Thursday 16th April 2009


Race 1 MAIDEN 380m 7.15pm
1 MISS DUPLICITY M DANIEL MILES
2 DEEDEE STARDUST M NATHAN GOODWIN
3 ROBBIE’S RACER M TED COLLINS
4 POSSUM BOND M ROBERT THOMSON
5 WIT DA WOO M MICHAEL CLARK
6 TUSCAN ROSE M GARY HEATH
7 STOLEN ONE M MICHAEL CAMP
8 RED SEQUIN M JOAN NEWNHAM
9 APPROVED HERO M TED COLLINS

Race 2 NOVICE 380m 7.33pm
1 SHAE BELLE N BERTRAM RANDALL
2 BUDDY STANLEY N DENIS GODFREY
3 SHORTY STANLEY N DENIS GODFREY
4 ASSASSIN’S ANGEL N MARGARET BERNSTONE
Box5 VACANT
6 SURFIN’ NATNUI N DENIS GODFREY
7 CARNAGE SPIRIT N TED COLLINS
8 TIGHT LINE N MATE RAJAN

Race 3 380m 7.51pm
HT 1 4/5 GRADE
1 DA JUDGE 4 ROBERT OLSEN
2 BLACK LAUGHTER 4 MICHAEL CAMPBELL
3 THUMPSTER 5 MATE RAJAN
4 CHU CHU CASTILLO 5 TED COLLINS
5 ZANY BLUE 4 NATHAN GOODWIN
6 CORONA CRUISER 5 KEITH JACKSON
7 SPECIAL LIGHTS 4 SONIA TAYLOR
8 HAY SPIDERMAN 5 MICHAEL CAMPBELL
9 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
10 GOLDEN HOUND 5 JOAN NEWNHAM

Race 4 380m 8.09pm
HT 2 4/5 GRADE
1 VALENTINE’S WHIP 4 MICHAEL HICKMOTT
2 GO ATTITUDE 5 MICHAEL CAMPBELL
3 BENTLEY DI 4 PHILLIP RUDALL
4 CHAKIRA 5 MARGARET BERNSTONE
5 HAY CASANOVA 4 MICHAEL CAMPBELL
6 MISS SEAGULL 4 OWEN THOMSON
7 GO SHARN 5 MATE RAJAN
8 ADDIS ROSE 4 NATHAN GOODWIN
9 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
10 FUTURE PRINCESS 5 MARGARET BERNSTONE

Race 5 5TH GRADE 498m 8.27pm
1 BROTHER NOOMPS 5 TED COLLINS
2 CAMPANCO 5 RICKY CAMP
3 BELLARINA BABY 5 SONIA TAYLOR
4 SERENGHETI DREAM 5 GRAHAM THOMSON
5 ALPHAMATIC 5 OWEN THOMSON
6 MR. NEWFOUND 5 WAYNE FRENCH
7 DIZZY DUX 5 KEITH JACKSON
8 ROUGH SEAS 5 BRADLEY BELFORD
9 GREG AARON 5 CLARENCE WILCOX

Race 6 380m 8.45pm
(BEST 8)
1 BIG ALFORD 1 BRADLEY BELFORD
2 SERIOUS HONDO 3 MICHAEL CAMPBELL
3 MR. BEETSON 1 JOANNE WOOLER
4 FORCE OF REVENGE 1 SONIA TAYLOR
5 DARK SILHOUETTE 3 SONIA TAYLOR
6 ZACKIIAH 1 BERTRAM RANDALL
7 HALIFAX BAY 2 MATE RAJAN
8 GILLBO 1 JUDITH OLSEN
9 VALENTINE’S GIRL 3 MICHAEL HICKMOTT

Race 7 498m 9.03pm
(BEST 8)
1 MURRANJI MARY 3 NATHAN GOODWIN
2 MISS RAGAMUFFIN 1 JOAN NEWNHAM
3 SMOOTH LADY 1 ROBERT THOMSON
4 SALTWATER ROSE 2 GLEN OLSEN
5 BENTLEY NOMAD 1 PHILLIP RUDALL
6 SOUTHERN PACIFIC 2 NANCY MAYNARD
7 ARCHIE’S REWARD 1 BERTRAM RANDALL
8 COOL BLACK 2 GRAHAM THOMSON
9 TRENDY BLACK 3 GRAHAM THOMSON
10 SYANNA 3 BRADLEY BELFORD

Race 8 3/4 GRADE 498m 9.21pm
1 CALAIS CLASS 4 GRETA THOMSON
2 JUST A BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
3 SYANNA 3 BRADLEY BELFORD
4 COME MONDAY 4 MICHAEL HICKMOTT
5 BRONSAN MISS 4 MICHAEL CAMPBELL
6 TRENDY BLACK 3 GRAHAM THOMSON
7 TIGGY BENTLEY 4 PHILLIP RUDALL
8 WHERE’S MOLLY 4 LAWRENCE HOGG

Race 9 380m 9.39pm
HT 3 4/5 GRADE
1 DEEDEE RESCUE 5 NATHAN GOODWIN
2 KARCHING 4 MICHAEL CLARK
3 SPLENDID ROSE 4 CLARENCE WILCOX
4 SIR DOUGLAS 5 TED COLLINS
5 UNMARKED 4 RICKY CAMP
6 BLUEWATER MAID 4 MICHAEL CAMPBELL
7 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
8 GOZO FAST GIRL 5 MATE RAJAN
9 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
10 GOLDEN HOUND 5 JOAN NEWNHAM

Race 10 380m 9.57pm
HT 4 4/5 GRADE
1 JARRY BOY 4 MATE RAJAN
2 SMIGIN BIGGER 4 MICHAEL CAMPBELL
3 AIMEE’S REWARD 5 OWEN THOMSON
4 KYE’S COURAGE 5 NATHAN GOODWIN
5 SHINING PRINCE 5 NEVILLE WATERS
6 SURF BLASTER 4 SONIA TAYLOR
7 BIG CLEAN OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
8 BLACKULAR 5 TED COLLINS
9 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
10 FUTURE PRINCESS 5 MARGARET BERNSTONE