Tuesday 21st July 2009


Race 1 380m 7.15pm
HT 1 MAIDEN JUDGE BROS
1 SURF SHELL M MICHAEL BOODY
2 PACIFIC SLAYER M BRADLEY BELFORD
3 BOLD APACHE M TIMOTHY WATERS
4 MISS PHUKET M NOEL VOHLAND
5 FRANKLY FRANK M GEORGE TSAKISSIRIS
6 BENTLEY ME ME M PHILLIP RUDALL
7 EGYPTIAN ROSE M GARY HEATH
8 DEEDEE TROUBLE M NATHAN GOODWIN
9 LAST BUS HOME M THOMAS NOBLE
10 GERARDA M GLEN OLSEN

Race 2 380m 7.33pm
HT 2 MAIDEN JUDGE BROS
1 JELLY BENTLEY M PHILLIP RUDALL
2 PIXIE PHOTO M MICHAEL HICKMOTT
3 DEEDEE MAREE M NATHAN GOODWIN
4 SCOTT DIAMONDS M TIMOTHY WATERS
5 EB’S OCTANE M SONIA TAYLOR
6 MRS. RUBBLE M MICHAEL CAMPBELL
7 BEN MORVAN M MICHAEL BOODY
8 WELL MADE M GARY HEATH
9 BRIM BELL M ADRIAN MILANI
10 ROBBIE’S RACER M EDWARD COLLINS

Race 3 380m 7.51pm
HT 3 MAIDEN JUDGE BROS
1 DEEDEE INFINITY M NATHAN GOODWIN
2 CODE FORTY FIVE M NATHAN GOODWIN
3 REZISTA M EDWARD COLLINS
4 BENTLEY ROB M PHILLIP RUDALL
5 VALENTINO OUTLAW M MICHAEL HICKMOTT
6 RAVEN’S BRIDE M TIMOTHY WATERS
7 LITTLE FOX M JOAN NEWNHAM
8 PIRATE BIRD M STEVEN BOODY
9 NOBLE JESS M NORMAN RANDALL
10 NINE ACROSS M MICHAEL CAMPBELL

Race 4 5TH GRADE 643m 8.09pm
1 SUPER SAMMY 5 ROBERT THOMSON
2 LIKE LEE NANA 5 GEORGE TSAKISSIRIS
3 SHINING LASS 5 ISOBEL CAMP
4 WHERE’S MOLLY 5 BRADLEY BELFORD
5 UNO IS WON 5 GEORGE TSAKISSIRIS
6 CHAPLIN AIR 5 GRAHAM THOMSON
7 BROTHER NOOMPS 5 EDWARD COLLINS
8 CAMPANCO 5 RICKY CAMP

Race 5 3/4 GRADE 380m 8.27pm
1 UNMARKED 4 RICKY CAMP
2 SUNLANDER 3 THOMAS NOBLE
3 VALENTINE’S WHIP 4 MICHAEL HICKMOTT
4 KARCHING 3 MICHAEL CLARK
5 LUKE’S PRINCESS 3 ADRIAN MILANI
6 DARK SILHOUETTE 3 SONIA TAYLOR
7 ADDIS ROSE 3 NATHAN GOODWIN
8 BLUEWATER MAID 3 MICHAEL CAMPBELL
9 DISCO DANCER 4 PAUL FREDERICKSON
10 KIRRA’S DESTINY 4 BARBARA SAM

Race 6 380m 8.45pm
(BEST 8)
1 HALIFAX BAY 3 MATE RAJAN
2 BIG ALFORD 1 BRADLEY BELFORD
3 EARTH QUEST 2 THOMAS NOBLE
4 ZANE’S BOY 3 MICHAEL HICKMOTT
5 MR. BEETSON 2 JOANNE WOOLER
6 WANTOBE MAGIC 2 BARBARA SAM
7 FORCE OF REVENGE 2 SONIA TAYLOR
8 BACKHOE BILLY 2 MICHAEL CAMPBELL
9 DARK SILHOUETTE 3 SONIA TAYLOR
10 ADDIS ROSE 3 NATHAN GOODWIN

Race 7 498m 9.03pm
(BEST 8) TOWNSVILLE CUP PRELUDE
1 SURF BLASTER 2 SONIA TAYLOR
2 KATHY’S RECALL 3 MICHAEL CAMPBELL
3 BENTLEY NOMAD 1 PHILLIP RUDALL
4 STONE COLD SOBER 3 MICHAEL CAMPBELL
5 TIGGY BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
6 SHE’S THE WORD 3 THOMAS NOBLE
7 SMOOTH LADY 1 ROBERT THOMSON
8 ALPHAMATIC 1 OWEN THOMSON
9 MISS RAGAMUFFIN 3 JOAN NEWNHAM
10 JUST A BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL

Race 8 3/4 GRADE 498m 9.21pm
1 GIDGEE GLIDER 4 THOMAS NOBLE
2 SALTWATER ROSE 4 GLEN OLSEN
3 MISS RAGAMUFFIN 3 JOAN NEWNHAM
4 COBBELL LASS 3 MICHAEL CAMPBELL
5 BENTLEY WILL 3 PHILLIP RUDALL
6 JUST A BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
7 ROSSCAL RAIDER 4 JOAN NEWNHAM
8 DA JUDGE 3 ROBERT OLSEN

Race 9 4/5 GRADE 498m 9.38pm
1 COOL BLACK 4 GRAHAM THOMSON
2 NANNYGAI NANCE 4 BRADLEY BELFORD
3 MR. NEWFOUND 4 WAYNE FRENCH
4 SERENGHETI DREAM 4 GRAHAM THOMSON
5 STRUTH MALOUF 5 MICHAEL CAMPBELL
6 MORE FURY 4 THOMAS NOBLE
7 CALAIS CLASS 5 GRETA THOMSON
8 EARLY EDITION 4 JOAN NEWNHAM
9 BINNAWAY LAD 5 NANCY MAYNARD
10 TINKA FLYER 5 JUDITH OLSEN

Race 10 4TH GRADE 380m 9.57pm
1 HUGE NIGHT OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
2 MISS SEAGULL 4 OWEN THOMSON
3 DIVA TEXADA 4 BARBARA SAM
4 KAY CEE CONVOY 4 NATHAN GOODWIN
5 VALENTINE’S MISS 4 MICHAEL HICKMOTT
6 MRS. MCMANN 4 NATHAN GOODWIN
7 ONE MORE PIRATE 4 ADRIAN MILANI
8 BIG CLEAN OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
9 DISCO DANCER 4 PAUL FREDERICKSON
10 KIRRA’S DESTINY 4 BARBARA SAM