Friday 9th July 2010

Greyhound Box Draw For 9th July 2010

Race No. 1Topcat Video Final (gobis)07:10PM (VICtime)
Maiden Final event over 390 Metres at Ballarat Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1NIVIANE251T Womann (Lara)
2ROSIE RHODE731N L Mccullagh ()
3MIA FIRST74233R A Gavin (Killarney)
4JONES GIRL53752D Geall (Lara)
5REVELATION NINE48234P S Matthews (Burrumbeet)
6SKIPTON BELLE53243A G Thomas (Skipton)
7MAGIC IMPACT743P4R W Fisher (Lara)
8MEPUNGA SWIFT34622J R Britton (Anakie)
9MACEY’S IMAGE125L M Shingles (Eden Park)
10HENLIN PARK ANGE63785L R Sturgess (Smythesdale)
Race No. 2Sasha’s Blend Ht107:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SPIRIT OF TEDDY32142J R Maple (Little River)
2BENARA SANDY2418J B Hosking (Panmure)
3RIVER MISS12777T Womann (Lara)
4VEE EYE PEE54514J S Ennis (Lara)
5IMA NUISANCE36271P M Tabone (Toongabbie)
6MONFERNO55418B J Crouch (Meadow Heights)
7DEADSET NUISANCE12131T A Neilson (Toongabbie)
8MCCUE MAGIC56646S N Berriman (Ballarat East)
9CLOSING ELEMENT86687K Robins (Wendouree)
10VINNY’S BOY36584L J Annett (Welshman Reef)
Race No. 3Flying Horse Tabaret (tier 3)07:47PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1MARG’S CLASS 572F6K J Daisley ()
2MOONLIGHTER41687R F Hawthorne (Warrnambool)
3PROVEN CAPRI51667J A Mccoll (Hepburn Springs)
4BEACH WITCH36588K Quinn (Cundare)
5TURN TO GOLD47474M K Lloyd (Anakie)
6SUNSET RUNNER51865D Murray (Napoleons)
7EXOTIC RHODE17521N L Mccullagh (Warrnambool)
8PETITION21558W J Mcneil (Donvale)
9LADY OSLO87587L J Annett (Welshman Reef)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Kaye Emmett Photography Ht208:10PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1HOT SENSATION16854T Womann (Lara)
2BELLA BIANCO42311W E Hansen (Daisy Hill)
3EDDIE NASH24248P Galea (St Albans)
4LUV A MERLOT87516W L Miller (Skipton)
5MISS MUSCAT22115M A Delbridge (Balliang)
6MY ARGUMENT73116P E Westbrook (Corio)
7BAD BOY HEATH24631P M Tabone (Toongabbie)
8POWERAGE87687D J Good (Skipton)
9MISS LONSDALE4F458N L Bell (Point Lonsdale)
10ALICE ALMA47517J B Hosking (Panmure)
Race No. 5Latrobe Street Mega Meats08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1HE’S GONE LOCO11748D L Holmes (Blind Bight)
2FLIPPIN’ COOL1711S Bonaccurso (Mount Mercer)
3KANYE COOL21334G Mitchell (Keysborough)
4SLIPAWAY BOY68616N Wynd (Lismore)
5PATRICIA PEARL41188J L Stewart (Melton)
6TAMEIKA BALE22146G J Bate (Lara)
7CHIEF IMPOSER26533A L Dailly (Anakie)
8DYNAMIC DYLAN77474A L Dailly (Anakie)
9DYNA TURBO37635A L Dailly (Anakie)
10CLARETOWN ANNIE26466P Griffen (Claretown)
Race No. 6Nerrina Carpentry & Joinery08:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 550 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1JOSEPH BALE54583G J Bate (Lara)
2EVRA21274S A Holmes (Yarragon)
3RUN RICHIE RUN26112R W Wood ()
4DYNA BANYAN26264G J Bate (Lara)
5SELYNYA SURPRISE47425S A Coates (St Albans Park)
6FIVE POTS76661N Wynd (Lismore)
7VIVACIOUS GAL44113S Daniliuk (Sunbury)
8ARTESTA14343R J Maher (Bushfield)
9GUNBAR CREEK45263T D Harvey (Murchison)
10CHE CHING86667S Bonaccurso (Mount Mercer)
Race No. 7G.langley Public Address Systems09:10PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1COLTON BALE11264S J Collins (Lake Goldsmith)
2UNDER THE SHADE82362G Lemin (Axedale)
3MYSTIC APPLE41155V P Awramenko (Waurn Ponds)
4MATINEE MISSY25575K Robins (Wendouree)
5WORLD OF STORM35584N R Maurer (Lal Lal)
6RED LESTA18247G J Bate (Lara)
7BOOMA SAMMY36363H L Collins (Lake Goldsmith)
8SHAIANE BALE23485G J Bate (Lara)
9STORM DRIVEN78865T Maurer (Lal Lal)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Ashdrive Asphalting09:28PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1BOMBER BLUE BOY27311P A Smith (Wonwondah)
2HAYDER BALEF1276G J Bate (Lara)
3NED’S PEDRO44372T Womann (Lara)
4MAXIMUM RIDE15242L Cockerell (Buckley)
5RADLEY BALE15761G J Bate (Lara)
6BLACK IMPOSER1F464A L Dailly (Anakie)
7EXPLOSIVE RHODE12211N L Mccullagh (Warrnambool)
8BUDDY LOVE32644M A Delbridge (Balliang)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Neverfail Springwater Ht309:47PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1AT THE BOWZER24712P J Madden (Koroit)
2LORIAN BOY54515M A Delbridge (Balliang)
3SPA VALLEY GIRL43251J A Mccoll (Hepburn Springs)
4CUTTS ROAD13354C Stanton (Clunes)
5TOO BUSY72715C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
6MAGIC RUBBLE16287T Womann (Lara)
7BELLA CAPRI73422G R Hansen (Daisy Hill)
8LIVE ON REALITY15118P M Tabone (Toongabbie)
9TUBB’S ANGEL75838D Tallentyre (Lara)
10MR. MOESKI58261R S Cenko (Mildura)
Race No. 10Lion Quality Products10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MAMIE BALE12A L Dailly (Anakie)
2MAGIC JAY MAN48436M Wright (Allansford)
3SWEET TOPIC2T217S Bonaccurso (Mount Mercer)
4STAR OF PEDRO2313H L Collins (Lake Goldsmith)
5PRIME VISION18A L Dailly (Anakie)
6GAELIC BALE16A L Dailly (Anakie)
7MISS ELKIN72121C J Fulton (Koo-Wee-Rup)
8SUPERMEN LOVER2418S Bonaccurso (Mount Mercer)
9BLACKWHITE PETER45463K Lloyd (Anakie)
10KETCHIKAN LAD34442A P Gardner (Sebastapol)
Race No. 11Lynette’s Florist Ht410:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1VINTAGE FLASH85353M A Mcguire (Moolap)
2LIVE THE MOMENT35371C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
3WEATHER ZONE12315T Womann (Lara)
4FIERY MERLOT32863K W Miller (Skipton)
5BIG NUISANCE31456T A Neilson (Toongabbie)
6ALICE CULLEN411L Bridges (Bald Hills)
7VINCENT CHASE31113J S Ennis (Lara)
8DARLYN CHRIS12146T D Harvey (Murchison)
9LITTLE WOOSHKA34148J L Thomson (Boolite)
10PURE JAG15458G R Hansen (Daisy Hill)
Race No. 12Fletcher Jones (tier 3)10:47PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1PYRAMID HILTON86886D Petersen (Welshman Reef)
2LOUPE MOON15A Portelli (Viewbank)
3UNSMASHABLE33371M Filomeno (Craigieburn)
4WHISTLING BO66488K Quinn (Cundare)
5SUNRISE RUNNER26658D Murray (Napoleons)
6BONDING TIME84726C J Fulton (Koo-Wee-Rup)
7SOULJA SNAP66562T D Harvey (Murchison)
8ADDA GIRL74568L K Baker (St Albans)
9LADY OSLO87587L J Annett (Welshman Reef)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments