Tuesday 18th September 2012

Greyhound Box Draw For Gawler – Tuesday 18th September 2012

Race No. 1Dinky Di Web Designs Mixed Stake12:12PM (SAtime)
Novice Grade 5 event over 643 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JOSEPHINE WIZ34444NBTR L Isaacson (Lewiston)
2DEEPLY RED67368NBTK L Blakemore (Gawler)
3*** VACANT BOX ***
4ALLEN BARDOLF22323NBTS D Matcott (Murray Bridge)
5ZUZANNA2712537.81L Cahalan (Grange)
6*** VACANT BOX ***
7CHLAUS BALE26133NBTS D Matcott (Murray Bridge)
8NEED HIS FAITH36487FSTDR L Isaacson (Lewiston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Bunyip Open Maiden Stake12:32PM (SAtime)
Maiden N/P event over 400 Metres at Gawler Of $970 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $170 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1HEARTS OF FIRE23436NBTR J Mcauley-Fry (Lewiston)
2SEVERUS SNAPE76725NBTK Johnstone (Two Wells)
3TALKING MONZA7NBTR J Mcauley-Fry (Lewiston)
4CHEEKY SNAPS65282NBTP L Smith (Evanston South)
5JETSON KIST466FSHP E Hurley (Two Wells)
6TRICKY ANNA6NBTK Johnstone (Two Wells)
7FIERY MCBAIN83NBTT L Kelly (Two Wells)
8TRICKY YOKO3NBTK Johnstone (Two Wells)
9LONG GULLY TILLYFSHD H Hearnden (Angaston)
10SCORCH MCBAINNBTT L Kelly (Two Wells)
Race No. 3Gawler South Bakery Juvenile Stake12:47PM (SAtime)
Juvenile event over 400 Metres at Gawler Of $970 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $170 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TRICKY SANDY123.31K Johnstone (Two Wells)
2SCREEN KISS11434NBTK Bearpark (Two Wells)
3POIDA42218NBTK Bearpark (Two Wells)
4UNCLE MONTGOMERY1185423.12T L Kelly (Two Wells)
5UNCLE KRANG5567523.11T L Kelly (Two Wells)
6HARMONY ALLEN8241823.06S D Matcott (Murray Bridge)
7ZIPPERED1477222.93K Bearpark (Two Wells)
8EMERLEY MYSTIC5366723.44T Lagana (Gawler River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Rapidvite Open Maiden (heat) Stake01:07PM (SAtime)
Maiden N/P event over 531 Metres at Gawler Of $1,070 Prizemoney.
1st: $645 2nd: $190 3rd: $95 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BILLENCO KING2762NBTD L Martin (Lewiston)
2BIG THINGS52645FSHK W Stott (Balaklava)
3FOLLOW MY GREG65662NBTS J Gesler (Evanston)
4TRICKY NIGEL3FSTDK Johnstone (Two Wells)
5PRINCE NYASALAND87686NBTA Randall (Christie Downs)
6WAVE JOCKEYFSHK Bearpark (Two Wells)
7BOUNDING BOBBY77264FSTDR J Mcauley-Fry (Lewiston)
8TRICKY PAM5FSTDK Johnstone (Two Wells)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Adelaide Plains Vet Services Juvenile Stake01:22PM (SAtime)
Juvenile event over 531 Metres at Gawler Of $1,070 Prizemoney.
1st: $645 2nd: $190 3rd: $95 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SALLY BROWN3157631.08K Bearpark (Two Wells)
2BELLA MCBAIN86NBTT L Kelly (Two Wells)
3CONTRARIAN1123331.20K Bearpark (Two Wells)
4GRETEL ALLEN66665NBTS D Matcott (Murray Bridge)
5AMALIA ALLEN67677FSTDS D Matcott (Murray Bridge)
6CHIEF NYASALAND875NBTA Randall (Christie Downs)
7TERCEL2421131.03K Bearpark (Two Wells)
8CARLOS KIST74147NBTP E Hurley (Two Wells)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Pets Tucker (sa Owned) Stake01:42PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DREAM TYSON14668FSHT Lagana (Gawler River)
2KEEP LOOKING64456NBTK N Gill (Lewiston)
3DARCY BALE34378FSTDC J Alleway (Kilburn)
4UNCLE’S MISS72512NBTT L Kelly (Two Wells)
5EMERLEY LOVER12213NBTP E Hurley (Two Wells)
6LONG GULLY MEG52116NBTD H Hearnden (Angaston)
7ARLEQUIN BOY42283NBTB R Cleggett (Laura)
8BLACK MAJESTIK53654NBTK L Edwards (Two Wells)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Kingsford Hotel Stake01:57PM (SAtime)
Grade 5 Tier 3 event over 531 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KENWORTH6735631.58K W Stott (Balaklava)
2KIRRA JAKIT4511731.47N B Treloar (Gawler River)
3CAROL BALE77438NBTS D Matcott (Murray Bridge)
4BRAMI’S ANGEL23212NBTA M Modra (Gawler River)
5AIR KISSES5324531.22K Bearpark (Two Wells)
6BOSSMAN JACK42355NBTT W Murray (Lewiston)
7NAPOLEON WIZ6338131.47R L Isaacson (Lewiston)
8UNDER SCRUTINY65452NBTT W Murray (Lewiston)
9LEKTRA SWEET6275631.45S D Matcott (Murray Bridge)
10ESTEVEZ8155731.42K N Gill (Lewiston)
Race No. 8My Ani-mall Pet Food Free For All02:17PM (SAtime)
Free For All event over 400 Metres at Gawler Of $1,380 Prizemoney.
1st: $715 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1HELEN TOLD YOU2747122.92K Johnstone (Two Wells)
2SAN JOSE3212422.87N M Aikin (Lewiston)
3CASH OR CREDIT1261222.92S J Gesler (Evanston)
4JUDGEMENT1F54823.02J M Sharpe (Paralowie)
5BELLA TYSON1453822.79T Lagana (Gawler River)
6WHERE’S PANCHO3141222.59R J Pearce (Gawler River)
7TRUE PAL7257122.90A M Modra (Gawler River)
8BANK ON DOOM7761522.67K L Wittholz (Lewiston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Arclight Photography Mixed Stake02:32PM (SAtime)
Mixed 4/5 N/P event over 400 Metres at Gawler Of $1,170 Prizemoney.
1st: $715 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DRUMMOND BALE2114TFSHS D Matcott (Murray Bridge)
2CRUISE OVER5862223.04R L Isaacson (Lewiston)
3CLOSING ECHO4156623.05L Trzeciak (Gladstone)
4KID ROCKDALEF7747NBTS D Matcott (Murray Bridge)
5SCULL’S LEGACY71T23A Randall (Christie Downs)
6EL MOROCCO2433123.19K L Wittholz (Lewiston)
7KAVORKA7454722.83D H Hearnden (Angaston)
8MISS MOSH3154523.09L R Harris (Willaston)
9GALAPAGOS67788NBTA M Modra (Gawler River)
10ANOTHER JIM687T523.03K W Stott (Balaklava)
Race No. 10Bunyip Volunteer Award Stake02:52PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $1,020 Prizemoney.
1st: $610 2nd: $180 3rd: $90 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CATCHING BUBBLES3357723.22D L Martin (Lewiston)
2EDDY GORDO77724NBTK W Stott (Balaklava)
3PROVEN POLKA36774FSHT W Murray (Lewiston)
4IT’S THE FLAME63323NBTR J Mcauley-Fry (Lewiston)
5ARKAPENA3825123.85B R Cleggett (Laura)
6GUN JACK4685423.58K W Stott (Balaklava)
7MIDNIGHT CREED4472423.13K L Wittholz (Lewiston)
8MISS AVOCET31822.98L M Fagan (Two Wells)
9MAGGIE’S OWN54777NBTA L Fry (Lewiston)
10PEDRO’S ASSASSIN84767NBTP L Smith (Evanston South)
Race No. 11Greyhound Adoption Program Sa Stake03:07PM (SAtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Gawler Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TAYLER MINES12238NBTJ A Mcmillan (Dublin)
2ICE MOVER18162FSHB Rawlings (Lewiston)
3LAGOON HURLEY8175FFSTDC M Swain (Paralowie)
4KALDEN TORQUE86356FSHT W Murray (Lewiston)
5BLUE SUEDE81643NBTK L Wittholz (Lewiston)
6BETTER SHINE2253123.20B R Cleggett (Laura)
7DARIEN BALE87876FSHS D Matcott (Murray Bridge)
8CATCH THE BUNDY2853722.99D L Martin (Lewiston)
9LONG GULLY SAM1867823.11D H Hearnden (Angaston)
10FLYING CANDY8566722.88A M Modra (Gawler River)