Monday 11th March 2013

Greyhound Box Draw For – Monday 11th March 2013

Race No. 1Mega Merch12:10PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WATERSHED MISS788FSHR C Dunne (St Albans)
2GERVON8522NBTP A Riches (The Sisters)
3TIGER ROCK78348NBTL H Harris (Somerville)
4SMITHY’S GIRL54875NBTK L Smith (Doreen)
5UNRULY REBEL66273NBTM G Niele (Berringa)
6PURE TULIP75776NBTF Matthyssen (Red Lion)
7LADY SUNRAYSIA3645FSHL Bridges (Brown Hill)
8BIT IFFY54237NBTP M Patterson (Bet Bet)
9HEFFNER6814323.26QJ Xerri (Watergardens)
10CRYMELON PRINCE57354NBTI S Bibby (Warracknabeal)
Race No. 2Neverfail Springwater12:29PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE DRESS DEVIL6768FSHK R Ward (Mount Moriac)
2PYRENEES REGAL8874NBTM J Doherty (Lake Goldsmith)
3FLAME FLIGHT65334NBTW M Gent (Braybrook)
4FROM DAVINE56664NBTM A Mcguire (Raglan)
5JEFFIE43765NBTL H Harris (Somerville)
6CATTOGIO436NBTT J Winter (Gordon)
7SANDBAG LILLY87678NBTD R Leathan (Maryborough)
8SLIPAWAY MERVYN17423.16QE J Sladdin (Sebastopol)
9MILLIONAIRE1238522.64QK R Chivell (Sunbury)
10HELLCAT234NBTA B Grimmond (Benalla)
Race No. 3Flying Horse Tabaret12:47PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FIZADORE734FSHM Mihailovic (Jacana)
2PEDRO SHIRAZ33354NBTR Matthyssen (Talbot)
3HEIDI HEIDI34334FSHJ M Kelly (Koroit)
4BANG BANG GAL54352NBTM J Doherty (Lake Goldsmith)
5FRANCHINA1663FSTDT J Winter (Gordon)
6ONYX BLACK48763FSHP R Trim (Devon Meadows)
7EMMA REG85265FSTDD W Jones (Haddon)
8HOUSE WINS56235NBTK Brooks (Apsley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Bmd Constructions01:04PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MISSING MOLLY34765NBTP R Trim (Devon Meadows)
2RILEY’S THUNDER38756NBTM P Teresi (Quarry Hill)
3GO TIGER LILLY25FSTDW B Punshon (Parwan)
4BOMBASTIC KNIGHT25266NBTN B Punshon (Bacchus Marsh)
5FEARSOME BOY475NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
6COOLGUNNA85466NBTT Pipczak (Melton South)
7FORDY’S CREEKT8FSHC Fulton (Ecklin South)
8NEW GUINEA GOLD65428FSTDD W Jones (Haddon)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Lynette’s Florist01:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL THUNDER86738NBTM Brealey (Exford)
2TIM TAM TIM57773NBTM A Mcguire (Raglan)
3MOONLITE SPICE8882122.64J Formosa (Heathcote)
4CHAD’S CHUCKY26881NBTL H Harris (Somerville)
5LEG BEFORE53535NBTK J Ashton (Charlton)
6ARVO’S BIANCA75866NBTK Smale (Leongatha)
7BOB ENLIM41664FSHJ Formosa (Heathcote)
8HILL TOP SAM88552NBTG J Bromley ()
9WALKAWAY TRUE5526322.48M G Niele (Berringa)
10HOT OR NOT27444NBTB M Hughes (Naracoorte)
Race No. 6Sasha’s Blend01:39PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EYE SEE YOU26661FSHP A Mullen ( West)
2PRINCE VALIANT46544NBTB Ender (St Albans)
3VINTNER5374425.97J H Kruisselbrink (Raglan)
4WHERE’S SUZIE44574NBTG J Hope (Croydon)
5ABSOLUTE LEEDER2621326.28W Donlon (Burnbank)
6WOODLAND JACK37556FSHA J Harmes (Corio)
7VEL BELENA46676NBTT R Breen (Snake Valley)
8ARVO’S ELA77774NBTK Smale (Leongatha)
9CITY STAR45467FSHB J Grenfell (Beveridge)
10WHY NOT ALBERT5556525.87W T Gray (Wendouree)
Race No. 7Zagame’s Ballarat01:57PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SCHOUT77587NBTP F Santoro (Melton West)
2SECRET GARDEN87425NBTC Mcleod (Hamilton)
3REGAL DIAMONDS56665FSTDM Zammit (Exford)
4BROMESTI FLYER73T78NBTG J Bromley (Bendigo)
5TRANSFORMOSA644F7NBTJ Formosa (Heathcote)
6TALYANA3717FSHL Smith (Devon Meadows)
7ICEMAN LANG65652NBTA Barbara (Ballan)
8JAY POD55786NBTD Lyons (Sunshine)
9TITAN56475NBTG E Flynn (Ballarat)
10JOEL’S FLAME1331525.93QC Stanton (Clunes)
Race No. 8Latrobe Street Mega Meats02:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 545 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HONEYPOT AGOGO5454131.80S Levett (Delahey)
2LUMEN’S OF LIGHT25537FSHP E Westbrook (Corio)
3ELLE’S HOPE56673FSTDP Formosa (Lalor)
4DYNA ARIEL73876NBTS Mannion (Melton South)
5KICK IT UP41868NBTD G Blake (Bringalbert)
6BIT DASHING45442FSTDD Tallentyre (Lara)
7REGAL BEAN75216FSTDM W Lowe (Woorndoo)
8ALLWORTH GIRL5F473NBTK J Ashton (Charlton)
9THANKS BAZ36866NBTT Monaghan (Darley)
10MY LEE52187NBTK Brooks (Apsley)
Race No. 9 At Stud02:32PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING EFFORT34133NBTG Cini (Deer Park)
2CLARETOWN LEROY318NBTP Griffen (Claretown)
3BLACK TIE AFFAIR1666T25.84I Chircop (Smythesdale)
4ASHANTI REGAL56788NBTM A Mcguire (Raglan)
5IMPRESSIVE LILY84561NBTJ M Doherty (Lake Goldsmith)
6SIREN GRANGE756126.09S Brennan (Lara)
7PADDY’S LANE28183FSHB C Brown (Axedale)
8WILBUR ROYT5355FSHS J Hamilton (Ballarat)
9REACH THE STARS5886625.88R M Mahony (Koroit)
10EMPIRE JESS68544NBTD L Mcintyre (Exford)
Race No. 10 Animal Products02:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MICHELLE ENLIM1848222.97J Formosa (Heathcote)
2ELI ELI OH82652FSHJ D Perkins (Romsey)
3PURE NAMRON62483NBTN Wynd ()
4SOHO LEGEND46353NBTH Quick (Ballan)
5SPEEDWAY STUEY73788FSTDA M Mcinnes (Elliminyt)
6JAY KING67633NBTP Sant (Werribee)
7NO HERNIA36414NBTB D Bunworth (Casterton)
8ARVO’S CARLOS57387FSHK Smale (Leongatha)
9MARKEV BOY34355NBTM G Niele (Berringa)
10PROWLING LAD74466NBTR Tartaglia (Newcomb)
Race No. 11Topcat Video03:07PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MINIMAY MISS38658NBTD G Blake (Bringalbert)
2LITTLE DE BRUIN46586NBTJ D Perkins (Romsey)
3MINNIE BUSH8744122.67N Wynd (Lismore)
4BEN FRED68578FSTDA D Blake (White Hills)
5ARVO’S RICARDO78766NBTK Smale (Leongatha)
6ROCKIN ROX48758NBTS Knight (Wyndham Vale)
7BILLIE ARCADE26662NBTJ L Thomson (Boolite)
8LIBRAY QUEEN37333NBTC Mcleod (Hamilton)
9TOKEN ALI76773NBTA R Harding (Hamilton)
10OSTI’S VICTORY67134FSHM G Niele (Berringa)
Race No. 12R & J Batteries03:25PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BARGAIN48188FSTDJ Gigliotti (Napoleons)
2CASHAHOLIC58775FSHC Hagistavrou (Kings Park)
3MADE BY HOLLY47862NBTW B Punshon (Parwan)
4DALE’S ACE87577FSHD G Blake (Bringalbert)
5MASTERS RULE6275122.91M Cahill (Riddells Creek)
6WALLY ENLIM14743FSTDJ Formosa (Heathcote)
7SLIPAWAY RIPPA88752NBTD G Blake (Bringalbert)
8ARVO’S CHITA88774NBTK Smale (Leongatha)
9SPECIAL TIMES74656NBTB C Brown (Axedale)
10SUPER SHY26688NBTB J Philippe (Kilmore)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments