Sunday 13th June 2010

Greyhound Box Draw For Mount Gambier – Sunday 13th June 2010

Race No. 1Borderwatch Open Maiden Stake12:45PM (SAtime)
Maiden event over 277 Metres at Mount gambier Of $150 Prizemoney.
1st: $100 2nd: $35 3rd: $15.

No.NameFormTrainer

1ELLE’S LEFTY27T75R Drurey (Woodville Gardens)

2MIRAGE WIZ5N D Roney (Apsley)

3BENARA HELEN838D D Fennell (Glencoe)

4COURTSAR5T H (Koroit)

5MIA FIRST44274R A Gavin (Killarney)

6TIME TO PLOUGHN Jarvis (Kaniva)

7POETIC SHIRAZW M Wilson (Mumbannar)

8FREDDY MERC6G Lane (Allansford)

9ECKLIN SHIRAZ856T H Walsh (Koroit)

10BLACK BOZ8R Drurey (Woodville Gardens)

Race No. 2S & J Electrical Open Maiden Stake01:05PM (SAtime)
Maiden event over 512 Metres at Mount gambier Of $590 Prizemoney.
1st: $370 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1CHICARO DANCER6867W M Wilson (Mumbannar)

2ZANY LANEYG J Marshman (Heathmere)

3SECRET ABBIE28542R J Keating (Portland)

4CALL ME GARRY74477J Brouwer (Branxholme)

5LOVE SOPHIE83A Couldrey (Mount Gambier)

6TEXAS BARTY36853N D Roney (Apsley)

7KID COLOSSUS45355B R Weis (Portland)

8ISABELLE’S FLYER5744B D Bunworth (Casterton)

9NOVEMBER WHO53546P J Keane (Koroit)

10DYNAMITE MI LING76738N Jarvis (Kaniva)

Race No. 3South Aussie Hotel Open Maiden Stake01:25PM (SAtime)
Maiden event over 512 Metres at Mount gambier Of $590 Prizemoney.
1st: $370 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1KORI REIGN765R L Clayfield (Penola)

2BLACK AJAX43352R J Keating (Portland)

3SLIPAWAY BOB577P W Brouwer (Branxholme)

4RIO PEARL366K J Riordon (Mortlake)

5ELECTRIC ONE35783P J Keane (Koroit)

6RELLIM PUD56744W M Wilson (Mumbannar)

7MAXWELL DOUGLAS86756R Drurey (Woodville Gardens)

8LEEOR EDDIO46576D D Fennell (Glencoe)

9STOKE ITS287G Buttigieg (Kaniva)

10NOVEMBER WHO53546P J Keane (Koroit)

Race No. 4Trackside Meats Grade 6 Stake01:45PM (SAtime)
Grade 6 event over 512 Metres at Mount gambier Of $590 Prizemoney.
1st: $370 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1CRAFTY RULE71146R R Halliday (Portland)

2BENARA JIM23847D D Fennell (Glencoe)

3GIRL’S MOMENT27518W H Vossen (Mt. Gambier)

4NIKAYLA GALORE55376G Buttigieg (Kaniva)

5NARSI SUN73267B D Bunworth (Casterton)

6HIKARU WHISPERER77184C A Knights ()

7MIA STEFFI37834R A Gavin (Killarney)

8SPARK A LIGHT25332K W Creece (Portland)

9LUNA MAGOO5168TK P Gavin (Killarney)

10CABBOT73427R F Hawthorne (Warrnambool)

Race No. 5Gangalla Park Greyhound Rearing Stake02:05PM (SAtime)
Grade 5 event over 277 Metres at Mount gambier Of $450 Prizemoney.
1st: $285 2nd: $100 3rd: $65.

No.NameFormTrainer

1LIFE MAGIC62415T J Mclaren (Warrnambool)

2BLACK BEN’S SON44347N Jarvis (Kaniva)

3MISS KELLY LOU51278G Lane (Allansford)

4CARABINE RISE26788B D Bunworth (Casterton)

5GONE OUTSIDE26252N D Roney (Apsley)

6LEEOR BUDDY78636D D Fennell (Glencoe)

7CEE MOONEY56875T A Jones (Frankston Sth)

8ELUSIVE BOND55535A R Harding (Hamilton)

9HAIR SPRAY38838N Jarvis (Kaniva)

10DAD’S PORTRAIT84554J P Virgo (Mount Gambier East)

Race No. 6The President’s Cup Heat 102:25PM (SAtime)
Grade 5 event over 512 Metres at Mount gambier Of $650 Prizemoney.
1st: $410 2nd: $140 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1KULU JEWEL41733C Billington (Portland)

2OUR MAN BOND57878N D Roney (Apsley)

3BACARI THUNDER1W M Wilson (Mumbannar)

4LUCY WILDS36362B J Shepheard (Glencoe)

5MURPH AND TOM57246B D Bunworth (Casterton)

6BENARA TRACY41822R L Patzel (Mount Gambier)

7RIO OPAL25157K J Riordon (Mortlake)

8JUST MADE65172L Bartholomew ( West)

9BEEN LOST87778C L Collins (Mount Gambier)

10KRUZER LAD26756D D Fennell (Glencoe)

Race No. 7The President’s Cup Heat 202:45PM (SAtime)
Grade 5 event over 512 Metres at Mount gambier Of $650 Prizemoney.
1st: $410 2nd: $140 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1TIGER CUZ76865J Brouwer (Branxholme)

2MOONLIGHTER57741R F Hawthorne (Warrnambool)

3GOOD LUCK CHUCK56737B D Bunworth (Casterton)

4ELEKTRICKILY32414A J Williams (Bushfield)

5REAL HOT67155P G Whitehead (Mount Gambier)

6BOWIE EXPRESS86118J M Kelly (Koroit)

7LISA’S RULE82355C Billington (Portland)

8JUST POETIC24644S I Bartholomew (Mt Gambier West)

9KRUZER LAD26756D D Fennell (Glencoe)

10MAYBE A GAMBLE55766D L Brodhurst (Serviceton)

Race No. 8The President’s Cup Heat 303:05PM (SAtime)
Grade 5 event over 512 Metres at Mount gambier Of $650 Prizemoney.
1st: $410 2nd: $140 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1WYE RULE15571R R Halliday (Portland)

2CAPE ROXY42617S V J Bartholomew (Mount Gambier)

3CAMO’S BUSTER77756B M Rogers (Coleraine)

4SUPERB SHIRAZ61635R Drurey (Woodville Gardens)

5PERFECT OCTANE86356W M Wilson (Mumbannar)

6SALTY SAL74367D D Fennell (Glencoe)

7VIVA LA EMMA32444D L Brodhurst (Serviceton)

8GLENVILLE MARYF1165R L Clayfield (Penola)

9CABBOT73427R F Hawthorne (Warrnambool)

10EL GARNO17745C Billington (Portland)

Race No. 9Barry’s Door Services Grade 6 Stake03:25PM (SAtime)
Grade 6 event over 512 Metres at Mount gambier Of $590 Prizemoney.
1st: $370 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1DUEL RULE24326R R Halliday (Portland)

2MAO68676D D Fennell (Glencoe)

3BEAR GRILLS86865D L Brodhurst (Serviceton)

4YES DARLING87876A R Harding (Hamilton)

5NASHIRA43221R L Patzel (Mount Gambier)

6CHEERY73367B D Bunworth (Casterton)

7GANGALLA RISE31758B M Hughes (Naracoorte)

8MANAMI PRINCESS36848C A Knights (Warrnambool)

9EL GARNO17745C Billington (Portland)

10LUNA MAGOO5168TK P Gavin (Killarney)

Race No. 10The Produce Store Open Stake03:45PM (SAtime)
Open event over 277 Metres at Mount gambier Of $460 Prizemoney.
1st: $295 2nd: $100 3rd: $65.

No.NameFormTrainer

1OH PEDROF8155A R Harding (Hamilton)

2GALBA ROBYN78222B D Bunworth (Casterton)

3RELKO51473N D Roney (Apsley)

4WHO’S AL76718K P Gavin (Killarney)

5LAANG’S TEDDY64511D S Leonard (Condah)

6REMO MAKO43186R J Keating (Portland)

7THAT’S MACTIME44216B J Shepheard (Glencoe)

8LEEOR SAM16137D D Fennell (Glencoe)

9TORNADO MAN44868B M Rogers (Coleraine)

10GALACTIC STORM17877R J Chuck (Mount Gambier)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments