Wednesday 5th May 2010

Greyhound Box Draw For Rockhampton – Wednesday 5th May 2010

Race No. 1Maiden Neville Jackson06:55PM (QLDtime)
Maiden event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1ROOSTER’S GIRL864T N Thorley (North Rockhampton)

2TEA LADY5253G L Bevan (Calliope)

3SMART TRAIN7342D J Taylor (Bouldercombe)

4BELLIOCHIM L Brider (Grasstree Beach)

5BEIJING SKYA G Suli (North Rockhampton)

6IN THE AIR46722D J Beckett (Moura)

7SOBER UPT A Noble (Karrabin)

8METALLIC SWAGE22847M L Brider (Grasstree Beach)

9MY RESPONSE23656D J Taylor (Bouldercombe)

10SERIOUS HEART53466J E Feeney (Kabra)

Race No. 25th Grade Barry Gregson / Colonial Mart07:15PM (QLDtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1BRIARA BOND64273M G Lutter (The Caves)

2ALIZA GEM63575B J Hall (Glenlee)

3JUST SMILEY63452G A Harker (Ridgelands)

4COBAR CHARLIE37823J A Kuhl (Mulara)

5WINNING ARGUMENT71487T E Lauga (Alton Downs)

6PATCHES KEN43436R D Pike (Glenlee)

7TARDIS11574D J Beckett (Moura)

8CULLINGTREE24644R D Pike (Glenlee)

9DAVID CANE32588M G Lutter (The Caves)

10SAMMY AUTOMATIC58756A G Suli (North Rockhampton)

Race No. 35th Grade Leoted Pty Ltd07:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1LATIN STAR38847P D Frederickson (North Eton)

2BARRIO ROCKET4752FL J Wisener (Bouldercombe)

3FARMOR GENERAL76545J A Kuhl (Mulara)

4AEROSTATE71364R D Pike (Glenlee)

5CRACKING SPEED15P17D J Beckett (Moura)

6IT ALL COUNTS33311D J Beckett (Moura)

7BEAU JOKER22122G L Bevan (Calliope)

8BUSTER’S REWARD35653M G Lutter (The Caves)

9KIRRA’S DESTINY68768B M Sam (Tekowai)

10SAMMY AUTOMATIC58756A G Suli (North Rockhampton)

Race No. 44/5 Grade Patrick Paterson / Patlaw07:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 510 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1REGAL GEM44562T A Noble (Karrabin)

2HERITAGE DRIVE72555R J Svensen (North Rockhampton)

3TAMMY SHIRAZ58158D J Taylor (Bouldercombe)

4MISS COVER STORY57738R T Young (North Rockhampton)

5SHE’S SO RAD72213M Bube (Berserker)

6TIGER TWELVE12327D J Beckett (Moura)

7FORCEFUL LADY67276M G Lutter (The Caves)

8COOL POSS41761D V Comerford (Richlands)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 54th Grade Frenchville Sports Club08:15PM (QLDtime)
Grade 4 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1RONALDO MISS41372B J Hall (Glenlee)

2FOR GO16235W J Bennetts (Pink Lily)

3BOYZO15554J A Kuhl (Mulara)

4MILVENA52117N J Jackson (Mackay)

5LOOSE MONEY42741M L Brider (Grasstree Beach)

6ELUSIVE’S SHADOW51122M Bube (Berserker)

7WHEN’S DINNER17143T N Thorley (North Rockhampton)

8BY A COOP64625M G Lutter (The Caves)

9MULBERRY PIE14888P D Frederickson (North Eton)

10PROGRAM CONTROL44875T A Noble (Karrabin)

Race No. 6(best 8) Good Luck Rocky Cup Contestants08:32PM (QLDtime)
Best 8 event over 510 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1ADDIS ROSE72466J A Kuhl (Mulara)

2BIG IS BEAUTIFUL33527W J Bennetts (Pink Lily)

3MY BOY MONTY41176T A Noble (Karrabin)

4AYE JAY CEE15645W J Boon (Springsure)

5TERRIFIC STYLE75128T A Noble (Karrabin)

6DIMPLE ASSASSIN37623W J Bennetts (Pink Lily)

7FARMOR CEE YOU51115J A Kuhl (Mulara)

8BRONZE BABE21334N J Jackson (Mackay)

9FUELLED SPEED74163W J Bennetts (Pink Lily)

10ROWDY44665D J Taylor (Bouldercombe)

Race No. 7(best 8) George Street Foodworks Sprint08:54PM (QLDtime)
Best 8 event over 407 Metres at Rockhampton Of $1,075 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $200 3rd: $125.

No.NameFormTrainer

1COCORIFFIC22411J A Kuhl (Mulara)

2RULES THE ROOST26536C H Ringuet (Gladstone)

3FOREVER JO52111W J Bennetts (Pink Lily)

4SUNLANDER12234T A Noble (Karrabin)

5CANDY TRICK64138A G Suli (North Rockhampton)

6LOUCH IN ROULL11253M G Lutter (The Caves)

7MISS NICE43122M L Brider (Grasstree Beach)

8FAT LADY SINGS15484L J Wisener (Bouldercombe)

9CARTER SLADE24338R J Svensen (North Rockhampton)

10DECEPTIVE SPEED41746G A Harker (Ridgelands)

Race No. 8Mixed Final Superglue Social Club /09:14PM (QLDtime)
FFA event over 510 Metres at Rockhampton Of $6,750 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,000 3rd: $500.

No.NameFormTrainer

1REGAL GEM44562T A Noble (Karrabin)

2ELUSIVE’S SHADOW51122M Bube (Berserker)

3OCEAN’S OWN32422B N Morris (Lowood)

4MR. PRIZZ82131J W Woods (Greenbank)

5SIDE CUTTER23511B N Morris (Lowood)

6DIMPLE ASSASSIN37623W J Bennetts (Pink Lily)

7CONVINCING TALK32611C A Riordon (Bribie Island)

8SHE’S SO RAD72213M Bube (Berserker)

9FUELLED SPEED74163W J Bennetts (Pink Lily)

10BRONZE BABE21334N J Jackson (Mackay)

Race No. 94/5 Grade Railway Hotel Yeppoon09:32PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1BERT’S FORCE22232R J Svensen (North Rockhampton)

2VINTAGE SPEED76443J A Kuhl (Mulara)

3NICE GOING62316M L Brider (Grasstree Beach)

4DAYSEAS BRUISER46628A G Suli (North Rockhampton)

5ASTRAL BLITZ27123W J Bennetts (Pink Lily)

6MISTER GOTT61477G A Harker (Ridgelands)

7RUBBER SOLES35566W J Boon (Springsure)

8GO TARNEY34654M G Lutter (The Caves)

9WANTOBE MAGIC67488B M Sam (Tekowai)

10MOON SURFER44876L J Wisener (Bouldercombe)

Race No. 105th Grade Kalka Palms Hotel Motel09:54PM (QLDtime)
Grade 5 event over 510 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1ROLLING SURF54558R J Svensen (North Rockhampton)

2BADEN DASH33524M G Lutter (The Caves)

3COOK’S EXPRESS85F64T E Lauga (Alton Downs)

4SURF BABE46457N J Jackson (Mackay)

5*** VACANT BOX ***

6WRIGGLY FINGERS62334W J Boon (Springsure)

7SURF SHELL23548D J Taylor (Bouldercombe)

8CYRIL SAYS53666J A Kuhl (Mulara)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments