Thursday 22nd March 2012

Greyhound Box Draw For – Thursday 22nd March 2012

Race No. 1Boag’s Draught07:15PM (TAStime)
Juvenile event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JAZZA ROOFSHL M Howard ()
2FIERY DAIRE57624NBTS S Gittus (Brighton)
3BANGKOK STAR22532NBTR Campbell (Mangalore)
4GRAND SLAM SAM67741FSHS A Martin (Rosevale)
5CATCH A WHIFF46132NBTG A Homan (Hadspen)
6DAISY DASHER57723NBTD J Crosswell (Longford)
7PRIVATE SHOW35FSHA P Bullock (Exeter)
8RICSON MAX26773NBTS A Martin (Rosevale)
9SHANGHAI REX64541NBTS A Martin (Rosevale)
10BEL DE ESPIRIT57656NBTN J Howard (Richmond)
Race No. 2Miller’s Muzzles07:40PM (TAStime)
Juvenile event over 340 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MASTER TAPPFSHA L Anderson (Mangalore)
2HELLYEAH FLOSSIE84U22FSTDA P Bullock (Exeter)
3PRETTY FANTASY4743FSTDJ F Nichols (Brighton)
4MISS MACHAYFSHP O’Donnell (Moonah)
5CAMDALE LUKE34632FSTDA P Bullock (Exeter)
6TRUSTING37221NBTG A Homan (Hadspen)
7HELLYEAH DASHFSHA P Bullock (Exeter)
8MADISON BEACH43736NBTA P Bullock (Exeter)
9WANDY PAMFSHM B Stringer (Brighton)
10WET AND LOST6FSHE J Thomas (Invermay)
Race No. 3.com07:58PM (TAStime)
Juvenile Graduation event over 599 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LOOTING ENFORCER33716NBTE J Thomas (Invermay)
2CAPABLE ROSSI73537FSTDW L Williams (Mt Direction)
3BUCKLE UP RAY12251FSTDK J Cocks (Bridgewater)
4FORTUNE ATE45154FSTDA L Anderson (Mangalore)
5WYNBURN WHIRL48231NBTS D Bryan (Wynyard)
6WINKLEE WARRIOR53386NBTE P Howard (Exeter)
7JONAH HEX67438NBTR L Watts (Moorleah)
8GREYSYND MERRY14347FSTDD J Critchley (Park Beach)
9ATROPOS56657FSTDN L Howard (Richmond)
10MITCHELL’S MAGIC85557FSTDJ S Davies (Old Beach)
Race No. 4Wrest Point08:23PM (TAStime)
Juvenile event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JODY GIRL228NBTS K J Hutt (Richmond)
2INDIAN MAGIC4661FSHS A Martin (Rosevale)
3BEARVILLE BOY21731NBTD J Crosswell (Longford)
4BUDDHA DAIREF45FSHS S Gittus (Brighton)
5CHINEESE JET43552NBTR Campbell (Mangalore)
6BUSY BEE MIKE83627NBTS Elphinstone (Burnie)
7HANDS OF SHIRAZ5653NBTR A Stocks (Risdon Vale)
8TRACKSIDE GIRL51NBTA S Walker (Bagdad)
9HAYLEY’S REWARD87641NBTS A Martin (Rosevale)
10JOHNNY COUGAR68528NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 5Derwent Valley Link08:43PM (TAStime)
Grade 3 event over 461 Metres at Hobart Of $2,525 Prizemoney.
1st: $1,415 2nd: $405 3rd: $205 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1INNISFREE MISS4464326.13D M Cannan (Mangalore)
2WHERE’S PRIMO4237626.35I Callinan (Rokeby)
3TADMORE DUNOON3145526.33E A Medhurst (Brighton)
4WYNBURN DIAMOND5211326.47S D Bryan (Wynyard)
5TOPLINE DEE7111826.36L H Barker (Carrick)
6COLLYN TIGER1113226.30E A Medhurst (Brighton)
7SHANLYN HIRDY8171126.26G Moate (Moonah)
8RED WATER5165726.27A S Walker (Bagdad)
Race No. 6Betfair.com09:05PM (TAStime)
Grade 4 event over 461 Metres at Hobart Of $2,465 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PAPANUI1421726.69S S Gittus (Brighton)
2MYTHICAL FLYER66835NBTS S Gittus (Brighton)
3CIENNA’S PRIDE3728826.66H J Cameron (Brighton)
4WILLOW SAGE1156426.67S S Gittus (Brighton)
5SHANLYN CHARLIE68232NBTG Moate (Moonah)
6HELLYEAH JACKO5722426.36A P Bullock (Exeter)
7GUN BURNER5342426.47S S Gittus (Brighton)
8CLASSY KENNY6317726.76S K J Hutt (Richmond)
9JESSTA WARRIOR7374726.51S Elphinstone (Burnie)
10PROVEN SHIRAZ4647426.49B B Drake (Dromedary)
Race No. 7Glenorchy City Council09:25PM (TAStime)
Invitation event over 461 Metres at Hobart Of $2,745 Prizemoney.
1st: $1,570 2nd: $450 3rd: $225 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DECEMBRIST2132326.04P J Phillips (Copping)
2MOJITO2863725.81D M Cannan (Mangalore)
3YOUR TIME1835426.43L M Luttrell (Moonah)
4NOVEMBER DIGGER2174126.00E A Medhurst (Brighton)
5SANDBANKER7147526.10E A Medhurst (Brighton)
6PLACE YOUR BET5456126.13E G Devine (Glenorchy)
7ARIES7437826.28S K J Hutt (Richmond)
8LIKA WHISPER1262226.02B C Pursell (Brighton)
Race No. 8Charmer Lodge Stud09:44PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP BARRY48425NBTK J Cocks (Bridgewater)
2FERARO FRUGAL84441NBTS S Gittus (Brighton)
3LIGHT’S VISION65824NBTA P Bullock (Exeter)
4REGENT BONNY13381NBTP F Cousens (Plenty)
5MASTERS BOY7146226.15R J Callinan (Dromedary)
6MONAHAN BULLY5263427.02B D Smith (Bagdad)
7ACE KING3612226.54L M Howard (Richmond)
8SUNDOWN KISS55651NBTS A Martin (Rosevale)
9ROO’S BLUE6488626.52G A Homan (Hadspen)
10BROOK SPIRIT78384NBTA Hirst (Dromedary)
Race No. 9O’driscoll Coaches10:08PM (TAStime)
Maiden event over 461 Metres at Hobart Of $2,035 Prizemoney.
1st: $1,075 2nd: $305 3rd: $155 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FLASHING COLOURS32FSHS S Gittus (Brighton)
2GOTTA BE DAIRE57853NBTS S Gittus (Brighton)
3HANDSOME MOSSFSHP D Taylor (Granton)
4BUCKLE UP BRAX34734NBTK P Mayne (Gagebrook)
5VOLATILE FLAME33266NBTD J Crosswell (Longford)
6PRETTY NOLLINA5FSHP J Hall (Old Beach)
7POSH NAN86424NBTA P Bullock (Exeter)
8AYE TO ZEE72NBTE G Devine (Glenorchy)
9MICK O’MALLEY66578NBTD T Oldham (New Town)
10CALLAMAC JACK42657NBTR J Callinan (Dromedary)
Race No. 10Barry Heawood10:28PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DISNEY BOUND6431626.74R A Stocks (Risdon Vale)
2DELAGO VISTA1227.06B Large (Rhyndaston)
3ROCKET TADMORE3221326.49E A Medhurst (Brighton)
4RICSON FOXY67771NBTS A Martin (Rosevale)
5STYNES66211FSHR H Post (Perth)
6VELOCITY CARLITA52623NBTG A Homan (Hadspen)
7DOC BERKSHIRE5243826.75L M Howard (Richmond)
8BRAMI’S SPECIAL5672326.42S S Gittus (Brighton)
9CLASSIC CRIME55635NBTA P Bullock (Exeter)
10WEDGIE MITE18884FSHD J Crosswell (Longford)
Race No. 11The Mercury10:48PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1POSH POPPY88332NBTS Elphinstone (Burnie)
2FAST BOBBY8252826.78P J Hall (Old Beach)
3IGNATIUS CAIN16233NBTS S Gittus (Brighton)
4MAGIC MOSS1238526.93A S Walker (Bagdad)
5JUST SIOUX ME4781126.59L M Howard (Richmond)
6LINTON’S BOY52633NBTP O’Donnell (Moonah)
7STATLEY VISTA3644326.82S T O’Brien (Colebrook)
8SILENT GIGGLE3221226.58L M Luttrell (Moonah)
9CLASSIC TYPHOON47364NBTA P Bullock (Exeter)
10SILENT WITCH65868FSHE J Thomas (Invermay)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments