Wednesday 26th November 2008


RACE 01 MAIDEN 520M 6.15PM
HT 1 DALE & FALLU SOLICITORS
F4
1 FULL ON FIASCO Q M RODNEY SLINGSBY
2 MISTA ROPER M LEE ELGOOD
3 COSMO’S REWARD Q M ALAN DARGUSCH
4 GAMMONATION Q M DALE MORTIMER
5 VACANT
6 STRIKE FAST Q M GARY HOLMES
7 DEEDEE RESCUE Q M DWYER LENNON
8 SURFIN’ NATNUI Q M MICHAEL BRAUER

RACE 02 MAIDEN 520M 6.35PM
HT 2 GLOBAL WELDING SUPPLIES
F4
1 SECRET ROSELEE Q M ROBERT DEMPSEY
2 BLUE MOMBASA Q M STEVE WOODS
3 SHOOTING ARROW Q M WAYNE USMAR
4 NUGGET NED M ADAM WHITMORE
5 VACANT
6 SEE NO EVIL Q M CASEY DARGUSCH
7 BRICKFIELDS Q M SUZANNE MADDEN
8 ETEN Q M MICHAEL BRAUER

RACE 03 2/3 GRADE 431M 6.55PM
BRISBANE WELDERS REPAIRS
F4 1ST LEG EXT DBL
1 RUMNUT Q 3 ROBERT DEMPSEY
2 MAYWYN HISTORY Q 2 ROBERT ESSEX
3 VACANT
4 ZANE’S BOY Q 2 ANDREW MONAGHAN
5 VACANT
6 POWERFOOL 2 LEE ELGOOD
7 VACANT
8 BREAK THE CYCLE 3 MARK ALGATE

RACE 04 5TH GRADE 431M 7.15PM
HT 1 NORTHSIDERS CRICKET CLUB
F4 2ND LEG EXT DBL
1 SERENGHETI DREAM Q 5 GARY JANES
2 MAXIMUM DAMO Q 5 JOHN RUTHERFORD
3 STAMINATOR 5 RICHARD NELSON
4 BLACK ATTACK Q 5 GARY MOORE
5 VACANT
6 SUPER CONQUEST 5 KERRY BOUFFIER
7 TOO ACROSS Q 5 SANDRA GILES
8 HIPPY FREE LOVE 5 ADAM WHITMORE

RACE 05 NOVICE 431M 7.35PM
MGM TROPHIES
F4 1ST LEG QUAD
1 SHORT DELUSION Q N ROBERT ESSEX
2 KYOTEE RED N JOHN RUTHERFORD
3 HAIL BRUTUS N GARY HOLMES
4 MISS SKY WAY Q N GARY MOORE
5 CRADLE EBONY Q N BARRY MORRIS
6 I’M A SQUEALER N COLIN BYERS
7 COOL ZINGER N COLIN BYERS
8 ARFA EBONY N MARK ALGATE

RACE 06 NOVICE 520M 7.55PM
RPG AUSTRALIA
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 SUNDANCE FAIRWAY Q N GARY MOORE
2 ST. JAMES’ GATE Q N ROBERT GREENSILL
3 SMITHIE’S LAD Q N DALE MORTIMER
4 BLACK PEREGRINE Q N VICKI WISENER
5 NABISCO Q N PATRICIA CARRINGTON
6 MR. FIASCO Q N RODNEY SLINGSBY
7 COOL IDEA Q N STEPHAN FREDRICKS
8 BELL’S DECANTA Q N PATRICIA CARRINGT
9 SET IN CONCRETE N ADRIAN HICKS

RACE 07 4/5 GRADE 520M 8.15PM
NORTHERN SUBURBS LEAGUES CLUB
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 YOKO UNO Q 5 LES LEWIS
2 GOTTA BE BOND Q 5 ANDREW ZERNIKE
3 SISTER COOL 5 KAREN ROLLS
4 TARZANE’S GIRL Q 4 EDWARD NEAL
5 FOOLSBY 5 RODNEY SLINGSBY
6 SUPER BEAUTY Q 4 GARY MOORE
7 SUPER SAMMY 5 RENALD ATTARD
8 BRANDY AND ICE Q 5 LANCE SIMON

RACE 08 FINAL 520M 8.35PM
5TH GRADE AUTOBARN IPSWICH
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SHEZ ROSIE Q 5 MALCOLM DAWSON
2 DASHING CORSAIR Q 5 DWYER LENNON
3 RHUBARB RHUBARB Q 5 VICKI WISENER
4 THREE COPIES Q 5 GRAHAM HALL
5 HARBOUR CHARM Q 5 BRIAN FRANCIS
6 OPPORTUNITY KNOX 5 GARY MACKAY
7 SPRIGHTLY GIRL Q 5 DARREN RUSSELL
8 VANDERLIN 5 DAVE IRWIN
9 NABISCO Q 5 PATRICIA CARRINGTON

RACE 09 4TH GRADE 431M 8.55PM
NORTHSIDERS CRICKET CLUB
F4
1 ALL JAZZY Q 4 JOHN EDWARDS
2 I’M SHELLY Q 4 PATRICIA CARRINGTON
3 BIG AND BAD Q 4 JAMIE CANAVAN
4 CASPER’S PRIZE 4 JOHN JUDD
5 VACANT
6 ONE COULD WISH Q 4 JOHN EDWARDS
7 SERBIAN KNIGHT Q 4 KERRY BOUFFIER
8 KISSIN’ MAKE UP Q 4 DESMOND BRAMICH

RACE 10 5TH GRADE 431M 9.12PM
HT 2 NORTHSIDERS CRICKET CLUB
F4
1 STYLISH STORM Q 5 GARY HOLMES
2 SHIDOSHI Q 5 JAMIE CANAVAN
3 MAYWYN INCOME Q 5 ROBERT ESSEX
4 OUR BEEWAH BOB Q 5 JOHN EDWARDS
5 VACANT
6 SIMPLY SPOT ON 5 JOHN JUDD
7 TELLY BLOSSOM 5 CLAYTON HOOK
8 REFLECTIVE Q 5 KERRY BOUFFIER