Friday 7th May 2010

Box Draw For Ballarat – Friday 7th May 2010

Race No. 1T.j. Coutts Electrical07:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1NIKITA STAR85333D R Vigor (Lara)

2SIX STARS88382T K Jeffrey (Warrenheip)

3LET HIM GO21J R Maple (Little River)

4LADY OSLO75668C Schembri (St Albans)

5MISS LONSDALE17533N L Bell (Point Lonsdale)

6ASTON JEMIMA86547M K Lloyd (Anakie)

7RED MARKER13W J Mcmahon (Darriman)

8SLIPAWAY SPIDER25726E M King (Sulky)

9FLYING JAZZ62374P R Lambert (Melton)

10FLAG OF DIABLO53136S L Thomas (Sandon)

Race No. 2Petstock Animal Supplies ()07:28PM (VICtime)
Novice Grade 5 event over 650 Metres at Ballarat Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1RUSTY ACID3345A J Jeffrey (Ballarat)

2SMART SURFER23385D J Baker (Carnegie)

3EXTENDED EDITION76452G J D Brett (Werribee)

4SENNI BEAU57243W F Innes (Buninyong)

5DE ROSSI36331B Bonaccurso (Airport West)

6TRACK CONTROL73285D K Sheridan (Talbot)

7JACK BEAM17F76J R Maple (Little River)

8DR. BRITANY25163J L Mcmahon (Darriman)

9WHY NOT PAIGE77546W T Gray (Wendouree)

10CLEMMO’S GIFT64364S Clemmet (Preston)

Race No. 3Eureka Verterinary Clinic07:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BUDDY ROX21226C J Bahen (Yuroke)

2POWERAGE11876D J Good (Skipton)

3MISS ICEWINE56383T Womann (Lara)

4KYMUDEN85422W A Vassallo (Devon Meadows)

5CURLY WOOF74264T A Deglaitis (Moolap)

6PROVEN HAWAIIAN83331J Thompson (Pearcedale)

7NINO26353S J Mckenna (Napoleons)

8COMANCHE BALE21G J Bate (Lara)

9YUKON RIVER6T877A B Mcnamara (Mt Wallace)

10FOXSAM56775E M King (Sulky)

Race No. 4Sasha’s Blend (gobis)08:10PM (VICtime)
Novice Grade 5 event over 650 Metres at Ballarat Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1STORM SURFER23235C J Bahen (Yuroke)

2CAPRICORN MISS64426N B Punshon (Bacchus Marsh)

3WHY NOT JESSY41387W T Gray (Wendouree)

4DR. CORKIE55325W J Mcmahon (Darriman)

5TRIPTYCH35562K ( C Creed (Mount Egerton)

6DOZA CONTROL42324D K Sheridan (Talbot)

7FINALLY MITCH32155G Shingles (Eden Park)

8YES DARLING78845A R Harding (Hamilton)

9ONE EYED RED365N Vincent (Lal Lal)

10BOOMA JOHNNO54465G Couldridge (Newstead.)

Race No. 5Topcat Video08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CEEJAY SHAMBI78646G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

2MISCHA LUCK77854R L Fisher (Streatham)

3SUPREME DARKNESS34117N P (Tullamarine)

4MITCHELL’S MISS61115W B Punshon (Parwan)

5CUTTS ROAD35432C Stanton (Clunes)

6EASTWOOD14588G Mitchell (Keysborough)

7 BALE31533G J Bate (Lara)

8PENTON HUTCH32181P Kent (Wantirna)

9TEQUILA LASS68885J D Frewin (Newtown)

10ALL ABOUT BAZ76677R Tartaglia (Newcomb)

Race No. 6Lion Quality Products08:47PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 550 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1FUN HOUSE65546C J Bahen (Yuroke)

258484I L Cockerell (Buckley)

3WHY NOT GIAAN11877W T Gray (Wendouree)

4UNO THE DRILL15326P M Patterson (Bet Bet)

563478T Womann (Lara)

6ROYAL CHOIR45312K R Seckold (Newstead)

7SCREECHING WITCH18487J Forbes (Newport)

8DR. BOE JANGLES15517W J Mcmahon (Darriman)

9DR. EVEREST16647W J Mcmahon (Darriman)

10GLISTENING66286W A Vassallo (Devon Meadows)

Race No. 7Ballarat Courier09:10PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S TILLY23411A Kent (Wantirna)

2PLACID LEE16553N Jarvis (Bendigo)

3HOT TERRAIN53375M Chilcott (Iona)

4SELSI FLYER21431M Chilcott (Iona)

5KID APACHE32613N P Walsh (Tullamarine)

6RIVERDALE LESTER44842I L Green (Little River)

7ARIES81821T A Deglaitis (Moolap)

8SO SAUCY81755M K Lloyd (Anakie)

9WHO TOLD DOUGO38544W L Miller (Skipton)

10FASTER THAN YOU81188I Hopper (Werribee)

Race No. 8Latrobe Street Mega Meats09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1ELITE PLAYER16471L H Kraemer (Sth Cranbourne)

2HAYDER BALE34341G J Bate (Lara)

3SPRING CASEY53546B Panetta (West Melton)

4REBEL ANGEL63561E M King (Sulky)

5RUGGED PATH11743W A Vassallo (Devon Meadows)

6TRACTOR MAXF1432D J Baker (Carnegie)

7SURF HAZARD41714D E Hazzard (Glenroy)

8MISS MARTINI75375T Womann (Lara)

9ALL ABOUT BAZ76677R Tartaglia (Newcomb)

10TEQUILA LASS68885J D Frewin (Newtown)

Race No. 9Hoppers Crossing Security09:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DR. ALASAURUS114J L Mcmahon (Darriman)

2OAKMONT KIMMI25375M J Gibbons (Lara)

3PROVEN CHEVY11727W A Vassallo (Devon Meadows)

4VEDDER BALE1361G J Bate (Lara)

5GRANDATE25766E M King (Sulky)

6MAGIC RUBBLE56275T Womann (Lara)

7DANNY ZUKO72246L H Kraemer (Sth Cranbourne)

8MIDNIGHT ECLIPSE1471C J Bahen (Yuroke)

9YOU DON’T LISTEN87437P S Matthews (Wendouree)

10COBURN57874G M White (Mt Helen)

Race No. 10Scott Petroleum10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PEDRO ROSE87133J Sultana (Altona West)

2SLIPAWAY BOY33766E M King (Sulky)

3SLIPAWAY MISTY63141B F Haintz (Ballarat)

4SOUTHWOOD FIFTY16573C Stanton (Clunes)

5ZIPPEN SHIRAZ21467N Jarvis (Bendigo)

6SPIRIT OF TEDDY33321J R Maple (Little River)

7HOT CHANCE34435R L Fisher (Streatham)

8141V P Awramenko (Waurn Ponds)

9QUICK EZE72265E L Lloyd (Anakie)

10MYTHICAL FLYER82462T Womann (Lara)

Race No. 11Www.grv.org.au10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1OUR RHINO MAN85645M Chilcott (Iona)

2OCTILLY GIRL28333J Delaroche (Cranbourne Nth)

3RIVER MISS22165T Womann (Lara)

452517E M King (Sulky)

5FREDDIE’S RUNF6467G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

6DYNAMIC VIEW63213C Mclennan (Airport West)

7BLACK AND BENT26885E L Lloyd (Anakie)

8TURN TO GOLD65864M K Lloyd (Anakie)

9COBURN57874G M White (Mt Helen)

10YOU DON’T LISTEN87437P S Matthews (Wendouree)

Race No. 12Neverfail Springwater10:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PACY CREATION715T6D C R Field (Werribee)

2MANETTI BALE32266G J Bate (Lara)

3KIRABILLI JARVIS74434P A Simone (Pirron Yallock)

4STATE BANDIT18346B W Hildebrand (Snake Valley)

5OAKMONT AISLING648T6M J Gibbons (Lara)

6DANCER SID64123J Sultana (Altona West)

7HOT NIC23556T K Jeffrey (Warrenheip)

8BET ON LEE22228M A Mcguire (Moolap)

9HELCONIA MISS86656H A Cooke (Newcomb)

10POGO POKER FACE31776J Delaroche (Cranbourne Nth)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments