Friday 3rd July 2009


Race 1 431m 3.47pm
MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 ROSE BARONESS M ASHLEY BOCK
2 VOODOO KISS M LANCELOT WALDON
3 PITTA PAT M BRIAN FRANCIS
4 TEDDY’S DESIGN M JILL HAY
5 GOD STAR M MARK SAAL
6 BROKEN PISTON M MARK SAAL
7 ICABOD M DESMOND YOUNGBERG
8 DESTRUCTIVE LADY M JASON BLOOMFIELD
9 SEISMIC YELLOW M WAYNE WHYATT
10 OH DANNY BOY M BRUCE LINNAN

Race 2 431m 4.07pm
NOVICE www.ipswichgreyhounds.com F4
1 CATWALK QUEEN N JOHN PAY
2 SHEZA BOND N MAX HAY
3 FLYING PEGASUS N BENJAMIN SHEPHERD
4 DEAGON ONYX N LEONARD SUTCLIFFE
5 DUTCH GOLD N RODNEY SLINGSBY
6 MUCKERT’S ROSE N BRIAN FRANCIS
7 COUNTRY DESIGN N JILL HAY
8 PHOENIX LAP N MICHAEL EMERY
9 DAVID’S CHOICE N GARY HOLMES
10 SPECIAL ETHEL N JOHN PAY

Race 3 431m 4.27pm
4TH GRADE COLOURFAST F4 1ST LEG EXT DBL
1 BORN LIKE IT 4 NOEL HASTIE
2 MOON DREAMS 4 JOHN PAY
3 OVERSEAS 4 JOHN PAY
4 VINTAGE SPARKLER 4 ASHLEY BOCK
Box5 VACANT
6 MANADELLE LADY 4 MICHAEL EMERY
7 DREAMIN’ KAKADU 4 ROY DAHL
8 SLAMMIN’ SAM 4 ROBERT DEMPSEY

Race 4 431m 4.47pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4 2ND LEG EXT DBL
1 ALL CONNECTED 5 DARRYL SMITH
2 LITTLE PUZZLE 5 BETTY HAUSER
3 DETWIELER 5 ROBERT GALE
4 CHERRY DARLING 5 MARY EDMONDS
5 BURNING QUESTION 5 GLENN STEPHAN
6 GRANNY STATE 5 TROY SHARPE
7 FINE AN KOOL 5 ALLEN FITZSIMMONS
8 GOTTA BE BOND 5 LANCE SIMON
9 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
10 MADDY’S DIAMOND 5 JOHN EDWARDS

Race 5 431m 5.10pm
(BEST 8) FERNVALE PRODUCE F4 1ST LEG QUAD
1 SHE’S JAKE’S 3 JOHN PAY
2 YIKES 3 CHRISTINE ROBARTSON
3 SMART BLONDE 3 PETER DUNNE
4 WHO’S YA BEARING 3 RENALD ATTARD
Box5 VACANT
6 HIT FOR TEN 2 JOHN PAY
7 ZANE’S BOY 1 REX MARSHALL
8 EISWEIN 2 DALE WIDDERICK

Race 6 520m 5.28pm
HT 1 5TH GRADE SAPAR LANDSCAPE SUPPLIES F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 KAY CEE ENFORCER 5 TROY SHARPE
2 VELOCITY SKY 5 TRICIA FULLER
3 FRENCH LACE 5 MICHAEL EMERY
4 REGAL VICE 5 JOHN PAY
5 PORT OF CALL 5 STEVEN BOODY
6 ZED WHO HAZE 5 HERBERT QUINN
7 OUR MOVIE STAR 5 REG HAZELGROVE
8 GO WILD DESIGN 5 JILL HAY
9 BOREMAN 5 MICHAEL BOODY
10 TOTAL EXCEPTION 5 DESMOND YOUNGBERG

Race 7 520m 5.45pm
HT 2 5TH GRADE SAPAR LANDSCAPE SUPPLIES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 HEAVEN AND HELL 5 CHRIS DOWNS
2 JUST SCRUMPTIOUS 5 ROBYN CRAVEN
3 ANOTHER LEVEL 5 MICHAEL BOODY
4 AM CLASSY 5 DEBORAH ARNOLD
5 FLYING SPIRIT 5 NORMAN SYKES
6 MIDNIGHT SURF 5 REG HAZELGROVE
7 SMOKEY MACOOL 5 ROBERT JOHNSTON
8 RAYLEEN BOND 5 RICHARD NELSON
9 BRICKFIELDS 5 SUZANNE MADDEN
10 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY

Race 8 431m 6.03pm
MIXED FINAL www.surepick.com.au F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 PRINCESS TIARTA 4 MARGARET PAGE
2 EARL OF HASTE 4 LAURA HASTIE
3 WHY WAIT 5 MARGARET PAGE
4 KARMAZZ 5 PETER WILSON
5 KENTUCKY BILL 5 PATRICK DAY
6 PERFECT STRIKE 5 MARGARET PAGE
7 SON OF MACBETH 5 TONY BRETT
8 KING LEE 5 IAN HOGGAN
9 DETWIELER 5 ROBERT GALE
10 LITTLE PUZZLE 5 BETTY HAUSER

Race 9 431m 6.19pm
5TH GRADE SKY RACING F4
1 RIDGECREST SUE 5 COLIN HORRIGAN
2 MIDNIGHT SNACK 5 CHERYL BLOOMFIELD
3 CHAPLIN TOWN 5 RICHARD NELSON
4 MISTER LANE 5 ROBERT JOHNSTON
5 JEDI DESTROYER 5 SHANNON GLASSCOCK
6 VINTAGE MONARCH 5 DARRYL SMITH
7 MR. FIASCO 5 RODNEY SLINGSBY
8 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
9 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
10 DRIPPING WET 5 TOM TZOUVELIS

Race 10 520m 6.42pm
3/4 GRADE HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 BILITY DIAMOND 4 BILL SHARPE
2 MAJOR SPIRIT 4 JOHN PAY
3 ASTON VANTAGE 3 CHRISTINE ROBARTSON
4 CHEEKY PRINCE 3 TOM TZOUVELIS
Box5 VACANT
6 MY MARILLA HAZE 3 HERBERT QUINN
7 KATANDRA 4 DAVID HUNTER
8 VELOCITY THUNDER 4 SHANE ELLIS