Wednesday 17th September 2008


RACE 01 MAIDEN 520M 6.52PM
AUSTRALIAN OVER 40S INDOOR CRICKET
F4
1 MONA BOND Q M ROBERT DEMPSEY
2 HAY CASANOVA Q M JACKIE HEILBRONN
3 BLACK RAVEN Q M RACHEL SCOTT
4 BELL’S SUPREME Q M ARTHUR BARN
5 SERBIAN BEAR Q M CASEY DARGUSCH
6 BLUFF GIRL Q M MALCOLM DAWSON
7 MISS COMPLETELY Q M ALLEN FITZSIMMONS
8 JOHNNY PAY DAY Q M JOHN PAY
9 LUXALL Q M JOHN PAY
10 BEAU ROAD Q M DONALD SMITH

RACE 02 4/5 GRADE 630M 7.12PM
IPSWICH FLORISTS
F4
1 GNARRALOO Q 5 MALCOLM DAWSON
2 FAN MAIL 4 DESMOND HEILBRONN
3 OFFICER DIBBLE Q 5 ASHLEY BOCK
4 PETROSKI 4 TONY ZAMMIT
5 VACANT
6 ME DAD’S TRENDY Q 5 ROBERT DEMPSEY
7 SAME CONSEQUENCE Q 5 PAUL FELGATE
8 IRON SURFER Q 5 RENALD ATTARD

RACE 03 MIXED FINAL 520M 7.35PM
CASH CONVERTERS
F4 1ST LEG EXT DBL
1 PRINCESS PAMELA M RENALD ATTARD
2 MOONRAKER 5 GARY SCIORTINO
3 HAPPY MORAYFIELD Q M LESTER KLEINHANS
4 TERIYAKI 5 MICHAEL BRIANT
5 PERFECT STRIKE Q M MARGARET PAGE
6 BRANDY AND ICE Q M LANCE SIMON
7 SUPER SAMMY M RENALD ATTARD
8 ZAZZI BOND Q M LESLEY GRIFFITHS
9 MISS COMPLETELY Q M ALLEN FITZSIMMONS
10 BERELLA RIHANNA Q M RON BALL

RACE 04 5TH GRADE 431M 7.55PM
HT 1 IPSWICH STATION SOCIAL CLUB
F4 2ND LEG EXT DBL
1 MAJESTIC FLYER Q 5 BRIAN FRANCIS
2 MISS BETTY Q 5 CHARLES ZWOERNER
3 PARRA STATE 5 LESLEY GRIFFITHS
4 KIND OF SWEET Q 5 CHRISTINE BOURKE
5 CASUAL MAK Q 5 EDWARD NEAL
6 OUR BEEWAH BOB Q 5 JOHN EDWARDS
7 JOSIE DIAMONDS Q 5 PAUL FELGATE
8 COCORIFFIC Q 5 KERRY BOUFFIER

RACE 05 5TH GRADE 431M 8.15PM
HT 2 TOOWOOMBA INDOOR SPORTS
F4 1ST LEG QUAD
1 JEDI ANGEL Q 5 SHANNON GLASSCOCK
2 ROCOCO BOY Q 5 CASEY DARGUSCH
3 MISS RAGAMUFFIN Q 5 WILLIAM WARNER
4 TRACK KING Q 5 DENIS GUPPY
5 RISING SAPPHIRE Q 5 PAUL FELGATE
6 SUNGLO Q 5 ADAM HINES
7 PETITE PEPI Q 5 KERRY BOUFFIER
8 HIT FOR TEN Q 5 JOHN PAY

RACE 06 5TH GRADE 520M 8.35PM
K & R PLUMBING SUPPLIES
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 QUAYS ON LOGAN Q 5 BEVERLEY CHAPPELL
2 BRANDON RIVER Q 5 PAUL FELGATE
3 STOCKMAN Q 5 DEBORAH SIMN
4 BEAUT BRUT 5 CLAYTON HOOK
5 SERENGHETI DREAM Q 5 GARY JANES
6 PAINFUL BINDI 5 SCOTT MCGUINESS
7 JAN’S REVENGE Q 5 AMBER BOODY
8 MISTER LANE Q 5 COLIN JOHNSTO
9 PERFECT TIMING Q 5 MARGARET PAGE

RACE 07 3/4 GRADE 431M 8.55PM
TILLYS CRAWLER PARTS
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 BEEKAY’S VIRUS Q 3 BRIAN FRANCIS
2 CLASSIC ATTITUDE Q 4 NEVILLE DALE
3 KAYCEE DIVA 3 TROY SHARPE
4 CLANCY LANE Q 4 COLIN JOHNSTON
5 BAR ROOM QUEEN 4 THOMAS NOBLE
6 MITOJE BOY Q 4 DALE MORTIMER
7 FUNKY FELLA Q 3 MICHAEL CHAPMAN
8 EARLY EDITION Q 4 WILLIAM WARNER
9 HURRY UP HAYDN 4 CRAIG MILNE

RACE 08 FINAL 520M 9.14PM
5TH GRADE MARBURG HOTEL
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 BOSTON’S ELEMENT Q 5 LESLEY GRIFFITHS
2 PROMISES NOTHING 5 KAREN ROLLS
3 SURF’S UP BOB Q 5 ROBERT ADAMS
4 SWEET SURRENDER Q 5 RAYMOND KNUDSEN
5 CROSS HAIRS 5 NEVILLE DALE
6 HAY CLINTON Q 5 BEVERLEY CHAPPELL
7 MILLENNIUM Q 5 GREGORY BRENNAN
8 PLEASANT RAMPAGE Q 5 PAUL FELGATE
9 CHERIKA Q 5 KERRY BOUFFIER
10 JAN’S REVENGE Q 5 AMBER BOODY

RACE 09 5TH GRADE 431M 9.35PM
HT 3 GATTON INDOOR SPORTS CENTRE
F4
1 SURF THE REEF Q 5 MALCOLM DAWSON
2 SCHUBERT Q 5 DWYER LENNON
3 SNIPPER ESS 5 JAMES HOLMES
4 WILD ECLIPSE Q 5 PAUL FELGATE
5 NATURALLY BATTY 5 BRIAN FRANCIS
6 MORAYFIELD FLASH Q 5 LESTER KLEINHANS
7 HERMAN I AM Q 5 DENIS GUPPY
8 SUN FURY Q 5 JULIUS PERRETT

RACE 10 5TH GRADE 431M 9.54PM
HT 4 ARTSMART SCREEN PRINTING
F4
1 JACK BURNS 5 ASHLEY BOCK
2 SIAM SLEEP 5 MICHAEL GERAGHTY
3 MANCUNIAN BLUE Q 5 CRAIG MILNE
4 SHESA MONA Q 5 DONALD SMITH
5 KIM’S PRETTY Q 5 MALCOLM DAWSON
6 BRUMBY’S RUN Q 5 SHANE TOPPING
7 HARBOUR CHARM Q 5 BRIAN FRANCIS
8 SERBIAN KNIGHT Q 5 KERRY BOUFFIER