Thursday 9th September 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 9th September 2010

Race No. 1The Mercury07:38PM (TAStime)
Juvenile event over 461 Metres at Hobart Of $2,135 Prizemoney.
1st: $1,195 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1SIRROM’S CHOICE74162M V Strickland (Bracknell)
2JAYLEI BILL56G S Johnson (Leith)
3CALLAMAC KID24222I Callinan (Rokeby)
4SPECIAL KIWI72324L M Luttrell (Moonah)
5REGENT METEOR24223D M Cannan (Mangalore)
6POA’S CHAMP42D C Hammersley (Newnham)
7JAYLEI HENRY25G S Johnson (Leith)
8HULLO BILLY26E J Thomas (Invermay)
9MAKARI GIRL41415C A Luttrell (Moonah)
10LAUNCHING POWER66348D C Hammersley (Newnham)
Race No. 2.com07:58PM (TAStime)
Juvenile event over 461 Metres at Hobart Of $2,135 Prizemoney.
1st: $1,195 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1SWEET JULIA2M B Stringer (Brighton)
2CALLING OUTD M Cannan (Mangalore)
3CYNDIANA STAR52471M V Strickland (Bracknell)
4ST. TRINIAN33D M Cannan (Mangalore)
5WHERE’S NICK88555D C Hammersley (Newnham)
6COCO YOYO26E J Thomas (Invermay)
7BUCKLE UP TICKY43G S Johnson (Leith)
8WHERE’S TINAA E Stennings (Claremont)
9AISHA’S SPELL25276R L Watts (Moorleah)
10BREE’S HONEY63386L W Brazendale (New Norfolk)
Race No. 3Right Price Meats08:22PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,135 Prizemoney.
1st: $1,195 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1RIVERDANCE KID22316K E Nichols (Broadmarsh)
2WILD WEEKEND16674L M Howard ()
3MAGIC LOMAR86681G S Johnson (Leith)
4TAMMY’S TIMEM B Stringer (Brighton)
5MILLIONS LOMAR86352W H Hodgetts (Rosevale)
6JAY BROWN13744M Rossendell (Richmond)
7HEZ REGAL84362I Callinan (Rokeby)
8YELLOW WOOD TREY68567S S Gittus (Brighton)
9JORDY’S OCEANIA54475M V Strickland (Bracknell)
10SHANLYN DUKE27771G Moate (Moonah)
Race No. 4Boag’s Draught08:41PM (TAStime)
Grade 4 event over 461 Metres at Hobart Of $2,205 Prizemoney.
1st: $1,245 2nd: $355 3rd: $175 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1BANDIT’S MISTAKE27743A P Bullock (Exeter)
2WINE VAPOUR36153M Rossendell (Richmond)
3PURE TIGER22231A L Anderson (Mangalore)
4KEYGER ROCKET63635D M Goodluck (Mount Direction)
5CHICKO ROLL51758S S Gittus (Brighton)
6SHEER OCTANE43554R L Watts (Moorleah)
7CHOW DOWN26475S S Gittus (Brighton)
8SONNY’S BRINDLE16137G L Sherriff (Lilydale)
9SECRET SKULLS38673S S Gittus (Brighton)
10PROVEN SHIRAZ62244B B Drake (Dromedary)
Race No. 5Www.evolutionrewards.com.au09:05PM (TAStime)
Grade 3 event over 461 Metres at Hobart Of $2,265 Prizemoney.
1st: $1,285 2nd: $365 3rd: $185 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1VANE MAN24417D M Cannan (Mangalore)
2REG’S BIG GIRL62378R Campbell (Mangalore)
3SERENA BEE17871S S Gittus (Brighton)
4SITKA12213M G Louth (Flowery Gully)
5REBEL PATCH32342L M Luttrell (Moonah)
6ST. PIERRE16126D M Cannan (Mangalore)
7SHOWTIME11131G R Greig (Tea Tree)
8CALLAMAC BLAZE75753A P Bullock (Exeter)
9HARRISON GEORGE48672M Rossendell (Richmond)
10BAMM ALAM26154G Moate (Moonah)
Race No. 6‘bottley’ Green Memorial09:25PM (TAStime)
Special Event event over 461 Metres at Hobart Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1ARNHEM HIGHWAY47563A P Bullock (Exeter)
2SNIP IN TIME25M B Stringer (Brighton)
3TIGER CLAW24658D J Critchley (Park Beach)
4PEDRO’S THOUGHTS23384M Rossendell (Richmond)
5BEEJAY LOMAR77643G S Johnson (Leith)
6SEALED23837E J Thomas (Invermay)
7LOWANNA LAD4682A L Anderson (Mangalore)
8CHERRY LEE53234V J Taylor (Granton)
9JUST BIG ERNIE34635K M Rockliff (Invermay)
10KILIKANOON43517D T Oldham (New Town)
Race No. 7Charmer Lodge Stud09:44PM (TAStime)
Invitation event over 461 Metres at Hobart Of $2,485 Prizemoney.
1st: $1,440 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1SULTAN’S SWING11386D M Cannan (Mangalore)
2REGENT TYPHOON74617D M Cannan (Mangalore)
3SHANLYN DAISY74426G Moate (Moonah)
4WHISPERING BLAZE16414M V Strickland (Bracknell)
5SHANLYN SPARKY43122G Moate (Moonah)
6BUNI ALWAYS WINS55166M Rossendell (Richmond)
7PURE THIRST63471M Rossendell (Richmond)
8BUZZIN’22251M B Stringer (Brighton)
9HARRISON GEORGE48672M Rossendell (Richmond)
10BAMM ALAM26154G Moate (Moonah)
Race No. 8Tasfreight10:08PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,135 Prizemoney.
1st: $1,195 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1COLMA23373G S Johnson (Leith)
2APRIL SUN8S S Gittus (Brighton)
3JUICE MAN54517K R Mcconnon (West Moonah)
4JEZZA LOMAR53164G S Johnson (Leith)
5POSH SHY15518A P Bullock (Exeter)
6SONIC OCEANIA26833M V Strickland (Bracknell)
7CALLAMAC ACE21142I Callinan (Rokeby)
8OFFICIAL SPEEDY23223S K J Hutt (Richmond)
9SHANLYN WILMA34248G Moate (Moonah)
10POWER BROKER58378R L Watts (Moorleah)
Race No. 9Furniture City10:30PM (TAStime)
Grade 4 event over 461 Metres at Hobart Of $2,205 Prizemoney.
1st: $1,245 2nd: $355 3rd: $175 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1ROTATION72143S S Gittus (Brighton)
2HELLYEAH SOLO28852A P Bullock (Exeter)
3DIDAK OUTWIDE22327L W Brazendale (New Norfolk)
4ELITE STRIKE32323N Howard (Richmond)
5FIRST SERGEANT14435R L Watts (Moorleah)
6COOL AVENGER38214D R Fahey (Cradoc)
7COPE75265P J Phillips (Copping)
8KIALDU ANNA43777A P Bullock (Exeter)
9CLAIRA’S GEM82378K L Gregory (Bagdad)
10TOOLONG TERROR68877S S Gittus (Brighton)
Race No. 10Hgrc Membership Jackpot10:48PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,135 Prizemoney.
1st: $1,195 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $60.

No.NameFormTrainer

1ELUSIVE LOMAR45236G S Johnson (Leith)
2SPARKY’S BLUNDER72758J E Wilton (Brighton)
3CELTIC JESTER57566M V Strickland (Bracknell)
4GET RADICAL46161A P Bullock (Exeter)
5ZAMOUI53655S S Gittus (Brighton)
6ICE KRYSTALS71155L P Mulligan (Mount Direction)
7GIRRAWARRA ALI12124D Fysh (Brighton)
8JEANNIE’S GIFT88121R L Watts (Moorleah)
9HISTORY IN TIME37868M W Richardson (Lindisfarne)
10VAMOS33438I Callinan (Rokeby)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments