Wednesday 5th August 2009


Race 1 520m 6.55pm
HT 1 MAIDEN REALWAY PROPERTY CONSULTANTS F4
1 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY
2 SLINKY DINK M LES LEWIS
3 BLUE DECEIVER M KEVIN GALLOWAY
4 MAYWYN’S ROCKET M ROBERT ESSEX
5 HAPPY HEART M OWEN EDMONDS
6 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN
7 BLACK AND GOLD M HOPE ELSON
8 LADY STANLEY M SHAYNE PARKER

Race 2 520m 7.15pm
HT 2 MAIDEN DUCE TIMBER WINDOW & DOORS F4
1 LADY RAZORBACK M ROBERT ESSEX
2 MONKEY STANLEY M SHAYNE PARKER
3 TITAN ASSASSIN M PATRICIA CARRINGTON
4 UNEEK FIZEEK M RICHARD NELSON
5 FULL ON FIASCO M RODNEY SLINGSBY
6 HOT CONTENDER M DEREK MILHAM
7 COMING HOME M OWEN EDMONDS
8 SPIRITED LADY M JOHN MCCARTHY

Race 3 520m 7.35pm
MIXED FINAL COLLEGIANS HOCKEY CLUB F4 1ST LEG EXT DBL
1 MARIE RELTUB M KAREN ROLLS
2 REGAL HAZE M JOHN BRADLEY
3 EVA WROSE M PETER FURBANK
4 NUGGET BENZ M BRUCE LINNAN
5 LATE EXPRESS 5 GRAHAM HALL
6 MONLOR ROSIE M BRAD GRANT
7 TECHNOTRONIC 5 RAYMOND BURMAN
8 FORCEFUL LADY M KAREN ROLLS
9 SEA FIFTEEN M RON JACKSON
10 LADY STANLEY M SHAYNE PARKER

Race 4 630m 7.55pm
4/5 GRADE PRD NATIONWIDE SALES & MARKETING *QDOG*
F4 2ND LEG EXT DBL
1 MEPUNGA GIFT 5 DAVID WESTON
2 GOLD SONATA 5 DARRYL SMITH
Box3 VACANT
4 BOWSER 4 BARRY DULL
5 GIRA FURY 5 AMBER BOODY
Box6 VACANT
7 CHERIKA 5 KERRY BOUFFIER
8 WHERE’S CARLA 5 TAMMY STUHMCKE

Race 5 431m 8.15pm
NOVICE AABLE HYDRO SERVICES F4 1ST LEG QUAD
1 BOLD AND BLACK N GRAHAM HALL
2 LUCKY ZIP N NOELA FERTCH
3 DUTCH GOLD N RODNEY SLINGSBY
4 MR. FIASCO N RODNEY SLINGSBY
5 QUEEN CREOLE N KEVIN GALLOWAY
6 MAJOR BILLY BLUE N WILLIAM ELSON
7 VIVA GEORGIE N KAREN ROLLS
8 KISSING ASSASSIN N RICHARD NELSON

Race 6 520m 8.35pm
HT 1 5TH GRADE GLADES TAVERN F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 FOOL’S MONEY 5 RAY HEILBRONN
2 ALDAMO 5 LANCE SIMON
3 KICKING UP DUST 5 BRIAN KUTNER
4 BOREMAN 5 AMBER BOODY
5 HUGO FAST 5 CHRISTINE BOURKE
6 SPEEDING STAR 5 JEFF JONES
7 HOLMESDALE ROAD 5 MATTHEW O’CONNOR
8 EAGLE EEL 5 MARALYN MOORE
9 MASTER TRISTRAM 5 ROBERT ESSEX

Race 7 431m 8.55pm
4/5 GRADE WAYNE JACKSON TILING F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 I’M SHELLY 4 PATRICIA CARRINGTON
2 WHY WAIT 5 MARGARET PAGE
3 WEAR IT WELL 5 GRAHAM MOSCOW
4 HONEST COIN 4 JEFFREY HENZELL
5 REGENT BLAST 4 CHAD CATCHPOLE
6 SERBIAN LEGEND 5 KERRY BOUFFIER
7 REGAL SILVER 5 WILLIAM ELSON
8 INTENSIVE REX 4 RICHARD NELSON
9 VOODOO KING 5 KAREN KING
10 KENTUCKY BILL 5 PATRICK DAY

Race 8 431m 9.15pm
MIXED FINAL DMAC LANDSCAPE SUPPLIES F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 BORDER TOWN 5 RICHARD NELSON
2 STROKER 5 DALE MORTIMER
3 REGENT POINT 3 NEIL CATCHPOLE
4 UNLUCKY GINGA 5 NED SNOW
5 SHORTY STANLEY 5 SHAYNE PARKER
6 SLICK HANNAH 4 RENALD ATTARD
7 MAYWYN CHASE 5 ANTHONY BROADRICK
8 KENIBI PRINCESS 5 JEFFREY HENZELL
9 REGENT BLAST 4 CHAD CATCHPOLE
10 KING LEE 4 IAN HOGGAN

Race 9 520m 9.35pm
HT 2 5TH GRADE REFINED LIVING RENOVATIONS
F4
1 METEORA 5 ANITA WATTS
2 LIL’ WILDFLOWER 5 PATRICIA CARRINGTON
3 SWEET AS ME 5 GRAHAM HALL
4 ELITE JUNO 5 DAVID SMYTH
5 WHAT’S A BUDGET 5 DIANNA BUXTON
6 BYE BYE PEGGY 5 CHRISTINE BOURKE
7 LATE ILLUSION 5 KERRY BOUFFIER
8 PRINCESS PAMELA 5 OWEN EDMONDS
9 MASTER TRISTRAM 5 ROBERT ESSEX

Race 10 520m 9.55pm
HT 3 5TH GRADE L J HOOKER IPSWICH F4
1 LEGIN LEGIN 5 ROBERT DEMPSEY
2 DAKARAI 5 WAYNE WHYATT
3 GERBER’S GIRL 5 OWEN EDMONDS
4 PAINTED ENFORCER 5 BRIAN KUTNER
5 SHEZA BOND 5 MAX HAY
6 HAYLEY’S GOSSIP 5 LANCE SIMON
7 MAYWYN GOER 5 ROBERT ESSEX
8 HOPE SHE CAN 5 MALCOLM DAWSON
9 MASTER TRISTRAM 5 ROBERT ESSEX