Monday 22nd October 2012

Greyhound Box Draw For Launceston – Monday 22nd October 2012

Race No. 1Justin Goebel @ Ray White07:39PM (TAStime)
Juvenile Graduation event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER BELLS54NBTD J Crosswell (Longford)
2WYNBURN JET54755NBTS Elphinstone (Burnie)
3BIG POPPY BARRY36654NBTR J Callinan (Dromedary)
4WICKER FIRE45686NBTR J Callinan (Dromedary)
5TREACHERY47575NBTS K Hutt (Richmond)
6HELLYEAH OLIVER46656NBTA P Bullock (Exeter)
7BIG PIPPY LEIGH74745NBTR J Callinan (Dromedary)
8JODY GIRL85865NBTS K Hutt (Richmond)
9DAISY DAZZLER57NBTD J Crosswell (Longford)
10DAISY DAWES77NBTD J Crosswell (Longford)
Race No. 2Kingsley Jarman Fencing07:58PM (TAStime)
Juvenile event over 278 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TIZA DEE12452FSTDR A Stocks (Risdon Vale)
2EL GALLITO72788NBTK S Ebdon (Riverside)
3NORWEST MAGGIE4FSHL J Tanner (East Devonport)
4FANTASY MOUSEFSHA P Bullock (Exeter)
5WILD GAZELLEFSHD W Turner (Karoola)
6NEWLYFSHA P Bullock (Exeter)
7WHIRLS OF CHAOSFSHA P Bullock (Exeter)
8TAKE UP TED2821FSTDA P Bullock (Exeter)
9DILSTON NUGGETFSHN H Allison (Dilston)
10BELLA POWERFSHD W Turner (Karoola)
Race No. 3Tote Racing Centre08:20PM (TAStime)
Juvenile event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DIAVLO73212NBTR J Callinan (Dromedary)
2FULANDE528NBTP J Phillips (Copping)
3TIZA WHISPER38878FSHR A Stocks (Risdon Vale)
4MR. PLODDA42526NBTG S Johnson (Leith)
5SON OF SOLO11524NBTR J Callinan (Dromedary)
6TAKE UP HARRY25672NBTA P Bullock (Exeter)
7ENFIELD FIRE5864NBTN L Howard (Richmond)
8MEGALITH33222FSHG S Johnson (Leith)
9DAISY DAWES77NBTD J Crosswell (Longford)
10TAKE UP JIM88788NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 4Vetsearch Making Champions08:38PM (TAStime)
Juvenile event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COSTA65653NBTI Callinan (Rokeby)
2BAIN’S LANE3FSHR H Post (Perth)
3EXCESSIVE NOISE1377FSHA P Bullock (Exeter)
4SHE’S A BOOMER21FSHD J Crosswell (Longford)
5STARLENA55246NBTG S Johnson (Leith)
6ADAM’S KASEY88675FSTDB J Adams (Holwell)
7PUNTER’S ANGEL7FSHD C Hammersley (Newnham)
8REGAL SOLO41467NBTR J Callinan (Dromedary)
9BUCKLE UP MOLLY77774NBTG S Johnson (Leith)
10DAISY DAZZLER57NBTD J Crosswell (Longford)
Race No. 5Rocky Ridge Farm08:59PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1QUEEN OF SPEED3215330.61G S Johnson (Leith)
2BIG POPPY JACK45744NBTA P Bullock (Exeter)
3VENDOR BID6377130.74I Callinan (Rokeby)
4BUSY BEE MIKE65426NBTS Elphinstone (Burnie)
5HELLYEAH REGGIE5642230.33A P Bullock (Exeter)
6LASHING JAKE61362NBTA L Anderson (Mangalore)
7HELLYEAH PETE1672430.22S S Gittus (Mangalore)
8FALCON LAW88753NBTL W Brazendale (New Norfolk)
9OCTAVIA CAIN77658NBTS S Gittus (Mangalore)
10GRAND SLAM SAM37767NBTS A Martin (Rosevale)
Race No. 6Launceston09:19PM (TAStime)
Open N/P event over 600 Metres at Launceston Of $2,945 Prizemoney.
1st: $1,690 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SURF OSTI84144NBTR M Sutcliffe (Acton Park)
2DIN’S CHAPPI1121335.68M B Stringer (Brighton)
3ZULTAN37363NBTS K Hutt (Richmond)
4DISNEY BOUND5235135.54R A Stocks (Risdon Vale)
5WESTERN RUBY87264NBTK R Krushka (Bridport)
6SIDE COM18122NBTB C Pursell (Brighton)
7CHEETAH ZORRO3311135.41B C Pursell (Brighton)
8BUCKLE UP MYKE73212NBTG S Johnson (Leith)
9WYNBURN JET5475535.68S Elphinstone (Burnie)
10DAINTREE LOVER7884535.36G M Kaye (Gagebrook)
Race No. 7Simon’s Carpet One09:37PM (TAStime)
Grade 4 N/P event over 515 Metres at Launceston Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BRAMI’S SPECIAL3152630.30S S Gittus (Mangalore)
2TEARDROP LAKE5178630.35S K Hutt (Richmond)
3SIR AL1223530.12R K Ransley (Brighton)
4OVEREEM1453330.19G S Johnson (Leith)
5CAMDALE BUDDY5833230.25A P Bullock (Exeter)
6RICSON FOXY3646630.17S A Martin (Rosevale)
7HELLYEAH TRISH1634430.26A P Bullock (Exeter)
8LUCIAS CAIN6847330.19S S Gittus (Mangalore)
9PETER PINES6573730.35A P Bullock (Exeter)
10HARLEY DEE5687731.05L W Brazendale (New Norfolk)
Race No. 8Tattsbet.com10:00PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DEALERS LAD64123NBTL W Brazendale (New Norfolk)
2DISRAPTOR15254NBTA P Bullock (Exeter)
3BUCKLE UP BRAX4524531.02K P Mayne (Gagebrook)
4MASTER TAPP36745NBTA L Anderson (Mangalore)
5TIZA GOLD74623NBTR A Stocks (Risdon Vale)
6RARA RUSH35564NBTR W Dickenson (Mowbray)
7HELLYEAH RACHEL62145NBTS S Gittus (Mangalore)
8CRUISING BOND5362130.28G S Johnson (Leith)
9NORTH STORM44457NBTS S Gittus (Mangalore)
10GRAND SLAM SAM37767NBTS A Martin (Rosevale)
Race No. 9Wayne Groves Automotive10:20PM (TAStime)
Grade 4 N/P event over 515 Metres at Launceston Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SELECT BREAKER57223NBTS S Gittus (Mangalore)
2CHICK COM1156630.22B C Pursell (Brighton)
3BILLY PINES5456530.16A P Bullock (Exeter)
4CAMDALE LUKE6648330.27A P Bullock (Exeter)
5NATURAL EIGHT2343330.54D M Goodluck (Mount Direction)
6MO’S DREAMIN2687830.28L W Brazendale (New Norfolk)
7LAKE TRASIMENE8828730.65S K Hutt (Richmond)
8TO BE TREW5164530.24S S Gittus (Mangalore)
9PETER PINES6573730.35A P Bullock (Exeter)
10SAPPHIRE JILL4546830.55J P Mallinson (Rosetta)
Race No. 10Boag’s Draught10:38PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CAMDALE LIBBY72838NBTA P Bullock (Exeter)
2RISE OF TAJ72382NBTL M Howard (Richmond)
3BARCELONA SUN15836FSHS D Bryan (Wynyard)
4RICSON MAX46724NBTS A Martin (Rosevale)
5HELLYEAH PHANTOM8784630.67A P Bullock (Exeter)
6WOT’S FOR DINNER85543NBTP W Cassidy (Hillwood)
7MEGA MAC28712FSTDG S Johnson (Leith)
8CHAMONIX6657730.39D M Goodluck (Mount Direction)
9NORTH STORM44457NBTS S Gittus (Mangalore)
10OCTAVIA CAIN77658NBTS S Gittus (Mangalore)