Thursday 21st May 2009


Race 1 MAIDEN 380m 7.15pm
1 POSSUM M ROBERT THOMSON
2 FLAMING ENFORCER M
3 BINNAWAY LAD M NANCY MAYNARD
4 WRENCH STATE M NATHAN GOODWIN
5 CODE FORTY FIVE M NATHAN GOODWIN
6 ROBBIE’S RACER M TED COLLINS
7 MAGICAL MIST M TED COLLINS
8 STRUTH MALOUF M MICHAEL CAMPBELL
9 GUGGENHEIM M SONIA TAYLOR

Race 2 NOVICE 380m 7.33pm
1 TUSCAN ROSE N
2 GO SHARN N MATE RAJAN
3 APPROVED HERO N TED COLLINS
4 ETEN N
Box5 VACANT
6 DEEDEE STARDUST N NATHAN GOODWIN
7 SURFIN’ NATNUI N DENIS GODFREY
8 DEEDEE MONTEGO N NATHAN GOODWIN

Race 3 5TH GRADE 380m 7.51pm
1 PRIVATE DEEDEE 5 NATHAN GOODWIN
2 NANNYGAI NANCE 5 BRADLEY BELFORD
3 HUGE NIGHT OUT 5 MICHAEL CAMPBELL
4 FRANGIPANI LASS 5 DENIS GODFREY
5 BLACKULAR 5 TED COLLINS
6 CHAKIRA 5 MARGARET BERNSTONE
7 THUMPSTER 5 MATE RAJAN
8 SPECIAL LIGHTS 5 SONIA TAYLOR
9 SERENGHETI DREAM 5 GRAHAM THOMSON

Race 4 3/4 GRADE 380m 8.09pm
1 SURF BLASTER 3 SONIA TAYLOR
2 FIRST OVER 3 BRADLEY BELFORD
3 CLEAN BREEZE 4 MICHAEL CAMPBELL
4 BLACK LAUGHTER 4 MICHAEL CAMPBELL
Box5 VACANT
6 FORCE OF REVENGE 3 SONIA TAYLOR
7 MRS. MCMANN 3 NATHAN GOODWIN
8 JARRY BOY 3 MATE RAJAN

Race 5 4/5 GRADE 498m 8.27pm
1 WHERE’S MOLLY 4 LAWRENCE HOGG
2 BROTHER NOOMPS 5 TED COLLINS
3 BLUE HOLIDAY 5
4 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
5 DA JUDGE 4 ROBERT OLSEN
6 MR. NEWFOUND 4 WAYNE FRENCH
7 JUST A BENTLEY 4 PHILLIP RUDALL
8 KAY CEE CONVOY 5 NATHAN GOODWIN
9 GREG AARON 5 CLARENCE WILCOX
10 SERENGHETI DREAM 5 GRAHAM THOMSON

Race 6 498m 8.45pm
(BEST 8)
1 BENTLEY 1 PHILLIP RUDALL
2 ALPHAMATIC 3 OWEN THOMSON
3 MISS RAGAMUFFIN 2 JOAN NEWNHAM
4 SYANNA 2 BRADLEY BELFORD
5 DARK SILHOUETTE 3 SONIA TAYLOR
6 TRENDY BLACK 3 GRAHAM THOMSON
7 SEE THROUGH 1 NEVILLE WATERS
8 1 MICHAEL CAMPBELL

Race 7 380m 9.03pm
1/2 GRADE F.F.A.
1 GILLBO 2 JUDITH OLSEN
2 BLUEWATER MAID 2 MICHAEL CAMPBELL
3 MR. BEETSON 1 JOANNE WOOLER
4 SMOOTH LADY 1 ROBERT THOMSON
Box5 VACANT
6 BIG ALFORD 1 BRADLEY BELFORD
7 CHECK YA POCKETS 1 MICHAEL HICKMOTT
8 ARCHIE’S REWARD 1 BERTRAM RANDALL

Race 8 380m 9.21pm
MIXED FINAL *QDOG*
1 ADDIS ROSE 5 NATHAN GOODWIN
2 KARCHING 3 MICHAEL CLARK
3 SIR DOUGLAS 5 TED COLLINS
4 HAY CASANOVA 4 MICHAEL CAMPBELL
5 HOTLINE TEDDY 5 TED COLLINS
6 ONE MORE PIRATE 5 ADRIAN MILANI
7 BUDDY STANLEY 5 DENIS GODFREY
8 GO ATTITUDE 3 MICHAEL CAMPBELL
9 FRANGIPANI LASS 5 DENIS GODFREY
10 CLEAN BREEZE 4 MICHAEL CAMPBELL

Race 9 4TH GRADE 380m 9.39pm
1 VALENTINE’S WHIP 4 MICHAEL HICKMOTT
2 EARLY EDITION 4 JOAN NEWNHAM
3 TIGGY BENTLEY 4 PHILLIP RUDALL
4 CALAIS CLASS 4 GRETA THOMSON
Box5 VACANT
6 BIG CLEAN OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
7 DEEDEE RESCUE 4 NATHAN GOODWIN
8 4 NATHAN GOODWIN

Race 10 5TH GRADE 380m 9.57pm
1 SPLENDID ROSE 5 CLARENCE WILCOX
2 RED SEQUIN 5 JOAN NEWNHAM
3 CARNAGE SPIRIT 5 TED COLLINS
4 BONNIE’S OUTLAW 5 BERTRAM RANDALL
5 FUTURE PRINCESS 5 MARGARET BERNSTONE
6 COME MONDAY 5 MICHAEL HICKMOTT
7 THUNDA BOND 5 GRAHAM THOMSON
8 TIGHT LINE 5 MATE RAJAN
9 SERENGHETI DREAM 5 GRAHAM THOMSON

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments