 FRANK CHURCHILL

Race 6 431m 4.37pm
HT 2 SURF LORIAN AT STUD 4/5 GRADE F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 PIERRE BOUCHEE 4 FRANK CHURCHILL
2 TRENDY WENDY 5 LANCELOT WALDON
3 MEGA MORE 5 EDWARD NEAL
4 MAJESTIC FLYER 4 CRAIG CAMPBELL
5 CLASSIC ATTITUDE 5 NEVILLE DALE
6 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
7 CRACKA TEDDY 5 BARRY MORRIS
8 OAKEY FLATS 5 JOHN QUARMAN

Race 7 431m 5.00pm
HT 3 SURF LORIAN AT STUD 4/5 GRADE F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 YOUNG INTRUDER 5 FRANK CHURCHILL
2 MIRROR MINE 5 KERRY BOUFFIER
3 CEDE NULLIS 5 BARRY DULL
4 INTENSIVE REX 5 RICHARD NELSON
Box5 VACANT
6 MISTER LANE 4 ROBERT JOHNSTON
7 MEGABROOKE TOO 5 RUSSELL MCBRIDE
8 JUST COUNTRY 4 JILL HAY

Race 8 520m 5.19pm
WEST MORETON PET FOODS 4/5 GRADE F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 CHERIKA 5 KERRY BOUFFIER
2 SLAMMIN’ SAM 5 ROBERT DEMPSEY
3 MOON DREAMS 4 JOHN PAY
4 BACK HALF YOURS 4 JOHN PAY
5 SERBIAN WARRIOR 4 KERRY BOUFFIER
6 SHIRAZ DOOLEY 5 BARRY DULL
7 BIG NIGHT OUT 5 ALEX GREEN
8 COME UP UNO 5 RENALD ATTARD
9 SPRINGER DOOLEY 5 BARRY DULL

Race 9 431m 5.39pm
THE “A” TEAM 2/3 GRADE F4
1 ARABIAN JUJU 3 RICHARD NELSON
2 EVIL ADAMS 3 BARRY MORRIS
Box3 VACANT
4 INTREPID SPIRIT 3 JOHN FIELD
5 PICKETT’S CHARGE 3 JOHN FIELD
Box6 VACANT
7 PLAYING TRICKS 2 BARRY DULL
8 HIT FOR TEN 2 JOHN PAY

Race 10 630m 5.57pm
DINKI DI WEB DESIGN 4/5 GRADE F4
1 MAGIC VENTURE 5 STELLA MARSCHKE
2 POLDAR ENFORCER 5 RACHEL SCOTT
Box3 VACANT
4 MITOLO JESTER 4 DARREN RUSSELL
5 IRISH FANTASY 4 GARRY GILBERT
Box6 VACANT
7 BRICKFIELDS 5 SUZANNE MADDEN
8 PERFECT PEDRO 5 CLAIRE HOGAN