Tuesday 31st August 2010

Greyhound Box Draw For Townsville – Tuesday 31st August 2010

Race No. 1Maiden All Rig Lifting06:52PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $720 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $50 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BIG TEE633S J Boody (Andergrove)
2MYSTERIOUS MISS878G E Thomson (Black River)
3IN MEXICO58354J E Wooler (Stuart)
4ROTATING24326J A Mcnamara (Proserpine)
5TOP SPEED QUEEN44644M V Hickmott (Bluewater)
6CLOVELLY7N B Goodwin (Deeragun)
7FOUR WAY CRASH46335D C Godfrey (Tully)
8SIDE TIPPER MICKN B Goodwin (Deeragun)
9GLORY HUNTER87N B Goodwin (Deeragun)
10GO WILD VOODOO54464M R Campbell (Jensen)
Race No. 2Maiden Ray Carsten07:11PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $720 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $50 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1EMILY OCTANE3M V Hickmott (Bluewater)
2BLACK RAFAEL25B R Belford (Gumlow)
3FLASHING COSMO33263N B Goodwin (Deeragun)
4DAY DREAM GIRL42755D C Miles (Garbutt)
5SMOOTH MISSILE755R G Thomson (Black River)
6MISSY’S CHOICE6M R Campbell (Jensen)
7THIRTEEN BEEN B Goodwin (Deeragun)
8BEARLY FLYINGN B Goodwin (Deeragun)
9REGAL BODHI548J A Mcnamara (Proserpine)
10UNDERCOVER COP83686J E Wooler (Stuart)
Race No. 35th Grade Leanne Essery07:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1THUMPSTER36642M Rajan (Bluewater)
2ZACKIIAH48437B C Randall (Bluewater Park)
3MADAME PEDRO27515M T Clark (Gulliver)
4TIZZA BOEING64686M R Campbell (Jensen)
5HUCKLEBERRY FINN46518O G Thomson (Black River)
6COWBOY BILLY62467B R Belford (Gumlow)
7JUST IN TEARS24216T K Jackson (West End)
8SMOOTH AURORA62653R G Thomson (Black River)
9CHECK THE ROBBER65648G G Graham (Oonoonba)
10FRANKIE BRADY45764N B Goodwin (Deeragun)
Race No. 44th Grade Coral Coast Kitchens07:53PM (QLDtime)
Grade 4 event over 498 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ARTY HERMAN22126D C Miles (Garbutt)
2SON OF MACBETH15367M V Hickmott (Bluewater)
3SEE BLUE48242N E Waters (Bluewater)
4BENTLEY ME ME36135P T Rudall (Nome)
5VOODOO SHAKER26376M R Campbell (Jensen)
6WELL MADE32333G A Heath (Bluewater)
7GOZO FAST GIRL28566M Rajan (Bluewater)
8SAXANITE66446M R Campbell (Jensen)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 55th Grade Burdekin Veterinary Services08:12PM (QLDtime)
Grade 5 event over 498 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SENNI BEAU62214O G Thomson (Black River)
2COIN TIGER51672T Waters (Bluewater)
3GO SHARN68448M Rajan (Bluewater)
4BLUEGUM FOREST34367N B Goodwin (Deeragun)
5DON’T LISTEN12424B R Belford (Gumlow)
6BLUE CHICKAROO54775G E Thomson (Black River)
7CHAPLIN AIR67366G R Thomson (Jensen)
8PURE CLEO12351M V Hickmott (Bluewater)
9MINGELA MAULER24545R J Olsen (Alligator Creek)
10RAVEN’S BRIDE6T456I M Camp (Bambaroo)
Race No. 64th Grade Ingham Road Seafood08:35PM (QLDtime)
Grade 4 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BARNEY CHONG11443G B Dalley (Bluewater)
2MISS EMINEM16317J M Newnham (Alligator Creek)
3UNMARKED52284R B Camp (Toobanna)
4SIMPLY RIPPLES18818N B Goodwin (Deeragun)
5TRIGGER MAN31T56G R Thomson (Jensen)
6LOCKY’S GAL31637P T Rudall (Nome)
7BLUE HOLIDAY58723G A Heath (Bluewater)
8BRETT STANLEY38432C D Godfrey (Lower Tully)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 73/4 Grade Equine Solutions08:53PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1LEICA BELLE17527N B Goodwin (Deeragun)
2PERFECT THRILL1F181S J Boody (Andergrove)
3MISS RAGAMUFFIN87773J M Newnham (Alligator Creek)
4SCOTT DIAMONDS14288T Waters (Bluewater)
5PEDRO’S LINK22328M R Campbell (Jensen)
6EARLY EDITION87F86J M Newnham (Alligator Creek)
7MR. SOLUTION74567M R Campbell (Jensen)
8DENGUE FURY5T342N A Maynard (Jensen)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8(best 8) Hungry Jack’s09:12PM (QLDtime)
Best 8 event over 380 Metres at Townsville Of $1,020 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CELICA ASSASSIN31613N B Goodwin (Deeragun)
2CONTROL SYSTEM18126G B Olsen (Nome)
3BIG ALFORD73872B R Belford (Gumlow)
4SAW73442J A Olsen (Alligator Creek)
5LITTLE FOX31311J M Newnham (Alligator Creek)
6ELITE TEXAN23487M R Campbell (Jensen)
7ZANE’S BOY47553M V Hickmott (Bluewater)
8JARRY BOY32781M Rajan (Bluewater)
9DENGUE FURY5T342N A Maynard (Jensen)
10PEDRO’S LINK22328M R Campbell (Jensen)
Race No. 9(best 8) Darren Humphries09:35PM (QLDtime)
Best 8 event over 498 Metres at Townsville Of $1,020 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1WITHEREN’S FOOL75561J A Olsen (Alligator Creek)
2PIRATE BIRD24238T Waters (Bluewater)
3LIKE THE LOOK68758J A Olsen (Alligator Creek)
4MR. NEWFOUND73335G G Graham (Oonoonba)
5*** VACANT BOX ***
6LATE ILLUSION35125B R Belford (Gumlow)
7MORE FURY55244B R Belford (Gumlow)
8BIG ENFORCER11618B R Belford (Gumlow)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 105th Grade Michael Hickmott09:53PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $820 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SMOOTH TRAIN14647R G Thomson (Black River)
2ORIGINAL ESSENCE57385O G Thomson (Black River)
3ELLA’S SARGE24336N W Randall (Bushland Beach)
4SPEEDY LUIGI26225N B Goodwin (Deeragun)
5SAHARA PRIDE32711T K Jackson (West End)
6WHO DO ASSASSIN17512G J Lee (Bushland Beach)
7MAYWYN MAYBE38436S P Dodd (Wulguru)
8PHUKET48453M R Campbell (Jensen)
9ANDY VALENTINE37474M P Rajan (Bluewater)
10SECOND GLANCE1246FM R Campbell (Jensen)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments