Sunday 30th January 2011

Greyhound Box Draw For Strathalbyn – Sunday 30th January 2011

Race No. 1The Southern Argus Open Maiden Stake05:10PM (SAtime)
Maiden event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1EVICTION NOTICE64F58C J Alleway (Kilburn)
2RYAN WHILEY4W Harkins (Reynella)
3BLUE BOY SAV4T J Hinrichsen (Glengowrie)
4AMBITIOUS GOLD2R J Fletcher (Bow Hill)
5ALLAINE ALLEN34658S D Matcott (Murray Bridge)
6DOLLOP BALE8865S D Matcott (Murray Bridge)
7GANGALLA CANNON45776R Drurey (Woodville Gardens)
8MY FRIEND BEN22K B Douglas (Strathalbyn)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Macro Meats Open Maiden Stake05:28PM (SAtime)
Maiden event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1ANGEL ALLEN73645S D Matcott (Murray Bridge)
2MIRAGE WIZ36631R J Fletcher (Bow Hill)
3GO MAD576S D Matcott (Murray Bridge)
4TEDDY BEAR SAV2T J Hinrichsen (Glengowrie)
5BELLA KELONA3K B Douglas (Strathalbyn)
6AWKWARD MOMENT26384F A Moore (Murray Bridge)
7PRINCE LEE BOYU2345M L Doyle (Christies Beach)
8LITTLE MISS SAVT J Hinrichsen (Glengowrie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3K.a. & L.a. Pridham – General Builder Stake05:44PM (SAtime)
Grade 6 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1PURE BUCKS35666M B Stewart (Onkaparinga Hills)
2VICTA HARRY76448T J Hinrichsen (Glengowrie)
3PLANET LADY76358G C Pidgeon (Owen)
4GRADY BALE73416S D Matcott (Murray Bridge)
5TAHINI BALE72555L M Rasmussen (Murray Bridge)
6YILKI23824K A Corby (Victor Harbor)
7MISS ANNALISE54175K A Miegel (Murray Bridge)
8ALEXIS BALE18612T H Rasmussen (Murray Bridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Duncan Stewart Stake06:01PM (SAtime)
Grade 6 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1EMERLEY WHAT1T874S D Matcott (Murray Bridge)
2VICTA BRUCE27526T J Hinrichsen (Glengowrie)
3DELTA GOLD47823M D Haworth (Flagstaff Hill)
4SHERBIE BALE56385S D Matcott (Murray Bridge)
5KAMA BALE33867L M Rasmussen (Murray Bridge)
6MR. MOESKI17862R S Cenko (Mildura)
7CALEB BALE854F4L M Rasmussen (Murray Bridge)
8OCTANE PRINCE54335A P Miegel (Murray Bridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Dorothy Mcinally Stake06:18PM (SAtime)
Grade 5 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1DRAGON STATE24745R Drurey (Woodville Gardens)
2CHICKY BOMB43786A P Miegel (Murray Bridge)
3BELLE BALE76133S D Matcott (Murray Bridge)
4LOLA MONTEZ71143C Scott (Glandore)
5BOMBER’S BOY87745S D Matcott (Murray Bridge)
6AHMIR BALE64677S D Matcott (Murray Bridge)
7EXPLOSIVE DEVICE72361S A Laffin (Maslin Beach)
8HAYDEE RAY54834T W Murray (Lewiston)
9AIDEN BALE47781Y L King (Langhorne Creek)
10COMANCHE BALE84458L M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 6Strath Chicken Shop Stake06:41PM (SAtime)
Grade 5 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1SAFANA BALE44664S D Matcott (Murray Bridge)
2BRUISER BRODY87271D C Denton (O’Sullivan Beach)
3COOL HONEY35544K A Miegel (Murray Bridge)
4DYNA TURBO36676S D Matcott (Murray Bridge)
5ARISSA56643M B Stewart (Onkaparinga Hills)
6OREGON BALE68466S D Matcott (Murray Bridge)
7URBAN REBEL56422D J Turner (Lewiston)
8REXERAY17644K A Myers (Salisbury Downs)
9VICTA BEN87718T J Hinrichsen (Glengowrie)
10AIDEN BALE47781Y L King (Langhorne Creek)
Race No. 7Strathalbyn On Sky Stake06:57PM (SAtime)
Grade 5 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1SKEDADDLING12136S A Laffin (Maslin Beach)
2SOUTH CENTRAL62468K A Corby (Victor Harbor)
3BLACK BEGOSH84368R Drurey (Woodville Gardens)
4MASSIVE HILLIE64545D J Turner (Lewiston)
5JETASAURUS51261A M Sutherland (Woodcroft)
6COUNT THE BEES54135Y L King (Langhorne Creek)
7MR. CELLOPHANE17815G C Pidgeon (Owen)
8NOT MY SON55764R Drurey (Woodville Gardens)
9KENYA BALE68786D J Turner (Lewiston)
10COMANCHE BALE84458L M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 8Harry Mcinally Memorial Trophy Final07:17PM (SAtime)
Grade 5 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $1,700 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $375 3rd: $225.

No.NameFormTrainer

1DUNK BALE18322S D Matcott (Murray Bridge)
2PISTOL PETE43361M B Stewart (Onkaparinga Hills)
3MICA BALE28764T H Rasmussen (Murray Bridge)
4ASTON ZIP34322T W Murray (Lewiston)
5KITANA BALE45434Y L King (Langhorne Creek)
6ERCOLE BALE16643L M Rasmussen (Murray Bridge)
7WHERE’S FLY11171T W Murray (Lewiston)
8BUBBA’S OCTANE37553T H Rasmussen (Murray Bridge)
9COUNT THE BEES54135Y L King (Langhorne Creek)
10MASSIVE HILLIE64545D J Turner (Lewiston)
Race No. 9Daish Irrigation & Fodder Stake07:37PM (SAtime)
Grade 6 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1RATTY NUDGEBAR75515K T Shepherd (Callington)
2MIDDLETON POINT4331FK A Corby (Victor Harbor)
3HAVANA BALE16452T H Rasmussen (Murray Bridge)
4POT SHOT11525G C Pidgeon (Owen)
5CHAPPY’S EXPRESS78377K A Miegel (Murray Bridge)
6LENIRA SUNSET48211G C Pidgeon (Owen)
7DALI BALE56514L M Rasmussen (Murray Bridge)
8GRACE BALE21255S D Matcott (Murray Bridge)
9VICTA LEE ROY76731T J Hinrichsen (Glengowrie)
10GO WILD WISH75577L W Newton (Strathalbyn)
Race No. 10Pestka’s Bakery Stake07:55PM (SAtime)
Grade 6 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1ROSSMORE LADY73231G C Pidgeon (Owen)
2AEREON BALE75221T H Rasmussen (Murray Bridge)
3FRASERI BALE36441S D Matcott (Murray Bridge)
4FOXSAM66355R J Wilden (Happy Valley)
5BIT MAGIC23653K A Myers (Salisbury Downs)
6ACMENA BALE24422S D Matcott (Murray Bridge)
7SCREWED DRIVER61588C J Alleway (Kilburn)
8ZOLA SYSTEM35437G C Pidgeon (Owen)
9GO WILD WISH75577L W Newton (Strathalbyn)
10VICTA LEE ROY76731T J Hinrichsen (Glengowrie)
Race No. 11Commitee Stake08:11PM (SAtime)
Grade 5 No Penalty event over 319 Metres at Strathalbyn Of $300 Prizemoney.
1st: $210 2nd: $60 3rd: $30.

No.NameFormTrainer

1DIANA BALE76526L M Rasmussen (Murray Bridge)
2SEMMON SANDSTONE63886R S Cenko (Mildura)
3DELTA MINT81125P L Moule (Murray Bridge)
4MR. MERKABAH16731A R Francis (Macclesfield)
5REVITALIZE26371P L Moule (Murray Bridge)
6MR. MENANCE34515C J Butcher (Meningie)
7ALANA BLUES43732C J Butcher (Meningie)
8WHERE’S WILL43533W Harkins (Reynella)
9VICTA BEN87718T J Hinrichsen (Glengowrie)
10*** NO RESERVE ***