Friday 31st July 2009


Race 1 431m 3.42pm
MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 ELLE GAMBLE M KENNETH FULLARTON
2 PACIFIC MAESTRO M TOM TZOUVELIS
3 SADDLE TRAMP M OWEN EDMONDS
4 BLACK EYE JOE M ARTHUR BARN
5 WARRIGAL WARRIOR M JILL HAY
6 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY
7 LADY RAZORBACK M ROBERT ESSEX
8 RUBY GRACE M RICHARD NELSON

Race 2 431m 4.02pm
MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 MOONLITE MADAME M DEBORAH ARNOLD
2 HOSPICE BOND M JOHN PAY
3 BLUE MAVERICK M BRUCE LINNAN
4 IN A HURRY M ARTHUR BARN
5 FULL ON FIASCO M RODNEY SLINGSBY
6 MAJENSKY M OWEN EDMONDS
7 PITTA PAT M BRIAN FRANCIS
8 IMA TED M ARTHUR BARN

Race 3 431m 4.22pm
NOVICE BLACK TRUCK SALES F4 1ST LEG EXT DBL
1 PURE MONO N ANTHONY HESS
2 SEISMIC YELLOW N WAYNE WHYATT
3 KISSING ASSASSIN N RICHARD NELSON
4 DEAGON ONYX N LEONARD SUTCLIFFE
5 BONDY RUN N JOHN PAY
6 DUTCH GOLD N RODNEY SLINGSBY
7 PRATTEN ENFORCER N RON HAWKSHAW
8 BLACK MERC N NOEL HASTIE

Race 4 431m 4.42pm
5TH GRADE DENMAC FORD F4 2ND LEG EXT DBL
1 FINE AN KOOL 5 ALLEN FITZSIMMONS
2 TOFFEE TIM 5 ROBERT GREENSILL
3 OH DANNY BOY 5 BRUCE LINNAN
4 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
5 COUNTRY DESIGN 5 JILL HAY
6 RYLEE’S RHYTHM 5 WAYNE MARSHALL
7 TINY ENFORCER 5 TERRY BRERETON
8 SHANAE’S SECRET 5 MICHAEL JAMES

Race 5 520m 5.02pm
NOVICE FERNVALE PRODUCE F4 1ST LEG QUAD
1 LEGIN LEGIN N ROBERT DEMPSEY
2 VOLARE N GERRY CRISCI
3 MAYWYN GOER N ROBERT ESSEX
4 ELIZABETH N MELVYN PEARSON
5 KING TRISTRAM N ROBERT ESSEX
6 BRAVE UNDERCOVER N DENNIS MOORE
7 MAYWYN GLORY N ROBERT ESSEX
8 MASTER TRISTRAM N ROBERT ESSEX

Race 6 431m 5.19pm
5TH GRADE SKY RACING F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
2 WHY WAIT 5 MARGARET PAGE
3 MISTA ROPER 5 LEE ELGOOD
4 FLYING PEGASUS 5 BENJAMIN SHEPHERD
5 LITTLE PUZZLE 5 BETTY HAUSER
6 STRIKE FAST 5 GARY HOLMES
7 SPEEDY DESIGN 5 JILL HAY
8 KENTUCKY BILL 5 PATRICK DAY

Race 7 520m 5.41pm
5TH GRADE DINKY DI WEB DESIGN F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN
2 BUTIBAM SUNSET 5 LANCELOT WALDON
3 BIG NIGHT OUT 5 ALEX GREEN
4 GO WILD DESIGN 5 JILL HAY
5 IODO 5 JAMES CARLTON
6 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
7 EAGLE EEL 5 MARALYN MOORE
8 LATE ILLUSION 5 KERRY BOUFFIER

Race 8 431m 5.58pm
MIXED FINAL SAPAR LANDSCAPE SUPPLIES F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 HAPPY MORAYFIELD 5 LESTER KLEINHANS
2 DEAGON CHARMER 5 LEONARD SUTCLIFFE
3 CATWALK QUEEN 3 JOHN PAY
4 BEAUT LASS 5 JOHN SHAW
5 SPECIAL ETHEL 5 JOHN PAY
6 BURNING QUESTION 5 GLENN STEPHAN
7 SHAHAH 5 JOHN CAMPBELL
8 TEN FORCER 4 JOHN PAY
9 CERASTIUM 5 TONY MILLEN
10 FINE AN KOOL 5 ALLEN FITZSIMMONS

Race 9 431m 6.15pm
(BEST 8) www.ipswichgreyhounds.com.au F4
1 ADANDE 3 KRISTINA ARNOLD
2 NIBS 1 JOHN CAMPBELL
Box3 VACANT
4 BOLINISI SILVER 3 LEE ELGOOD
5 ELISE ODETTE 3 DENNIS MOORE
Box6 VACANT
7 BORN LIKE IT 3 NOEL HASTIE
8 HIT FOR TEN 2 JOHN PAY

Race 10 431m 6.36pm
4TH GRADE ANNE WEBBER GROUP F4
1 SMITHIE’S LAD 4 PETER FURBANK
2 IMA DESIGN 4 JILL HAY
3 INTREPID SPIRIT 4 JOHN FIELD
4 TAMROOKUM 4 MELVYN PEARSON
Box5 VACANT
6 NAPOLI PRINCESS 4 DEBORAH ARNOLD
7 MOON DREAMS 4 JOHN PAY
8 BOND’S AWAY 4 MELVYN PEARSON