Tuesday 21st December 2010

Greyhound Box Draw For Townsville – Tuesday 21st December 2010

Race No. 1Maiden Ray Cartsen06:53PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $720 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $50 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1EWAN HILLS483C L Wilcox (Annandale)
2INCISIONS BRO68773M R Campbell (Jensen)
3ALL RIG FLYERR J Olsen (Alligator Creek)
4MY HONEY75338A G Camilleri (Proserpine)
5BLACK SEQUIN77J M Newnham (Alligator Creek)
6UNDERCOVER COP73744J E Wooler (Stuart)
7AUNTY DAPHNE8366G B Dalley (Bluewater)
8SCALLY WAG BABE767A G Camilleri (Proserpine)
9SHI ESTHER3776M R Campbell (Jensen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Maiden Leanne Essery07:12PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $720 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $50 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SMOOTH MISSILE45555R G Thomson (Black River)
2HEIDI’S IMAGE62352M R Campbell (Jensen)
3DUEL FORCE4866M R Campbell (Jensen)
4SALTWATER LEGEND42272G B Olsen (Nome)
5WHAT THE HECK7434M V Hickmott (Bluewater)
6FARMOR NECESSITY3P8N B Goodwin (Deeragun)
7HALLA RED24B R Belford (Gumlow)
8BOY OH BOY56555A G Camilleri (Proserpine)
9SHI ESTHER3776M R Campbell (Jensen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Novice Ingham Road Seafoods07:35PM (QLDtime)
NNP event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PEEWEE LOUISE27513N B Goodwin (Deeragun)
2OAK TREE8716A G Camilleri (Proserpine)
3BLINDFOLD1N G Vohland (Alligator Creek)
4SALTWATER DANCER64563G B Olsen (Nome)
5MAYBE MINE88351N B Goodwin (Deeragun)
6LEAH GARCIA717R G Thomson (Black River)
7MIXED UP22124P J Winter (Railway Estate)
8CELTIC JADE4821G A Heath (Bluewater)
9CHECK THE ROBBER644F6G G Graham (Oonoonba)
10SMOOTH TRAIN35467R G Thomson (Black River)
Race No. 44/5 Grade Equine Solutions07:53PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 498 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HUCKLEBERRY FINN56334O G Thomson (Black River)
2ROTATING33374J A Mcnamara (Proserpine)
3ONE OVER54312J A Olsen (Alligator Creek)
4IN MEXICO37167J E Wooler (Stuart)
5ENTHUSED57124K B Wheeler (Woree)
6MINI CHOPSTIX62631G E Thomson (Black River)
7GOZO FAST GIRL13366M Rajan (Bluewater)
8SUPER SUNDAY88541N B Goodwin (Deeragun)
9GO SHARN66275M Rajan (Bluewater)
10REGENT PEARL7F657M R Campbell (Jensen)
Race No. 55th Grade Darren Humphries08:12PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SECOND GLANCE55136M R Campbell (Jensen)
2BLUE’S ON FIRE67843M R Campbell (Jensen)
3SMOOTH AURORA44625R G Thomson (Black River)
4NICKOLOAD111N G Vohland (Alligator Creek)
5BLUEGUM FOREST854F2J E Wooler (Stuart)
6HONESTY5314A G Camilleri (Proserpine)
7ANDY’S CHAOS71442G B Olsen (Nome)
8HEATING UP516K B Wheeler (Woree)
9TRIGGER MAN88686G R Thomson (Jensen)
10MISS RAGAMUFFIN74688J M Newnham (Alligator Creek)
Race No. 64th Grade Michael Hickmott08:35PM (QLDtime)
Grade 4 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PHUKET26267M R Campbell (Jensen)
2SALTWATER CHAOS22122G B Olsen (Nome)
3BARNEY CHONG13373G B Dalley (Bluewater)
4MISS EMINEM73357J M Newnham (Alligator Creek)
5KOOL VIBES22282M R Campbell (Jensen)
6JARRY BOY67467M Rajan (Bluewater)
7BEARLY FLYING21611N B Goodwin (Deeragun)
8MACAU FLYER57251K B Wheeler (Woree)
9EUREKA CITRATE14114M R Campbell (Jensen)
10MISSY’S CHOICE6171FM R Campbell (Jensen)
Race No. 7(best 8) Townsville City Council Mayor’s08:53PM (QLDtime)
Best 8 event over 498 Metres at Townsville Of $1,390 Prizemoney.
1st: $770 2nd: $220 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DENGUE FURY83532N A Maynard (Jensen)
2SAW11522J A Olsen (Alligator Creek)
3BIG ENFORCER7F136B R Belford (Gumlow)
4JACKPOT RETURN12211N G Vohland (Alligator Creek)
5MR. SOLUTION26252M R Campbell (Jensen)
6WITHEREN’S FOOL17413J A Olsen (Alligator Creek)
7ARTY HERMAN15666D C Miles (Garbutt)
8LITTLE FOX77131J M Newnham (Alligator Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8(best 8) Fulham Road Fish Bar09:11PM (QLDtime)
Best 8 event over 380 Metres at Townsville Of $1,020 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GABLE ROULETTE68163M R Campbell (Jensen)
2WHY WAIT81712M R Campbell (Jensen)
3CONTROL SYSTEM62511G B Olsen (Nome)
4WHO DO ASSASSIN34611G J Lee (Bushland Beach)
5MORE FURY32325B R Belford (Gumlow)
6HAPPY ATTITUDE52443R G Thomson (Black River)
7CELICA ASSASSIN13651N B Goodwin (Deeragun)
8WAR MACHINE11111B R Belford (Gumlow)
9TWO SHORT54734P Ryan (Cranbrook)
10HALIFAX BAY85786M Rajan (Bluewater)
Race No. 95th Grade Caravan Mart09:32PM (QLDtime)
Grade 5 event over 643 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1COIN TIGER44514G J Belcastro (Cranbrook)
2WISE CHOICE76413G A Heath (Bluewater)
3*** VACANT BOX ***
4BELL’S GEM64271J M Newnham (Alligator Creek)
5WELL MADE43625G A Heath (Bluewater)
6*** VACANT BOX ***
7STOLEN DAISY38583N B Goodwin (Deeragun)
8FARMOR SURFIN’17472N B Goodwin (Deeragun)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 105th Grade Waters Abrasive Blasting Servi09:48PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1AUGUSTUS21165B R Belford (Gumlow)
2MINEOLA MISS56824M R Campbell (Jensen)
3LOCKY’S GAL48735P T Rudall (Nome)
4TROUBADOUR15245G B Olsen (Nome)
5MINI MINEY32528G E Thomson (Black River)
6TOXIC CHICK11325G B Olsen (Nome)
7KAWATI KHAN53668N G Vohland (Alligator Creek)
8SKIP TO MILOO85218A G Camilleri (Proserpine)
9THUMPSTER33446M Rajan (Bluewater)
10SMOOTH TRAIN35467R G Thomson (Black River)