Thursday 23rd April 2009


Race 1 MAIDEN 380m 7.15pm
1 STOLEN ONE M MICHAEL CAMP
2 POSSUM BOND M ROBERT THOMSON
3 ETEN M DENIS GODFREY
4 RED SEQUIN M JOAN NEWNHAM
5 WIT DA WOO M MICHAEL CLARK
6 APPROVED HERO M TED COLLINS
7 TUSCAN ROSE M GARY HEATH
8 FLAMING ENFORCER M NATHAN GOODWIN
9 ROBBIE’S RACER M TED COLLINS

Race 2 NOVICE 380m 7.33pm
1 SHORTY STANLEY N DENIS GODFREY
2 TIGHT LINE N MATE RAJAN
3 SHAE BELLE N BERTRAM RANDALL
4 FRANGIPANI LASS N DENIS GODFREY
5 CARNAGE SPIRIT N TED COLLINS
6 DEEDEE STARDUST N NATHAN GOODWIN
7 HAY SPIDERMAN N MICHAEL CAMPBELL
8 KYE’S COURAGE N NATHAN GOODWIN

Race 3 5TH GRADE 380m 7.51pm
1 DANKE SCHON 5 SONIA TAYLOR
2 BUDDY STANLEY 5 DENIS GODFREY
3 GO ATTITUDE 5 MICHAEL CAMPBELL
4 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
Box5 VACANT
6 THUMPSTER 5 MATE RAJAN
7 DIZZY DUX 5 KEITH JACKSON
8 CHU CHU CASTILLO 5 TED COLLINS

Race 4 3/4 GRADE 498m 8.09pm
1 MURRANJI MARY 3 NATHAN GOODWIN
2 CALAIS CLASS 4 GRETA THOMSON
3 SYANNA 3 BRADLEY BELFORD
4 JUST A BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
Box5 VACANT
6 COME MONDAY 4 MICHAEL HICKMOTT
7 COOL BLACK 3 GRAHAM THOMSON
8 WHERE’S MOLLY 4 LAWRENCE HOGG

Race 5 380m 8.27pm
(BEST 8)
1 ZACKIIAH 1 BERTRAM RANDALL
2 BIG ALFORD 1 BRADLEY BELFORD
3 SERIOUS HONDO 3 MICHAEL CAMPBELL
4 DARK SILHOUETTE 3 SONIA TAYLOR
Box5 VACANT
6 MR. BEETSON 1 JOANNE WOOLER
7 MRS. MCMANN 2 NATHAN GOODWIN
8 SIR GRUNTER 2 NEVILLE WATERS

Race 6 380m 8.45pm
MIXED FINAL
1 HAY CASANOVA 4 MICHAEL CAMPBELL
2 JARRY BOY 4 MATE RAJAN
3 SURF BLASTER 3 SONIA TAYLOR
4 DA JUDGE 3 ROBERT OLSEN
5 BLACK LAUGHTER 4 MICHAEL CAMPBELL
6 BLUEWATER MAID 3 MICHAEL CAMPBELL
7 SIR DOUGLAS 5 TED COLLINS
8 MISS SEAGULL 4 OWEN THOMSON
9 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
10 ZANY BLUE 4 NATHAN GOODWIN

Race 7 498m 9.03pm
(BEST 8)
1 ARCHIE’S REWARD 1 BERTRAM RANDALL
2 WEEDALLION MODEL 3 JAMES LEE
3 SMOOTH LADY 1 ROBERT THOMSON
4 BENTLEY NOMAD 1 PHILLIP RUDALL
5 BRONSAN MISS 3 MICHAEL CAMPBELL
6 SALTWATER ROSE 2 GLEN OLSEN
7 MISS RAGAMUFFIN 1 JOAN NEWNHAM
8 TRENDY BLACK 3 GRAHAM THOMSON
9 COOL BLACK 3 GRAHAM THOMSON
10 SYANNA 3 BRADLEY BELFORD

Race 8 5TH GRADE 498m 9.21pm
1 NANNYGAI NANCE 5 BRADLEY BELFORD
2 MR. NEWFOUND 5 WAYNE FRENCH
3 ALPHAMATIC 5 OWEN THOMSON
4 CHAKIRA 5 MARGARET BERNSTONE
5 GREG AARON 5 CLARENCE WILCOX
6 BROTHER NOOMPS 5 TED COLLINS
7 SERENGHETI DREAM 5 GRAHAM THOMSON
8 CAMPANCO 5 RICKY CAMP

Race 9 4TH GRADE 380m 9.39pm
1 VALENTINE’S MISS 4 MICHAEL HICKMOTT
2 UNMARKED 4 RICKY CAMP
3 BIG CLEAN OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
4 CLEAN BREEZE 4 MICHAEL CAMPBELL
5 ADDIS ROSE 4 NATHAN GOODWIN
6 KARCHING 4 MICHAEL CLARK
7 ZANY BLUE 4 NATHAN GOODWIN
8 VALENTINE’S WHIP 4 MICHAEL HICKMOTT
9 SMIGIN BIGGER 4 MICHAEL CAMPBELL

Race 10 5TH GRADE 380m 9.57pm
1 FUTURE PRINCESS 5 MARGARET BERNSTONE
2 BELLARINA BABY 5 SONIA TAYLOR
3 SPLENDID ROSE 5 CLARENCE WILCOX
4 SURFIN’ NATNUI 5 DENIS GODFREY
5 GO SHARN 5 MATE RAJAN
6 GOLDEN HOUND 5 JOAN NEWNHAM
7 DEEDEE RESCUE 5 NATHAN GOODWIN
8 BLACKULAR 5 TED COLLINS