Tuesday 16th October 2012

Greyhound Box Draw For Ipswich – Tuesday 16th October 2012

Race No. 1Dinky Di Web Design Maiden03:07PM (QLDtime)
Maiden event over 431 Metres at Ipswich Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S BLUEY33672NBTC E Byers (Drayton)
2TO RUN AMOK6254NBTS J Wilson (Bahrs Scrub)
3APACHE CHIEF834NBTK S Tribe (Churchable)
4PRANCING JACKFSHM J Goodwin (Loganlea)
5FIRE BURN72NBTS Lippel (Murwillumbah)
6WAIT FOR IT34734NBTA L Dargusch (Churchable Qld)
7CHERONOFSHI R Hoggan (Churchable)
8VELOCITY MELITAFSHT W Brett (Grandchester)
9OUR TIME KEPT64535FSHW Scannella (Churchable Qld)
10UNCLE JEFFREY4NBTC G Broadrick (Pine Mountain)
Race No. 2Rosewood & District Community Bank03:22PM (QLDtime)
Maiden event over 431 Metres at Ipswich Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1RANGAS ROCK4253FSHM J Algate (Drayton)
2KITBOOLOU VIOLET3327NBTC E Byers (Drayton)
3STORM PILOT53436NBTL P Franks (Brightview)
4GODDESS KALI688FSHD A Arnold (Churchable Qld)
5LAKODA PRETTY235NBTR J Druery (Churchable)
6SATAN’S STRIDERFSHS Lippel (Murwillumbah)
7CE LA DEL42254NBTB P Chappell (Carbrook Qld)
8BENARKINFSHT W Brett (Grandchester)
9FAST TWO46635NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
10NAOMI KAY7FSHM Saal (Highfields)
Race No. 3White Rose Boarding Lennels Novice03:42PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1NOT SO SHABBY21232NBTV L Wisener (Postmans Ridge)
2GRAND ALIPORO72817NBTE J Williamson (Greenbank)
3CHIEF OCTANE18FT630.99F R Robertson (Ipswich)
4ARFA LORIAN15462FSTDM J Algate (Drayton)
5HURRICANE ASH21FSTDA Monaghan (Dyraaba)
6IRINKA KEVIN6130.76I R Hoggan (Churchable)
7SIMMERLY1FSTDM Saal (Highfields)
8MORE THAN ENOUGH7152FSHW Scannella (Churchable Qld)
9BROTHER SUPERIOR3457531.20J R Hill (Bahrs Scrub)
10SHIRLEY’S POWER44884NBTC D Wright (North Brightview Qld)
Race No. 4Www.encounterkennels.com Novice03:57PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SNAG’S HALL4617531.08L M Massey (Moores Pocket)
2BROGUE KICK24576NBTM J Emery (Churchable Qld)
3SILBURN’S ACE56131.34J T Pay (Park Ridge)
4BORGY ROSE HI41555FSHS P Sherwell (Doubtful Creek)
5LUNA ECLIPSE718NBTJ Price (Canungra)
6DAG MAN4243631.04P G Roy (Murrumba Downs)
7MISS PINK PEARL75467NBTK S Tribe (Churchable)
8SHADES OF ELLA4131.27R L Scott (Park Ridge South)
9BROTHER SUPERIOR3457531.20J R Hill (Bahrs Scrub)
10HAY BOOTH45778NBTI R Dionysius (Yamanto)
Race No. 5Give Me Five At Stud 5th Grade04:17PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1RESTLESS WIND4483425.67J A Hose (Chambers Flat)
2SHORT BLACK8865325.93C R Dargusch (Churchable)
3BLACK IT IS58544NBTT A Noble (Karrabin Qld)
4WOOROOLIN SPIRIT3113425.72N D Sykes (Atkinson Dam)
5SISTER PING66662NBTM Saal (Highfields)
6TRICKY FOX76387NBTR W Keidge (Blackstone Qld)
7UNIQUE DUK3648225.57J H Martin (Coominya)
8STEVE ROSS3442525.40P H Smith (Gatton Qld)
9MRS. MARSHALL26676NBTK A Galloway (Tamborine)
10GIVE ME POWER85666NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
Race No. 6Big Dog Racing Supplements 5th Grade04:32PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1MAYWYN’S DIVA5131231.03R N Essex (Greenbank)
2COUNTRY4732730.54D J Hay (Thagoona)
3TECHNO HEATON7755530.90G T Heaton (Blackstone Qld)
4SHINZO’S GIRL25657NBTR G Nelson (Bundamba Qld)
5I’M LILY HOT17136NBTR L Scott (Park Ridge South)
6BROOKLYN HYPE8166730.98A M Watts (Greenbank Qld)
7BLACK MARY8686631.13B M Kutner (Postmans Ridge Qld)
8PEDRO’S REBEL62432NBTE J Williamson (Greenbank)
9MY MARLEY18586FSHD E Mcgrath (Logan Village)
10PRAWNTASTIC56767NBTR C Whisson (Ellengrove)
Race No. 7Garrard’s Horse & Hounds 4/5 Grade04:52PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK DAX3177331.14P G Roy (Murrumba Downs)
2UNCLE DUK1617831.16J H Martin (Coominya)
3GOT HELPERS7822331.35R L Scott (Park Ridge South)
4ARCTIC BLITZ5642431.03K P Butler (Goodna)
5WITCH HALF52182NBTD L Buxton (Leichhardt Qld)
6RAUCOUS12222FSTDS P Zammit (Willow Vale)
7ONYX KING1557530.90G M Falla (Glamorgan Vale)
8MISS DUK41368FSTDJ H Martin (Coominya)
9HAY BOOTH45778NBTI R Dionysius (Yamanto)
10LO SIENTO3F566NBTT G List (North Ipswich)
Race No. 8Rosewood &district Community 4th Grade05:08PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1BELIEVE IN SPEED3131124.96C E Byers (Drayton)
2HURRY HAROLDT843625.46N C Fertch (Coominya)
3HARA’S DESIGN13724NBTR J Druery (Churchable)
4TOMO ROSE HI32583NBTS P Sherwell (Doubtful Creek)
5YANKEE DOODLE7854425.42G B Paull (Glenore Grove Qld)
6TWEED SPIRIT3638825.42J T Pay (Park Ridge)
7JACK SAID WHAT8573525.46J T Pay (Park Ridge)
8HEZA JIMTRIK1177425.29R C Whisson (Ellengrove)
9MINUIT ENTREVUE6157625.48J A Hose (Chambers Flat)
10FAWN STAR3578625.64J Price (Canungra)
Race No. 9Www.ipwichgreyhounds.com 5th Grade05:26PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SUMMER CAVIAR425P2NBTR J Rolls (Coominya Qld)
2SON OF JOY2731125.14R G Nelson (Bundamba Qld)
3WICKED TEMPO5245125.50G E Franklin (One Mile Qld)
4MR. SUNSHINE1512325.35M M Page (Walloon)
5BLONDIE’S BABE7372825.51B M Kutner (Postmans Ridge Qld)
6SOLD IT7835525.41J T Pay (Park Ridge)
7BERELLA KAI4353525.52P H Smith (Gatton Qld)
8THROPE3644325.27J A Hose (Chambers Flat)
9FAITHFUL EXPRESS64548FSHK J Kemp (Caboolture Qld)
10PAUL’S ON FIRE55476NBTC D Wright (North Brightview Qld)
Race No. 10Sky Racing 5th Grade05:45PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1HARA’S FLASH55378NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
2HAYNE TRAIN71525NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
3IDANO JACK5155625.84R L Scott (Park Ridge South)
4SUMMER LEE51456NBTR J Rolls (Coominya Qld)
5SATTS63351FSHK G Gordon (Eagleby)
6SISTER SLEDGE57267NBTC D Wright (North Brightview Qld)
7BALI CHARLIE35618NBTS Sherwell (Doubtful Creek)
8APACHE LAD7683425.72K S Tribe (Churchable)
9PRIZE SURPRISE1464425.39R G Nelson (Bundamba Qld)
10KOJAK TEXADA66578NBTA L Dargusch (Churchable Qld)