Sunday 17th October 2010

Box Draw For – Sunday 17th October 2010

Race No. 1K.a. & L.a. Pridham – General Builder Stake04:47PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1MUDEYE GUY43138L M Fagan (Two Wells)
2MINIATA BALE21374S D Matcott ()
3FRASERI BALE54716S D Matcott (Murray Bridge)
4LUIS BALE15125L M Rasmussen (Murray Bridge)
5MISS ANNALISE31753K A Miegel (Murray Bridge)
6VLASIK53225G R Stirling (Two Wells)
7BESSIE’S DELIGHT37413D D Hockley (Two Wells)
8WARNING SHOT44241G C Pidgeon (Owen)
9TRIGGA BALE38122L M Rasmussen (Murray Bridge)
10CHARDY TIME21828G K Curyer (Kudla)
Race No. 2The Southern Argus Open Maiden Stake05:07PM (SAtime)
Maiden event over 531 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1CASH ECONOMY8S D Matcott (Murray Bridge)
2BURNT SHADOW65246F A Moore (Murray Bridge)
3CASH LOANS D Matcott (Murray Bridge)
4SPECIAL GEM68K J Mcauley (Lewiston)
5GO HARVEY GOD S Ensten (Lewiston)
6PURE AMORE7363FP Jovanovic (Lewiston)
7DIVA BALE71U46L M Rasmussen (Murray Bridge)
8LICUALA BALE83432S D Matcott (Murray Bridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3 Open Maiden Stake05:27PM (SAtime)
Maiden event over 531 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1DELIGHTFUL 1344M Delorenzo (Paralowie)
2CASH EXCHANGES D Matcott (Murray Bridge)
3SHIRLY KATHRINE82668P Jovanovic (Lewiston)
4AWKWARD MOMENT52747F A Moore (Murray Bridge)
5STORM RIDE65554C Thompson (Murray Bridge)
6ALEXIS BALE43227L M Rasmussen (Murray Bridge)
7DYLIS BALE8S D Matcott (Murray Bridge)
8TEBOS BALE7S D Matcott (Murray Bridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Strath Chicken Shop Stake05:48PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1IMPRESSIVE MOLLY17775K J Mcauley (Lewiston)
2DAWSON BALE66361S D Matcott (Murray Bridge)
3OUR KAYLEE JAE3317P Jovanovic (Lewiston)
4SPRINGVALE TED155G R Stirling (Two Wells)
5SOURCE 47447S D Matcott (Murray Bridge)
6BLACK BEGOSH75583R Drurey (Woodville Gardens)
7DELTA GOLD64775M B Stewart (Onkaparinga Hills)
8TARA LANE7627FS D Matcott (Murray Bridge)
9BLACK COGNAC88436D C Denton (O’Sullivan Beach)
10ALLY BALE82887L M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 5The Great Eastern Hotel Stake06:11PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1MIGHTY BIG18525N A Rawlings (Lewiston)
2SATANIC RULER56728K J Mcauley (Lewiston)
3YOSHI BLUE31515L M Fagan (Two Wells)
4BAHLOO GOLD53815G Grgurovic (Brahma Lodge)
5MISS MANAKIE77834S D Matcott (Murray Bridge)
6IZMIR’S WARRIOR53433D D Hockley (Two Wells)
7HAYDIE SLAP253F3S D Matcott (Murray Bridge)
8MIDDLETON POINT41572K A Corby (Victor Harbor)
9BLACK COGNAC88436D C Denton (O’Sullivan Beach)
10DON’T TELL ALLY37453K J Mcauley (Lewiston)
Race No. 6Ross Herde Memorial Trophy Stake06:31PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1SATANIC CREEK77541R L Isaacson (Lewiston)
2SATANIC DELTA66424K J Mcauley (Lewiston)
3COPIOSA BALE553F6S D Matcott (Murray Bridge)
4CANDY LU14452K L Blakemore (Gawler)
5YILKI37238K A Corby (Victor Harbor)
6SATANIC STACEY54316R L Isaacson (Lewiston)
7STOOGIE BALE64215N C Hains (Murray Bridge)
8POT SHOTP7321G C Pidgeon (Owen)
9BLACK SCOTCH33782K J Mcauley (Lewiston)
10ALLY BALE82887L M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 7Pestka’s Bakery Stake06:51PM (SAtime)
Grade 5 event over 531 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1MICA BALE16665L M Rasmussen (Murray Bridge)
2FARMER JACK61778A M A Modra (Gawler River)
3AIDEN BALE24444S D Matcott (Murray Bridge)
4NAPALM BALE54184S D Matcott (Murray Bridge)
5MIGHTY HEIRESS6613FN A Rawlings (Lewiston)
6BLACK SATANIC82332R L Isaacson (Lewiston)
7DUCHAMP DAUGHTER76335B Stamenkovic (Two Wells)
8BIG YELLA47253K J Mcauley (Lewiston)
9SUPERB SHIRAZ44688R Drurey (Woodville Gardens)
10ZABEL BALE44446S D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 8Strathalbyn Pharmacies Stake07:07PM (SAtime)
Grade 5 event over 531 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1LENIRA SUNSET44267M B Stewart (Onkaparinga Hills)
2ERCOLE BALE53F46L M Rasmussen (Murray Bridge)
3COUNTRY CADET22352A M A Modra (Gawler River)
418412J Mundy (Lewiston)
5TRILOGY MISSION12342D D Hockley (Two Wells)
6SNAKE PLISSKEN13735R Drurey (Woodville Gardens)
7PREMIER TOURIST25575N Mann (Gawler)
8KENYA BALE33836S D Matcott (Murray Bridge)
9BUBBA’S OCTANE62878L M Rasmussen (Murray Bridge)
10JULIAN BALE36687S D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 9Daish Irrigation & Fodder Mixed Stake07:27PM (SAtime)
Mixed 3/4/5 event over 400 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1SPECIAL GAZ73416K J Mcauley (Lewiston)
2QUEENY BALE2B127L M Rasmussen (Murray Bridge)
3BESSIE BALE43378S D Matcott (Murray Bridge)
4FLASH PAT44132G K Curyer (Kudla)
5POETIC ROYALE61763L M Fagan (Two Wells)
6OCTANE EVOLUTION35366R L Isaacson (Lewiston)
7BOBBY DEE66211J Mundy (Lewiston)
8BURNING DAYLIGHT1F441B Stamenkovic (Two Wells)
9DIANA BALE8U275L M Rasmussen (Murray Bridge)
10BIG PETE42886T D Phillips (Kadina)
Race No. 10Garwood Earthmovers Stake07:50PM (SAtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gawler Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1DUCHAMP FORTUNE11542B Stamenkovic (Two Wells)
2MIDFIELD GENERAL71334G Grgurovic (Brahma Lodge)
3DILLARAN BALE682F6S D Matcott (Murray Bridge)
4WAITPINGA LASS75211K A Corby (Victor Harbor)
5CHICKY BOMB23276A P Miegel (Murray Bridge)
6GIANNA BALE37777L M Rasmussen (Murray Bridge)
7NARKOO11112G K Curyer (Kudla)
8GATHERING STORM41651D D Hockley (Two Wells)
9DANGER RHODE85578K J Mcauley (Lewiston)
10EMILY ALLEN56668S D Matcott (Murray Bridge)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments