Sunday 12th September 2010

Greyhound Box Draw For Strathalbyn – Sunday 12th September 2010

Race No. 1The Southern Argus Stake12:29PM (SAtime)
Grade 5 No Penalty event over 319 Metres at Strathalbyn Of $300 Prizemoney.
1st: $210 2nd: $60 3rd: $30.

No.NameFormTrainer

1PURE BUCKS73448M B Stewart (Onkaparinga Hills)
2RHETT’S SON65258M J Harvey (Lewiston)
3DIRTY BERTIE65813M J Harvey (Lewiston)
4EMILY PIE EMILY16742R J Fletcher (Bow Hill)
5BAMBINO BALE76376L M Rasmussen ()
6DELTA MINT27781P L Moule (Murray Bridge)
7DELTA GOLD64775M B Stewart (Onkaparinga Hills)
8DIANA BALE65455L M Rasmussen (Murray Bridge)
9DARK MYSTERY75276R J Fletcher (Bow Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Strath Chicken Shop Open Maiden Stake12:48PM (SAtime)
Maiden event over 319 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1MISS CHIRNSIDE37446S D Matcott (Murray Bridge)
2FLOYDII BALES D Matcott (Murray Bridge)
3WESTAR COMET24236R J Fletcher (Bow Hill)
4BELLA DRIFTP W Barry (Cooke Plains)
5YUK FLUSH2S A Laffin (Maslin Beach)
6DIVA BALE4L M Rasmussen (Murray Bridge)
7SHANKILL SAL53716D E Foster (Mclaren Vale)
8MIRAGE WIZ36366N D Roney (Apsley)
9DOYLEE’S FIRE83455D C Denton (O’Sullivan Beach)
10ALEXA BALE83686L M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 3 Open Maiden Stake01:08PM (SAtime)
Maiden event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1EXPLOSIVE VIKING84348P W Barry (Cooke Plains)
2MAKE IT SWIFT82A R Francis (Macclesfield)
3BENJI BALE22326S D Matcott (Murray Bridge)
4ALEXIS BALE27454L M Rasmussen (Murray Bridge)
5PRINCIPESSA72F71B Stamenkovic (Two Wells)
6CORDUROY BALE64753S D Matcott (Murray Bridge)
7TRIGGA BALE34523L M Rasmussen (Murray Bridge)
8MARY’S ILLUSION85713D A Murray (Murray Bridge)
9ELASTICA34683Y L King (Langhorne Creek)
10STORM RIDEF3636C Thompson (Murray Bridge)
Race No. 4Daish Irrigation & Fodder Open Maiden Stake01:29PM (SAtime)
Maiden event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1VASA SHIP35583S D Matcott (Murray Bridge)
2MISSOURI MCLAREN3D E Foster (Mclaren Vale)
3BURNT SHADOW45152F A Moore (Murray Bridge)
4MAKE IT PLAY5435A R Francis (Macclesfield)
5ANNIEMAY MCLARENH Foster (Mclaren Vale)
6STOOGIE BALE87275N C Hains (Murray Bridge)
7AWKWARD MOMENT45274F A Moore (Murray Bridge)
8DEBBIE KNEE33372W Harkins (Reynella)
9DAWSON BALE3766S D Matcott (Murray Bridge)
10ALEXA BALE83686L M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 5K.a. & L.a. Pridham – General Builder Stake01:48PM (SAtime)
Grade 6 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1GIANNA BALE11721L M Rasmussen (Murray Bridge)
2LONESOME DOLLY73481A R Francis (Macclesfield)
3BITTA FAITH41367M J Harvey (Lewiston)
4GRACELYN BALE82645S D Matcott (Murray Bridge)
5LOLA MONTEZ31371C Scott (Glandore)
6FOOTROT FENCE65424B Stamenkovic (Two Wells)
7ISADORA BALE62231S D Matcott (Murray Bridge)
8CALEB BALE86862L M Rasmussen (Murray Bridge)
9LILAC RAIDA76545A R Francis (Macclesfield)
10FIGHTING FURY6T482T J Hinrichsen (Glengowrie)
Race No. 6Dr Chris Doyle Stake02:09PM (SAtime)
Grade 5 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1CORA BALE75571R B Harris (Murray Bridge)
2REVITALIZE84468P L Moule (Murray Bridge)
3MIDFIELD GENERAL63571G Grgurovic (Brahma Lodge)
4COOL HONEY11483I R Chapman (Littlehampton)
5VICTA BEN71285T J Hinrichsen (Glengowrie)
6LENIRA SUNSET45345M B Stewart (Onkaparinga Hills)
7ELLOPHIA86187A K Burns (Murray Bridge)
8CALL ME FAUST43511B Stamenkovic (Two Wells)
9MY SHEELA BLUE34T86P L Moule (Murray Bridge)
10DARK MYSTERY75276R J Fletcher (Bow Hill)
Race No. 7 Final – 26 Sept Stake02:29PM (SAtime)
Grade 6 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1JETTA BALE32336S D Matcott (Murray Bridge)
2RUBYLICIOUS62631C Scott (Glandore)
3ZIPPING ZELDA63671I R Chapman (Littlehampton)
4BRUGAL BALE34713L M Rasmussen (Murray Bridge)
5NIKITA BOB72387T J Hinrichsen (Glengowrie)
6BONAPARTE32713A R Francis (Macclesfield)
7POWERFUL FELIX66367A K Burns (Murray Bridge)
8MY MYSTERY46445A K Burns (Murray Bridge)
9ALLY BALE73578L M Rasmussen (Murray Bridge)
10BLACK COGNAC78884D C Denton (O’Sullivan Beach)
Race No. 8 Strathalbyn Cup Heat 102:48PM (SAtime)
Open event over 536 Metres at Strathalbyn Of $850 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $175 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1EMBELLENA62621I R Chapman (Littlehampton)
2DUNK BALE26227S D Matcott (Murray Bridge)
3CLEAN SHEET63344Y L King (Langhorne Creek)
4STEVIE JAY12435L W Newton (Strathalbyn)
5HAYDEE RAY32612T W Murray (Lewiston)
6TAFARI BALE22173L M Rasmussen (Murray Bridge)
7TAYMEL FOX54741R B Harris (Murray Bridge)
8GOLD55261P W Barry (Cooke Plains)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Macro Meats Strathalbyn Cup Heat 203:08PM (SAtime)
Open event over 536 Metres at Strathalbyn Of $850 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $175 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1ASTON RACHAEL31815T W Murray (Lewiston)
2PISTOL PETE65654M B Stewart (Onkaparinga Hills)
3BITTA BEER41124M J Harvey (Lewiston)
4EXOTIC GHOST17244A R Francis (Macclesfield)
5ERCOLE BALE88125L M Rasmussen (Murray Bridge)
6BANDANNA LAD14164T W Murray (Lewiston)
7ALANA BLUES11881C J Butcher (Meningie)
8ROWLAND BALE24454S A Laffin (Maslin Beach)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Macro Meats Strathalbyn Cup Heat 303:29PM (SAtime)
Open event over 536 Metres at Strathalbyn Of $850 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $175 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1DYNA GARTON33284S D Matcott (Murray Bridge)
2PENNY LA PLUME16878L W Newton (Strathalbyn)
3BIG DADDY’S GIFT51181T W Murray (Lewiston)
4NOT MY SON343F6W Harkins (Reynella)
5ASTON ZIP31113T W Murray (Lewiston)
6GIRL HARDY54881D E Foster (Mclaren Vale)
7DAELAN BALE21357L M Rasmussen (Murray Bridge)
8BAHLOO GOLD51162G Grgurovic (Brahma Lodge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Macro Meats Strathalbyn Cup Heat 403:49PM (SAtime)
Open event over 536 Metres at Strathalbyn Of $850 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $175 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1MR. MENANCE81361C J Butcher (Meningie)
2SNAKE PLISSKEN84551R Drurey (Woodville Gardens)
3JERRAWA ROAD62461T J Hinrichsen (Glengowrie)
4BUBBA’S OCTANE87776L M Rasmussen (Murray Bridge)
5ACOUSTIC BALE71645S D Matcott (Murray Bridge)
6CURL’S CHOICE32121Y L King (Langhorne Creek)
7ASTON VOLANTE111FFT W Murray (Lewiston)
8SOUTH CENTRAL34362K A Corby (Victor Harbor)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments