Sunday 6th November 2011

Box Draw For – Sunday 6th November 2011

Race No. 1Greyhound Adoption Program Sa Stake05:03PM (SAtime)
Grade 5 event over 643 Metres at Gawler Of $1,550 Prizemoney.
1st: $955 2nd: $280 3rd: $140 Unplaced: $25.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTH CENTRAL7335537.68K A Corby (Victor Harbor)
2NATURAL FLAME14121FSTDM S J Payne (Middleton)
3KALDEN PETRONI56226FSTDT W Murray (Lewiston)
4SCOOBY SNACK28635FSTDG Grgurovic (Brahma Lodge)
5SAMANTHA MCLAREN65747NBTD E Foster (Mclaren Vale)
6SENNI JOSH3226137.70C M T Swain (Paralowie)
7SIKEM TEX56432FSHC J Christensen (Woodville South)
8HURLEY’S KIST3455638.08P E Hurley (Two Wells)
9EARLY DECEMBER33755FSTDS J French (St Kilda)
10SABINE RIVER1135FSTDB H (Two Wells)
Race No. 2Dinky Di Web Designs Open Maiden Stake05:25PM (SAtime)
Maiden event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1BIGGIE SMALLS32NBTA M Sutherland (Woodcroft)
2HEZA CONMAN26NBTN Mann (Gawler)
3TARAKAN24NBTN Mann (Gawler)
4OUR COOL LEXIE12347NBTA P Miegel (Murray Bridge)
5 ABILITY8T53NBTN A Price (Renmark)
6WILD MOLLEY76636NBTV J Anderson (Berri)
7IMPULSE52343NBTV J Anderson (Berri)
8EVA’S FLAME64224NBTD J Turner (Lewiston)
9AMY TOURIST82NBTN Mann (Gawler)
10DENIED A VISAFSHJ Spoolder (Lewiston)
Race No. 3Bunyip Est. 1863 Stake05:49PM (SAtime)
Grade 5 event over 531 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1NEVER ASK2423131.57G Mitchell (Grantville)
2VADERMAN5635532.11K J Mcauley (Lewiston)
3BRODERICK BALE4451731.58A Verhoef (Evanston)
4COUNTRY CADET5832531.21A M A Modra (Gawler River)
5AMETHYST BEAUTY65583NBTN A Price (Renmark)
6AMARULA73525NBTR L Isaacson (Lewiston)
7DYNA FALCIE5325431.36C J Martin (Evanston)
8ENEVER5324230.95D D Hockley (Two Wells)
9COBAR TAR5777231.35G K Luland (Port Pirie)
10SPEEDING TEDDY1855431.15N A Price (Renmark)
Race No. 4Adelaide Plains Veterinary Services Stake06:05PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1 LIGHTNING2763531.51M Delorenzo (Paralowie)
2MERCY WALKED IN7615431.57A Verhoef (Evanston)
3TABLE CHEWER1885431.86A Burda (Broadview)
4SAV MCSAVF6535FSTDT J Hinrichsen (Glengowrie)
5REECE’S RAMPAGER55323NBTP L Smith (Evanston South)
6SPRING GULLY GAL54347NBTK Johnstone (Two Wells)
7EMERLEY THEME77524NBTP E Hurley (Two Wells)
8EMERLEY STYLE45267NBTP E Hurley (Two Wells)
9SATANIC GUARD82567NBTR L Isaacson (Lewiston)
10BAD JUDGE1775631.03K J Mcauley (Lewiston)
Race No. 5Kingsford Hotel Feature Stake06:24PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $2,640 Prizemoney.
1st: $1,640 2nd: $480 3rd: $240 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TEDDY BEAR SAV47834FSTDT J Hinrichsen (Glengowrie)
2SWEET HONEY PIE6218431.26K Bearpark (Two Wells)
3CRUISING DANNY46361FSHW Harkins (Reynella)
4GOOSEBUMPS1122430.53M S J Payne (Middleton)
5HANNAH MCLAREN1168730.34D E Foster (Mclaren Vale)
6EMERLEY CHOICE6852331.47P E Hurley (Two Wells)
7CHARLIE ROLLENS53433NBTK Johnstone (Two Wells)
8OLLAXON41121NBTL R Harris (Willaston)
9OUR KAYLEE JAE62876NBTL A Sermon (Lewiston)
10NIKITA BOB54887NBTT J Hinrichsen (Glengowrie)
Race No. 6Pet’s Tucker Consolation06:43PM (SAtime)
Open event over 531 Metres at Gawler Of $2,800 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY HEART2118430.78B H Lellmann (Renmark)
2BUCKARINGA LAD1176331.01N B Treloar (Gawler River)
3SHEER MAGNETIC4383430.48R A Murray (Two Wells)
43115230.75M J Harvey (Lewiston)
5KALDEN KOMOTO11354NBTR A Murray (Two Wells)
6SANDHOG1521430.82G Mitchell (Grantville)
7PEA SHOOTER6418230.63M J Harvey (Lewiston)
8BANDANNA LAD7321330.85T W Murray (Lewiston)
Race No. 7Gawler South Bakery Stake07:04PM (SAtime)
Grade 5 event over 531 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING MAY4482631.27R J Mcauley (Lewiston)
2PRINCE BEN2634530.91N A Price (Renmark)
3GALAPAGOS6243330.89A M A Modra (Gawler River)
4BIG ON CHEESIE5831331.07J M Sewer (Ferryden Park)
5MANATOO31T15NBTD J Turner (Lewiston)
6BIG YELLA4434631.14K J Mcauley (Lewiston)
7WINBURN22211FSTDV J Anderson (Berri)
8RUSH HOUR35365FSHK Johnstone (Two Wells)
9HOT EFFORT23444NBTM S J Payne (Middleton)
10AIR KISSES2747631.22K Bearpark (Two Wells)
Race No. 82011 Pets Tucker Gawler Gold Cup Final ( 3)07:22PM (SAtime)
Open event over 531 Metres at Gawler Of $38,980 Prizemoney.
1st: $26,700 2nd: $7,000 3rd: $3,600 Unplaced: $240.

No.NameFormBestTrainer

1WATCH OUT PETE24442NBTG Mitchell (Grantville)
2ASTON THOMAS2817130.55T W Murray (Lewiston)
3ASTON USAIN5711131.11T W Murray (Lewiston)
4KALDEN MAYHEM3115130.32T W Murray (Lewiston)
5KALDEN AURORA1218131.08T W Murray (Lewiston)
6VANILLA GORILLA11122NBTC D Arthur (Uraidla)
7BAD BOY PEDRO2411130.93J A Mcmillan (Dublin)
8RAWSON REASON3725231.28D E Foster (Mclaren Vale)
9PEA SHOOTER6418230.63M J Harvey (Lewiston)
10AIRBAG3115230.75M J Harvey (Lewiston)
Race No. 9Arclight Photography Stake07:44PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1BONNIE JAKIT76323NBTP L Smith (Evanston South)
2DARK ARIA24134NBTA P Miegel (Murray Bridge)
3GREYSYND HONEY57281NBTK W Stott (Balaklava)
4SANS LA SAL46638NBTV J Anderson (Berri)
5AMY’S DELIGHT21384FSHC J Christensen (Woodville South)
6SPOTTED KASPER3235323.14N Mann (Gawler)
7TIGER’S BEAUTY37311FSHL A Sermon (Lewiston)
8LIKA GEM4234423.17D J Turner (Lewiston)
9BALLISTIC CAVA43752NBTD Hall (Paskeville)
10BUSY PEDRO71876NBTK J Mcauley (Lewiston)
Race No. 10Www.bunyippress.com.au Mixed Stake08:00PM (SAtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1LETA BALE4412622.96F A Moore (Murray Bridge)
2MR. DEFIANT1612122.94N Mann (Gawler)
3WHERE’S DIPPER76363NBTK W Stott (Balaklava)
4EUSTACE DIAMOND3633222.76K Bearpark (Two Wells)
5BLUE TALENT2714723.05C T J Cotton (Lewiston)
6MR. WINKLER35383NBTK Bearpark (Two Wells)
7LED ZEPPELIN11316FSHL A Sermon (Lewiston)
8ALLIRA’S BOY2114122.81N B Treloar (Gawler River)
9AVA BANANA1621623.26A P Miegel (Murray Bridge)
10MURPHY’S CHARM4817823.04R L Isaacson (Lewiston)
Race No. 11Pets Tucker Stake08:16PM (SAtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1PRAGMATIC1212823.07K Bearpark (Two Wells)
2ASTON ELITE3827523.11T W Murray (Lewiston)
3MADE TO SILENCE57143NBTC M T Swain (Paralowie)
4SLEET OF GOLD3252123.09J M Sewer (Ferryden Park)
5RADICAL6114623.11D J Turner (Lewiston)
615572NBTK Johnstone (Two Wells)
7JOHNNY’S FLAME17771FSHM Famiglietti (Murray Bridge)
8JAVED BALE75234FSHK Johnstone (Two Wells)
9WILD PIXIE3317823.14D D Hockley (Two Wells)
10BARNEY NIMBUS27166NBTK W Stott (Balaklava)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments