Friday 11th February 2011

Greyhound Box Draw For Ballarat – Friday 11th February 2011

Race No. 1Lion Quality Tools07:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SADIE’S RAF65514G R Laidlay (Devon Meadows)
2CRUISING PAT75487K Tirchett (Pascoe Vale)
3HOT EFFORT62222R C Dunne (St Albans)
4HOW THINGS1372K ( P Mugavin (Killarney)
5TAYLOR’S TRAIN213S Bonaccurso (Mount Mercer)
6NANTUCKET61432D Murray (Napoleons)
7PIPER PALMER43725G Micallef (Narre Warren North)
8DYNA JOE24212A L Dailly (Anakie)
9WALDEN FLYER18856W Portelli (Rockbank)
10MY CHAPARRAL56678D R Leathan (Maryborough)
Race No. 2Whitey’s Petfood Supplies Ht107:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SUPREME HERITAGE31431D Murray (Napoleons)
2UNO JAZZY31813J Condon (Tooradin)
3ROCKING OUT21473C R Cooper (Lockwood South)
4WHERE’S CAESAR32113B J Shepheard (Glencoe)
5BINGLE BAY21143B J Buckingham (Woodstock)
6PEDRO’S ASSASSIN33241E M King (Sulky)
7FITZY14323G S J Ennis (Sandhurst)
8NEW EDITION53754G J D Brett (Werribee)
9GRASMORE43835E L Lloyd (Anakie)
10MEGS BENEDICT16437P J Mccoll (Kooroocheang)
Race No. 3Whitey’s Petfood Supplies Ht207:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1REV IT12741N C Rilen (Nilma North)
2INSPIRATOR31313R C Dunne (St Albans)
3PROPER DOLLAR21317G Austin (Eaglehawk)
4BALOTELLI52313R Manzocchi (Vermont)
5SOUTHWOOD FIFTY65556C Stanton (Clunes)
6MISS ALOUETTE111B Kinder (Girgarre)
7LEKTRA LOU17413M K Lloyd (Anakie)
8NIGHT SHADOW64723K M Breen (Lake Bolac)
9CRUISY SUPREME42276M J Cauchi (St Leonards)
10INCLINATION85712L E Jones (Woodend)
Race No. 4Tony’s On High Catering08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1GLENORA SMOKEY15514F H Vantaarling (Tallygaroopna)
2BOWL ALONG33571G J Bate (Lara)
3BIT FAMOUS21321M Wright (Allansford)
4DRY DOCK6411S L Quinlan (Coolaroo)
5MISSION COMPLETE3112M L Mallia-Magri (Lara)
6PREMIER SHINE48756L R Morshead (Barongarook)
7RINGWRAITH11A S Garratt (Heathmont)
8DYNA MORRIS32365A L Dailly (Anakie)
9LEKTRA GOLD13444A L Dailly (Anakie)
10SUPER TRAIN14454J R Maple (Little River)
Race No. 5Mick Hughes Plumbing08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1KID COLOSSUS38123B J Shepheard (Glencoe)
2KREBS65637F J Flegg (Marong)
3MELALUKA LAD4F622L R Morshead (Barongarook)
4ENEVER72158B Kinder (Girgarre)
5RICH SHIRAZ13212K ( P Mugavin (Killarney)
6SARAH JAYBAZ24474P M Watt (Ballarat)
7TAROONA LAD31312G R Laidlay (Devon Meadows)
8WE’RE SURE28535G J Bate (Lara)
9RULLA ROAD26757C Stanton (Clunes)
10LEAN MACHINE42475G Mitchell (Keysborough)
Race No. 6Scott Petroleum08:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1UNLOCK THE CODE73141B Kinder (Girgarre)
2CHARLIE CHA CHA62266C R Cooper (Lockwood South)
3TIMELY OMEN57444G R Laidlay (Devon Meadows)
4APACHE MAN11163D L Hills (Taradale)
5JAZASH72133G R Laidlay (Devon Meadows)
6TOKEN ELITE47463J E Mcdowall (Nullawarre)
7ZENA BALE52443G J Bate (Lara)
8WHY NOT DOUGIE75761W T Gray (Wendouree)
9RUFUS REX63546D Murray (Napoleons)
10WHERE’S GINGER68551B J Shepheard (Glencoe)
Race No. 7Topcat Video09:08PM (VICtime)
Restricted Win event over 550 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1TAGMAN62561W Lambert (Sunbury)
2EYES ON PRIZE61571B J Menzel (Hoppers Crossing)
3OCEAN FURY13855C A Treherne (Seabrook)
4RUN RICHIE RUN65552R W Wood (Warragul)
5CUDGEE’S MADISON5T545G R Hunt (Allansford)
6ATLANTIC SKY76653J A Sharp (Lara)
7PROVEN CITRATE43268P J Mccoll (Kooroocheang)
8ARVO’S PHOENIX64347M A Delbridge (Balliang)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Kaye Emmett Photography09:28PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1MANUEL BALE73426A L Dailly (Anakie)
2FLINT BALE11822G J Bate (Lara)
3SHIRAZ’S LUCK58525M J Cauchi (St Leonards)
4EARTH RIDER68156G Mitchell (Keysborough)
5BAHMAN BALE43133G J Bate (Lara)
6COCO BALE12847G J Bate (Lara)
7MICK THE MOZZ4F728A L Dailly (Anakie)
8SPEEDY OCTANE57666M L Mallia-Magri (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Whitey’s Petfood Supplies Ht309:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1RELLIM RILEY22712T J Allen (Darnum)
2TUFF TO CHOOSE68376C Azzopardi (Rockbank)
3ZLATAN33374S N Fisher (Lara)
4MISS TEDDY PEDRO7313J Mugavin (Crossley)
5PHILDAVIAN51515G S J Ennis (Sandhurst)
6PEPSI POWER73532R Harrowfield (Colac)
7CRUISY’S LORIAN52661M J Cauchi (St Leonards)
8KIAN PRINCE31135J Barbara (Pascoe Vale)
9LEKTRA BOB58836A L Dailly (Anakie)
10JIMMY COCO22716L R Sturgess (Smythesdale)
Race No. 10Ballarat Courier10:08PM (VICtime)
Restricted Win event over 550 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1EMMY’S GIRL48155W Lambert (Sunbury)
2HELCONIA MISS57568H A Cooke (Newcomb)
3DON’T COMMIT34575G B Wood (Warragul)
4LORELLA MISS74133P F J Herry (Mortlake)
5WEE MADDIE15246S N Berriman (Ballarat East)
6DIJAMAKA FAST68676D A Crocker (Strathfieldsaye)
7BRAVERA62186E M King (Sulky)
8STATE BANDIT57577B W Hildebrand (Snake Valley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Whitey’s Petfood Supplies Ht410:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1MEPUNGA TITAN14411J E Mcdowall (Nullawarre)
2PATCH MCCOOL27711C J O’Brien (Tallygaroopna)
3STRIKE THE MATCH22463G J Kerr (Bairnsdale)
4BETT’S FUTURE63612S L Mulvihill (Cranbourne)
5WHERE’S KEZ47558R W Wood (Warragul)
6ROUGH DRAW1531N C Rilen (Nilma North)
7HOUDINI21237M K Lloyd (Anakie)
8LEKTRA BILLY22733A L Dailly (Anakie)
9WARD BOND77638A Barbara (Ballan)
10EV’S BOY517G Austin (Eaglehawk)
Race No. 12Whitey’s Petfood Supplies Ht510:45PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1DIAMOND DECK52125J Worsfold (Girgarre)
2MARCUS GIRL61413B L Moloney (Marcus Hill)
3HUEY HOUDINE42333D L Hills (Taradale)
4LEKTRA SHARP22836A L Dailly (Anakie)
5HE AIN’T CASPER71613R Harrowfield (Colac)
6FREESTONE61172F J Flegg (Marong)
7SERINA JAY16528P Sant (Werribee)
8CHIMICHANGA14111N L Mcrae (Clyde)
9EGYPTIAN BOY26577L M Allen (Darnum)
10GOTTA WIN ONE43835T Vantaarling (Tallygaroopna)