Tuesday 24th August 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 24th August 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Highland Smash Repair03:58PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1WAVES OF GLORY2442A G Hines (Bundamba)
2DECIMATOR62445S A Topping (Tivoli)
3ALANNA SURF27467J G Warbroek (Bundamba)
4VIVA FRANKIE44635W J Mcdonald (Chuwar)
5CAPTAIN ACTION325N J Hazelgrove (Park Ridge)
6THORNTON BILL43D M Horrigan (Thornton)
7SIZZLING CECIL732B N Morris (Lowood)
8LEO REGIUS85757K A Galloway (Tamborine)
9DITCH RINK546FN G Hastie (Logan Village)
10BOMB ZONE85F57L P Franks (Brightview)
Race No. 2Ht 2 Maiden Highland Smash Repair04:15PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TRAIN A LASS3457B I Millard (Morayfield)
2CARBONATOR7FR G Nelson (Bundamba)
3KATRILLION676B J Francis (Fernvale)
4JUST ATTACK6443R Attard (Fairney View)
5TWOFUL DANNIK G Fullarton (Peak Crossing)
6EBRO38232C G Broadrick (Pine Mountain)
7ELLE BEES A Topping (Tivoli)
8DESSA FOOL36D A Arnold ()
9ROSIE SPECIAL46856J T Edwards (Fernvale)
10GOT A HUNCHC I Bourke (Ebenezer)
Race No. 3Ht 3 Maiden Highland Smash Repair04:39PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CAT SCRATCH FEVA6D E Smyth (Heritage Park)
2GRANDTULY MISS24655D A Arnold (Churchable)
3TIBETAN MAN46644R L Scott (Park Ridge South)
4COMPOSITE86838S C Woods (Park Ridge)
5FRANKY BEE7J D Mortimer (Ipswich)
6NIGHT DIAMOND242A R Bock (Plainland)
7VIVA BILLY BOY65264J A Keating (Chuwar)
8THIRD TUESDAY42J I Jones (Waterford West)
9DITCH RINK546FN G Hastie (Logan Village)
10MOBHI BOY36588K G Fullarton (Peak Crossing)
Race No. 4Novice Sapar Landscape Supplies04:55PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SPACE INVADER41467P J Hay (Thagoona)
2IMA HOTTIE71587M J Chapman (Park Ridge)
3BLACK NOT FAWN85314L T Waldon (Camira)
4MOONSHINE MOLLY48647G B Paull ()
5MISS COPENHAGEN67888J N Canavan (Eagleby)
6RIVAL MANOEUVRE76247M J Emery (Churchable)
7ADANNE75188S C Woods (Park Ridge)
8SPECIAL CHANCE76455J Harding (Thagoona)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 54/5 Grade ‘give Me Five’ At Stud05:14PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HYPO JO28845M Saal (Highfields)
2SNOWBALL TINA12616I R Dionysius (Yamanto)
3HOT DRINK14514S D Rolph (Arana Hills)
4MOTORCYCLE MIKE63666P J Dunne (Walloon)
5FINDINGS76837S J Pearson (Slack Creek)
6COLD DRINK47124H D Rolph (Arana Hills)
7GIRL TEXADA17457A L Dargusch (Churchable)
8GO WILD DESIGN51733P J Hay (Thagoona)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Ht 1 5th Grade Sleepy’s Ipswich & Oxley05:32PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1AMERICAN TOUCH22121W A Marshall (Crestmead)
2KYLIE MICHELLE17275R I Simms (Churchable)
3BLACK MERC61235N G Hastie (Logan Village)
4BLUE DECEIVER78866K A Galloway (Tamborine)
5PETITE SIZE42475B I Millard (Morayfield)
6CAPTAIN ELLI511N J Hazelgrove (Park Ridge)
7MARK ETHON85547W T Sharpe (Thagoona)
8PALOMINO36465C E Byers (Drayton)
9MONTANA PRIDE88858O Edmonds (Coominya)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Ht 2 5th Grade Mixcrete Concrete05:50PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CHERRY DARLING88886M M Edmonds (Coominya)
2NO FORCE55728L F Green (Nimbin)
3WHERE’S PADDY12317M J Chapman (Park Ridge)
4SIR TREND21714R Attard (Fairney View)
5ROSE EXPRESS33776D A Arnold (Churchable)
6MONEY ENFORCER41768P J O’Reilly (Yamanto)
7PEARLY CADET71231M J Emery (Churchable)
8COOL PEARL34175S J Pearson (Slack Creek)
9MONTANA PRIDE88858O Edmonds (Coominya)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mixed Final 06:11PM (QLDtime)
FFANP event over 520 Metres at Ipswich Of $14,870 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,500 3rd: $1,000 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HONEY LASS71211R B Burman (Park Ridge)
2AT THE CANTINA33521R M Giltinan (Ormeau)
3CLAIMANT43122T M Fuller (Park Ridge)
4HE’S A ROCKSTAR37681L F Green (Nimbin)
5NOIR WARRIOR21212P A Ruetschi (Golden Beach)
6ANOTHER SIZE18211N R Catchpole (Jimboomba)
7BEST BEHAVIOUR11222R M Giltinan (Ormeau)
8HATINATOR28181R G Nelson (Bundamba)
9PURE ADRENALIN12272D Russell (Innisplain)
10ZEROS AND COMAS11362P R Wilson (Bundamba)
Race No. 94/5 Grade Dessa Downs Rearing Facility *06:26PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 630 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LONG LONG MAMA53732R L Scott (Park Ridge South)
2TSONGA QUEEN76747D A Arnold (Churchable)
3*** VACANT BOX ***
4SHAZZA’S COMET47274P J O’Reilly (Yamanto)
5UNEEK BLOKE26542R G Nelson (Bundamba)
6*** VACANT BOX ***
7ODIN’S FURY41215T J Brereton (Cedarvale)
8WHERE’S CARLA84878D R Heilbronn (Ipswich)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Ht 3 5th Grade Www.surepick.com.au06:44PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TANGERINE SKY31226M J Emery (Churchable)
2PLACID ENFORCER4252FP R Haig (Southbrook)
3SADDLE TRAMP83675O Edmonds (Coominya)
4BONNIE MIST71668P H Smith (Coominya)
5WHY WAIT76481M M Page (Walloon)
6MISS SMOKEY52673M J Goodwin (Eagleby)
7NATURALLY BATTY67867J E Stuhmcke (Brassall)
8PINK LADETTE55385L Green (Mt Burrell Via Nimbi)
9MONTANA PRIDE88858O Edmonds (Coominya)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments