Tuesday 14th December 2010

Greyhound Box Draw For Townsville – Tuesday 14th December 2010

Race No. 1Maiden N.q. Marina Fresh Seafoods06:53PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $720 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $50 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MAYBE MINE38835N B Goodwin (Deeragun)
2CELTIC JADE48G A Heath (Bluewater)
3BOY OH BOY5655A G Camilleri (Proserpine)
4SHI ESTHER377M R Campbell (Jensen)
5SALTWATER LEGEND422G B Olsen (Nome)
6CLOVELLY75538C D Godfrey (Lower Tully)
7WHAT THE HECK74M V Hickmott (Bluewater)
8BILLY OCTANE62646G R Thomson (Jensen)
9SURFING TEXAN44466N A Maynard (Jensen)
10INCISIONS BRO76877M R Campbell (Jensen)
Race No. 2Maiden Lound’s Fresh Seafoods07:12PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $720 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $50 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BLACK SEQUIN7J M Newnham (Alligator Creek)
2RAFFLE TICKETS8N B Goodwin (Deeragun)
3HEIDI’S IMAGE36235M R Campbell (Jensen)
4SMOOTH MISSILEF4555R G Thomson (Black River)
5DUEL FORCE486M R Campbell (Jensen)
6UNDERCOVER COP66737J E Wooler (Stuart)
7EWAN HILLS48C L Wilcox (Annandale)
8MINI CHOPSTIX46263G E Thomson (Black River)
9SURFING TEXAN44466N A Maynard (Jensen)
10INCISIONS BRO76877M R Campbell (Jensen)
Race No. 34th Grade Aachilpa Veterinary Group07:35PM (QLDtime)
Grade 4 event over 498 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GOZO FAST GIRL21336M Rajan (Bluewater)
2ROTATING23337J A Mcnamara (Proserpine)
3WELL MADE32436G A Heath (Bluewater)
4WISE CHOICE88764G A Heath (Bluewater)
5*** VACANT BOX ***
6SALTWATER CHAOS14221G B Olsen (Nome)
7SMOOTH LADY88875R G Thomson (Black River)
8JACKPOT RETURN21221N G Vohland (Alligator Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 45th Grade Goodwin’s Boarding Kennels &07:53PM (QLDtime)
Grade 5 event over 498 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BELL’S GEM86427J M Newnham (Alligator Creek)
2ONE OVER36543J A Olsen (Alligator Creek)
3HUCKLEBERRY FINN65633O G Thomson (Black River)
4BLACK TASSELS88245C D Godfrey (Lower Tully)
5SMOOTH TRAIN73546R G Thomson (Black River)
6MAYWYN MAYBE82372S P Dodd (Wulguru)
7SALTWATER DANCER16645G B Olsen (Nome)
8BRICKFIELDS25445R W Johnston (Moresby)
9PURE CLEO36664M V Hickmott (Bluewater)
10FARMOR SURFIN’51747N B Goodwin (Deeragun)
Race No. 55th Grade Coral Coast Kitchens08:12PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BLUE’S ON FIRE56784M R Campbell (Jensen)
2LOCKY’S GAL44873P T Rudall (Nome)
3PETTICOAT LANE52352T K Jackson (West End)
4BEARLY FLYING2161N B Goodwin (Deeragun)
5TRIGGER MAN68868G R Thomson (Jensen)
6IN MEXICO25371J E Wooler (Stuart)
7ANDY’S CHAOS33714G B Olsen (Nome)
8MINEOLA MISS35682M R Campbell (Jensen)
9SMOOTH AURORA44625R G Thomson (Black River)
10AMERICAN TOUCH57387M R Campbell (Jensen)
Race No. 64th Grade N.q. Coolectrix08:35PM (QLDtime)
Grade 4 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CARBON FOOTPRINT43543B R Belford (Gumlow)
2KOOL VIBES22228M R Campbell (Jensen)
3BARNEY CHONG21337G B Dalley (Bluewater)
4BRIM BELL63513A G Milani (South Johnstone)
5UNMARKED62273R B Camp (Toobanna)
6RUNT35626G B Dalley (Bluewater)
7LITTLE FOX57713J M Newnham (Alligator Creek)
8EUREKA CITRATE31411M R Campbell (Jensen)
9MISS EMINEM73357J M Newnham (Alligator Creek)
10PHUKET26267M R Campbell (Jensen)
Race No. 71/2 Grade F.f.a. Bushland Beach Convenie08:53PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 380 Metres at Townsville Of $1,020 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BIG ENFORCER27F13B R Belford (Gumlow)
2SHORTY STANLEY47374C D Godfrey (Lower Tully)
3WHY WAIT28171M R Campbell (Jensen)
4CONTROL SYSTEM76251G B Olsen (Nome)
5PEDRO’S LINK31367M R Campbell (Jensen)
6DARK JEWELL LEE41326A G Milani (South Johnstone)
7BRETT STANLEY42482C D Godfrey (Lower Tully)
8GABLE ROULETTE16816M R Campbell (Jensen)
9CELICA ASSASSIN61365N B Goodwin (Deeragun)
10MR. SOLUTION62625M R Campbell (Jensen)
Race No. 8Mixed Final Dinky Di Web Design Annivers09:11PM (QLDtime)
FFA event over 498 Metres at Townsville Of $1,740 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TOXIC CHICK41132G B Olsen (Nome)
2WITHEREN’S FOOL11741J A Olsen (Alligator Creek)
3JUST IN TEARS22844T K Jackson (West End)
4LATE ILLUSION23723B R Belford (Gumlow)
5MR. NEWFOUND62588G G Graham (Oonoonba)
6SEE BLUE11131N E Waters (Bluewater)
7COIN TIGER44451G J Belcastro (Cranbrook)
8DENGUE FURY48353N A Maynard (Jensen)
9LIKE THE LOOK52555J A Olsen (Alligator Creek)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 92/3 Grade All Rig Lifting09:32PM (QLDtime)
Mixed 2/3 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HALIFAX BAY78578M Rajan (Bluewater)
2HAPPY ATTITUDE45244R G Thomson (Black River)
3LUKE’S PRINCESS14372A G Milani (South Johnstone)
4TWO SHORT35473P Ryan (Cranbrook)
5*** VACANT BOX ***
6JARRY BOY76746M Rajan (Bluewater)
7CELICA ASSASSIN61365N B Goodwin (Deeragun)
8MR. SOLUTION62625M R Campbell (Jensen)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 105th Grade Townsville Bulletin09:48PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PEEWEE LOUISE52751N B Goodwin (Deeragun)
2ZANY BLUE34262C D Godfrey (Lower Tully)
3NICKOLOAD11N G Vohland (Alligator Creek)
4MADAME PEDRO61253M T Clark (Gulliver)
5BLUEGUM FOREST51854J E Wooler (Stuart)
6SECOND GLANCE55513M R Campbell (Jensen)
7MINI MINEY53252G E Thomson (Black River)
8REGENT PEARL47F65M R Campbell (Jensen)
9LEAH GARCIA717R G Thomson (Black River)
10OAK TREE8716A G Camilleri (Proserpine)