Wednesday 5th May 2010

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday 5th May 2010

Race No. 1Cafe On Track 06:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1KRUEZER AGOGO36225R F J Colpoys (Bass)

2WEONA VELOCITY72123M L Sherriff (Mill Park)

3MO ABOVE65181M A Mcguire (Moolap)

4WILDLY ELITE12223S A Holmes (Yarragon)

5WHERE’S DIPPER313D Harrison (Marong)

6PELICAN BRIEF87468S Bonaccurso (Mount Mercer)

7LUV A MERLOT31278W L Miller (Skipton)

8BARLINNIE NIKI63331S Divers (Werribee)

9FLYING JAZZ16237P R Lambert (Melton)

10YANKEE FLYER17853G F Hughes (Wendouree)

Race No. 2Greyhound Adoption Program07:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SPARKY’S POWER51538M L Sherriff (Mill Park)

2MR. BUNDY BEAR66683K R Ward (Mt Moriac)

3BENFORCER62421H I Baxter (Harrow)

4EXTREME INSTINCT14428D Murray (Napoleons)

5LETHAL TOPAZ73815K Wilson (Bundoora)

6FREDDIE’S RUNF6467G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

7WHERE’S WILL42122S A Holmes (Yarragon)

8CLARETOWN FRANK11366S J Mckenna (Napoleons)

9KAYCEE’S PRINCE58336J C Maria (Elphinstone)

10PLAYING HAVOC14387J Gauci (Bundoora)

Race No. 3Www.grv.org.au07:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1REEKAY RIP24325P A Smith (Wonwondah)

2DYNA ROSE45484G J Bate (Lara)

3ARVO’S FUSION27121G L Arvanitis (Devon Meadows)

4CABIN CREW52255M A Grima (Pearcedale)

5FREDDY FLATHEAD72634D I Burnett (Drysdale)

6BONDING TIME15423G W Selkrig (Devon Meadows)

7USAIN DELIGHT63255T Womann (Lara)

8PAY THE PIPER57453S Divers (Werribee)

9ARVO’S JEMMA76775G L Arvanitis (Devon Meadows)

10CEEJAY SHAMBI78646G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

Race No. 4Ballarat Community Telco 07:58PM (VICtime)
Restricted Win event over 550 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1MORE MOO17124C A Farrugia (Melton)

2GO SAULTS36451S Mannion (Anakie)

3TIGER’S MISTRESS6315FS A Holmes (Yarragon)

4PRETENTIOUS38773B L Ryan (Werribee)

5LANSLEY BLACK17333M J Fullerton (Red Cliffs)

6AMPED65622D Murray (Napoleons)

7NEVER A FROWN52223G J Hope (Croydon)

8GRAN TORINO34426J P Psaila (Little River)

9AWESOME BOND77383G Williams (Melton)

10TRUCKIE1184J Vassallo (Cape Clear)

Race No. 5Middle Distance Heats May 13th08:18PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1PEPSI POWER13343R Harrowfield (Colac)

2TYE ME DOWN83264T Womann (Lara)

3BABY BONUS32611G J Paull (Faraday)

4XMAN12546M K Lloyd (Anakie)

5ELITE LOMBO14162J P Psaila (Little River)

6WILD ECLIPSE57481T Womann (Lara)

7MERRILY MACK65F75G S J Ennis (Sandhurst)

8BELENA HAZE11366T R Breen (Snake Valley)

9WHO TOLD DOUGO43854W L Miller (Skipton)

10STONE HILL11288R F J Colpoys (Bass)

Race No. 6Sky Channel08:35PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 550 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1GYPSY MAN25631W E Kirk (West Melton)

2STAGGER INN41455G W Selkrig (Devon Meadows)

3SKITTLER17313L E Jones (Carlsruhe)

4WORLD OF STORM62562N R Maurer (Lal Lal)

5HANK52386D Mines (Woodside)

6STORM FURY75513J Westerlo (Clyde)

7SOUTHPAW CHIC77842J P Psaila (Little River)

8SEAN O’MALLEY45567D I Burnett (Drysdale)

9INSTRUCTED STAR31477G W Selkrig (Devon Meadows)

10WHY NOT GIAAN11877W T Gray (Wendouree)

Race No. 7Sport 927 08:57PM (VICtime)
Grade 4 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1JIMMY COOPER53167J C Fowler (Drysdale)

2WHITE NOISE34428I L Cockerell (Buckley)

3ZENITH61814J S Ennis (Lara)

4AMAKLER GIRL21314G J Bate (Lara)

5SPIRAL GLORY24354T Womann (Lara)

6SECRET SHIRAZ62414D Murray (Napoleons)

7ENRY WALT12226G S J Ennis (Sandhurst)

8JIBBA JABBA26313N L Mcrae (Clyde)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Ashdrive Asphalting Final (gobis)09:18PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 450 Metres at Ballarat Of $304,050 Prizemoney.
1st: $2,450 2nd: $700 3rd: $300,900.

No.NameFormTrainer

1MICA BALE32141G J Bate (Lara)

2SHIRAZ VIEW61361S J Collins (Lake Goldsmith)

3VEUVE CLICQUOT67411J B Hosking (Panmure)

4HOOVER IT51331K W Butters (Grassmere)

5CONNEMARA SUZY71212J Maye (Drysdale)

6SHOE FITZ22262M L Grima (Pearcedale)

7FIGHTER FUEL37121R G Brittain (Cranbourne West)

8BOB’S BOY48682K R Ward (Mt Moriac)

9TOM ALLEN26642S J Collins (Lake Goldsmith)

10AVERY BALE122S J Collins (Lake Goldsmith)

Race No. 9Ballarat Stationary09:35PM (VICtime)
S/E Veteran event over 390 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1JIMMY DOUGLAS32154K R Ward (Mt Moriac)

2DARK REALITY42463W Hon (Ballarat)

3LEBRON15532D I Burnett (Drysdale)

4ARVO’S FALCON37234K Arvanitis (Devon Meadows)

5ON HOLIDAYS87322J A Mackellin (Fawkner)

6NORTH SEA76717T Womann (Lara)

7BLACK EYE16628C Smith (Wonwondah)

8SASHA JET16111J D Frewin (Newtown)

9JOE DOUGLAS82788K R Ward (Mt Moriac)

10NOT A ZAC65888G Beattie (Ashwood)

Race No. 10Fletcher Jones 09:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BEYOND CONTROL85342D K Sheridan (Talbot)

2ZOE’S MISS24365R Tartaglia (Newcomb)

3RESILIENT25857A Panetta (West Melton)

4STOLEN GOODS118M Briganti (Tuerong)

5GRAND CRUISE32753K R Chivell (Sunbury)

6SPEED ENFORCER2155D Mines (Woodside)

7CONNEMARA STAR23234J Maye (Drysdale)

8MINER ARGUMENT22367D Murray (Napoleons)

9SHARK GRANGE55634D R Vigor (Lara)

10BLACK CONAN74825R F J Colpoys (Bass)

Race No. 11Petstock Ballarat10:18PM (VICtime)
S/E Veteran event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1NIKAYLA STORM21388G Buttigieg (Kaniva)

2MISS MINI DOZER55464J Reddoch (Healesville)

3TORNADO TOM21122G S J Ennis (Sandhurst)

4GO WILD HOPE53777M Cahill (Gisborne)

5JESSIE DOUGLAS45713K R Ward (Mt Moriac)

6SIR SHADY GROVE62136D A Crocker (Strathfieldsaye)

7MONTALE77356D R Vigor (Lara)

8NAUGHTISHUS53557P G Desmond (Waubra)

9HAIR SPRAY36838N Jarvis (Kaniva)

10MOUYONG SAM74485W B Duniam (Little River)

Race No. 12Lion Quality Products10:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1LIKE NOAH48233J Pace (Ballan)

2FINALLY REWARDED441J Chippendale (Cranbourne)

3MR. KOTZO711D I Burnett (Drysdale)

4RAMBUKA2331B Panetta (West Melton)

5MIA STEFFI57237R A Gavin (Killarney)

6PENSKE’S BEST33317T Womann (Lara)

7COLTON BALE231S J Collins (Lake Goldsmith)

8DESIGNED FORCE28711S Bonaccurso (Mount Mercer)

9SHEOAK JAN157D H Lockwood (Woodend)

10STATE BANDIT18346B W Hildebrand (Snake Valley)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of