Wednesday 10th June 2009


Race 1 520m 6.53pm
HT 1 MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 BADEN DASH M MICHAEL WOODCOCK
2 PURE LIGHTNING M DANIEL LEE
3 FOUR WAY SPEAR M COLIN BYERS
4 DISTANT MEMORY M LIONEL JACKSON
5 ARNOLD M STANLEY MCLEISH
6 CAM’S BLUE M BRIAN SWIFT
7 BYE BYE PEGGY M CHRISTINE BOURKE
8 GERBER’S GIRL M OWEN EDMONDS

Race 2 520m 7.15pm
HT 2 MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 HONEY RYDER M LANCE SIMON
2 EVA WROSE M PETER FURBANK
3 BY FATE M DANIEL LEE
4 MONTANA PRIDE M OWEN EDMONDS
5 RUN NELSON RUN M ROBERT GILTINAN
6 SPECIAL RAGE M JOY HARDING
7 UNEEK FIZEEK M RICHARD NELSON
8 FOUR WAY REBEL M COLIN BYERS

Race 3 520m 7.35pm
MIXED FINAL HIGHLAND SMASH REPAIR F4 1ST LEG EXT DBL
1 UNO GERRY M BRIAN SWIFT
2 HOT TAMALI TRAIN M MATTHEW O’CONNOR
3 FORCEFUL LADY M BRIAN KUTNER
4 FORCEFUL BOY 5 BRIAN KUTNER
5 CECIE’S CHOICE M ARTHUR BARN
6 AM CLASSY 5 DEBORAH ARNOLD
7 WANTED M MICHAEL WOODCOCK
8 DASHING PEGASUS M SHANNON GLASSCOCK
9 PINTO’S IMAGE M SAMUEL LEES
10 DISTANT MEMORY M LIONEL JACKSON

Race 4 431m 7.55pm
NOVICE SURF LORIAN AT STUD F4 2ND LEG EXT DBL
1 KEE N MURIEL DALTON
2 UNPAINTED N STEVEN BOODY
3 TWO FOUR FIVE N COLIN BYERS
4 HAYLEY’S GOSSIP N LANCE SIMON
5 MAYWYN GOER N ROBERT ESSEX
6 MAYWYN EASY N JASON BLOOMFIELD
7 ROSE EXPRESS N DEBORAH ARNOLD
8 SURF AIR N COLIN CURTIS

Race 5 520m 8.15pm
HT 1 5TH GRADE WEST MORETON PET FOODS F4 1ST LEG QUAD
1 KNOCKERS REVENGE 5 CORY AUSTIN
2 FRENCH LACE 5 MICHAEL EMERY
3 UNEEK HOPE 5 RICHARD NELSON
4 POWDER BLUE 5 CHRISTINE ROBARTSON
5 MOONRAKER 5 GARY SCIORTINO
6 TOTAL EXCEPTION 5 DESMOND YOUNGBERG
7 JILLIE BEAN 5 JOHN EDWARDS
8 SON OF MACBETH 5 TONY BRETT
9 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
10 ALDAMO 5 LANCE SIMON

Race 6 431m 8.35pm
5TH GRADE www.ipswichgreyhounds.com F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 WHY WAIT 5 MARGARET PAGE
2 GLEN ROWAN 5 MICHAEL EMERY
3 HERO SHOT 5 NOELA FERTCH
4 ELITE JUNO 5 JOHN COLLISON
5 POP TOP 5 DESMOND BRAMICH
6 CANDY DESSA 5 STEPHEN ARNOLD
7 RAIL RAIDER 5 GARY MOORE
8 PORT OF CALL 5 STEVEN BOODY
9 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS
10 SPECIAL LABEL 5 JOY HARDING

Race 7 431m 8.55pm
4/5 GRADE SKY RACING F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 BRIAN 5 RUSSELL MCBRIDE
2 ELEVEN GRAND 4 JOHN EDWARDS
3 MR. GOLD FINGER 5 COLIN CURTIS
4 VINTAGE CARBINE 5 GARY MOORE
5 BILITY DIAMOND 4 BILL SHARPE
6 STYLISH STORM 5 GARY HOLMES
7 HAPPY MORAYFIELD 5 LESTER KLEINHANS
8 NATURALLY BATTY 5 JASON STUHMCKE
9 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS
10 SPECIAL LABEL 5 JOY HARDING

Race 8 431m 9.14pm
MIXED FINAL WEST POINT AUTOS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 MEGABROOKE TOO 3 RUSSELL MCBRIDE
2 NEVER SATIN 4 JULIUS PERRETT
3 TRENDY WENDY 5 LANCELOT WALDON
4 BLACK WROSE 5 PETER FURBANK
5 PERFECT STRIKE 5 MARGARET PAGE
6 TIGER VINNI 5 GRAHAME WILLIS
7 OPAL ASSASSIN 4 RUSSELL MCBRIDE
8 MORAYFIELD FLASH 3 ERROL KLEINHANS
9 SHELL’S SURPRISE 5 RICHARD NELSON
10 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS

Race 9 520m 9.35pm
HT 2 5TH GRADE WEST MORETON PET FOODS F4
1 MAYWYN’S DEAL 5 ROBERT ESSEX
2 SIR FRANKLIN 5 MICHAEL EMERY
3 TERIYAKI 5 MICHAEL BRIANT
4 FOOL’S FLASH 5 STANLEY MCLEISH
5 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN
6 BURRA BOY 5 LOUISE-ANNE MCDOUGALL
7 CALIFORNIA BLUE 5 CHRISTINE ROBARTSON
8 ROSE FANTASIA 5 SHANNON GLASSCOCK
9 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
10 ALDAMO 5 LANCE SIMON

Race 10 630m 9.55pm
4/5 GRADE GLENZ FAST PARTS *QDOG* F4
1 OUR TEAM SPIRIT 5 BILL SHARPE
2 KEVO HALL 5 JOHN EDWARDS
Box3 VACANT
4 WITHEREN’S FLYER 5 RUSSELL MCBRIDE
Box5 VACANT
6 OAKEY FLATS 5 JOHN QUARMAN
Box7 VACANT
8 DIAMOND SPAR 4 JOHN EDWARDS