Monday 4th March 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday 4th March 2013

Race No. 1Ballarat Courier11:37AM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1UNRULY REBEL36627NBTM G Niele (Berringa)
2BIBBY’S BELLA22NBTT J Winter (Gordon)
3JUST A PROMISE686NBTN Wynd (Lismore)
4SMURF’S PHYLLIS53577FSHD R Knight (She Oaks)
5FLAME FLIGHT46533NBTW M Gent (Braybrook)
6GERVON852NBTP A Riches (The Sisters)
7MIKASO GRANGE1842822.95QD C Carr (Bald Hills)
8SOLARAMA37572NBTT L Turnbull (Crowlands)
9YOU GOT IT4TFSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
10PURE TULIP75776NBTF Matthyssen (Red Lion)
Race No. 2Lion Quality Products11:54AM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FRANCHINA16622.75QT J Winter (Gordon)
2ONE LAST CHANCE4447FFSHR Boehm (Dollar)
3YAP YAP GALO67647NBTP W Brouwer (Branxholme)
4ELUSIVE BELLE86576NBTM A Mcguire (Raglan)
5EBONY BLACK68735FSHD M Daly (Crossley)
6KAISER CHIEF475FSHD J Rowan (Warrnambool)
7CATTOGIO43NBTT J Winter (Gordon)
8TOY SUPREME63673FSTDM G Niele (Berringa)
9SLIPAWAY MERVYN17423.16QE J Sladdin (Sebastopol)
10YOU GOT IT4TFSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
Race No. 3R & J Batteries12:12PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MASTER BOOTS5484426.03QB F Haintz (Ballarat)
2COOLY QUEEN22633NBTL T Smith (Dallas)
3POLITICA7784FSHM Schlegel (Woodend)
4YAPPA ME CRAZY27736NBTD F Gehan (Stawell)
5PEDRO SHIRAZ53335NBTR Matthyssen (Talbot)
6SIREN GRANGE756NBTS Brennan (Lara)
7RILEY’S THUNDER43875NBTM P Teresi (Quarry Hill)
8ASHANTI BEAR78775NBTM A Mcguire (Raglan)
9MYSTICA4788FSHM Schlegel (Woodend)
10FEARSOME BOY47NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
Race No. 4Mega Merch12:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR BLONDE64277NBTB L Hodgson (Smythesdale)
2EXFORD SUE67382NBTD L Mcintyre (Exford)
3MISS DRYSDALE74858NBTP W Brouwer (Branxholme)
4METAMORPHIS88758NBTC D Hughes (Lara)
5ATE OCTANE88378NBTM A Mcguire (Raglan)
6GO GO GRACIE26368NBTJ Chircop (Lake Gardens)
7NURSE AKALI43535NBTR Gladman (Melton)
8JAY KING76763NBTP Sant (Werribee)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Strides Function Centre12:47PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLITE SPICE57888NBTJ Formosa (Heathcote)
2NO CASH EAR88688NBTK J Daisley (Lismore)
3INNER FOX43358NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
4MAHLO MAGIC28478NBTJ Vassallo (Hoppers Crossing)
5SAFANA BALE78787NBTM A Mcguire (Raglan)
6HILL TOP SAM88855NBTG J Bromley (Bendigo)
7TIM TAM TIM75777NBTM A Mcguire (Raglan)
8EL BRUISER17775NBTM Wallworth (Gisborne South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Cynthia Sheree Photography01:04PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JOSH MILNE74765NBTJ Formosa (Heathcote)
2PERFECT NINA52677NBTG Rossin (Yarrambat)
3SNAKE CHARMER75658NBTS O’Brien (Ballan)
4DALMATIAN ALLY86734NBTB S Bunworth (Casterton)
5PERFECT MEG63764NBTA M Daisley (Lismore)
6MIGHTY CLASSY87827NBTM A Mcguire (Raglan)
7CARN BANDIT43545NBTT Matthyssen (Talbot)
8SHIRAZ REEF44142NBTA M Kampman (Framlingham East)
9VEL BELENA34667NBTT R Breen (Snake Valley)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Flying Horse Tabaret01:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK AMARINA66778NBTK J Ashton (Charlton)
2CHAZWICK41336FSTDS Taylor (Keilor East)
3MR. ZED34368NBTM A Mcguire (Raglan)
4TANRODDY TRINA77723NBTB S Bunworth (Casterton)
5ABSOLUTE LEEDER6262126.28W Donlon (Burnbank)
6PRINCE VALIANT23465NBTB Ender (St Albans)
7CHALUDA66867NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
8REGAL PHANTOM5533325.86M Brealey (Exford)
9VEL BELENA34667NBTT R Breen (Snake Valley)
10WALLY ENLIM53147NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 8Mcknights Electrical01:39PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 545 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALLWORTH GIRL35F47NBTK J Ashton (Charlton)
2VAPOUR KING78742NBTI Chircop (Smythesdale)
3HONEYPOT AGOGO45454FSHS Levett (Delahey)
4MY LEE65521NBTK Brooks (Apsley)
5LUMEN’S OF LIGHT12553FSHP E Westbrook (Corio)
6ABSOLUTE CHAMP53665NBTS Donlon (Burnbank)
7DARK NAPE33656NBTM A Vaughan (Newcomb)
8ZIPPY ZARA6416731.50B D Bunworth (Casterton)
9KICK IT UP58418FSTDD G Blake (Bringalbert)
10THANKS BAZ73686NBTT Monaghan (Darley)
Race No. 9Catering Allsorts01:57PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TITAN45647NBTG E Flynn (Ballarat)
2YAKIMOVA73585FSTDK J Ashton (Charlton)
3SCHRODER GIRL17346FSHJ M Kelly (Koroit)
4TRANSFORMOSA77644NBTJ Formosa (Heathcote)
5ICEMAN LANG16656FSTDA Barbara (Ballan)
6LIL GRENADE73238NBTM Marshall (Pentland Hills)
7CLARETOWN OSCAR1566425.69P Griffen (Claretown)
8FLYING EFFORT75341FSHG Cini (Deer Park)
9WALLY ENLIM53147NBTJ Formosa (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Latrobe Street Mega Meats02:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NO HERNIA32364NBTB D Bunworth (Casterton)
2REGAL DIAMONDS85566NBTM Zammit (Exford)
3EXTRA CLASSY35553NBTM A Mcguire (Raglan)
4SHE’S ALL CODY57282NBTM P Teresi (Quarry Hill)
5BAD SAM47885NBTM A Mcguire (Raglan)
6TOKEN WHIRL27746NBTJ M Wright (Bald Hills)
7PURE NAMRON48624NBTN Wynd (Lismore)
8MICHELLE ENLIM6818422.97J Formosa (Heathcote)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Lynette’s Florist02:32PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACKKNIFE85848FSHD J Saunders (Somerville)
2SOHO LEGEND44635NBTH Quick (Ballan)
3OUR DEBREE43528FSHR Boehm (Dollar)
4BROMESTI FLYER773T7NBTG J Bromley (Bendigo)
5GRANMA MADGE58767FSTDA M Kampman (Framlingham East)
6BREELANI’S MAHTE48272NBTS J Boag (Delacombe)
7COUNTESS MILLIE86856NBTM A Mcguire (Raglan)
8PURE MAGANDA61878NBTP W Brouwer (Branxholme)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Neverfail Springwater02:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KIMBERLY SHIRAZ4367622.61S J Kaliszewski (Melton)
2DREAMING ANNIE7578122.85K Tirchett (Pascoe Vale)
3MINNIE BUSH1874422.85N Wynd (Lismore)
4BO PEEP FLYER56857NBTJ Chircop (Lake Gardens)
5ASHANTI REGAL85678NBTM A Mcguire (Raglan)
6EMPIRE JESS56854FSTDD L Mcintyre (Exford)
7TINY FARMER45335FSHC Kampman (Framlingham East)
8SLIPAWAY RIPPA48875NBTD G Blake (Bringalbert)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments