Monday, 14 November 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 14 November 2016

Race No. 1R & J Batteries12:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1VERY VENOM [M]22837NBTD Good (Skipton)
2BELENA SURF [M]568FSHN Partridge (Carranballac)
3LIREVA [M]33NBTS Collyer (Coburg North)
4CATHY’S TIGER [M]88675NBTK Ward (Mount Moriac)
5KATHY’S LADY [M]33NBTK Ward (Mount Moriac)
6ALOUETTE JOSIE [M]F3668NBTK Ward (Mount Moriac)
7JOSIE JO [M]4854222.71(Q)(2)D White (Sunbury)
8RUN JACKIE RUN (TAS)[M]642NBTS Bull (Snake Valley)
9SPRING TOP [M]Res.64775NBTS Gibilisco (Lockwood South)
10DONNA O’MUFFIN [M]Res.78664NBTD White (Sunbury)
Race No. 2Lynette’s Florist12:40 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 545 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FAN THE TOP [M]63766FSHR Ferris (Tyabb)
2RISING ASSETS [M]33277NBTD Taylor (Durham Lead)
3GO CLOSE [M]T8537FSTDR Tolson (Maryborough)
4DEADLY MARY [M]563NBTP Matthews (Navarre)
5CALL ME LOULOU [M]47623NBTR Stephens (Maryborough)
6FISH ARMO (NSW)[M]64367NBTC Armstrong (Hoppers Crossing)
7SNAPCHAT QUEEN (NSW)[M]65FSTDS Kaliszewski (Warrak)
8APRES PARTY [M]275NBTA Caramia (Melton)
9YOUNG WADE [M]Res.72445FSHG Hunt (Cudgee)
10RAPID LILY (NSW)[M]Res.44664NBTP Rowan (Warrnambool)
Race No. 3Mega Merch Rural & Pet1:00 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REMO WIND [7]75775NBTA Daisley (Lismore)
2REALITY GIRL [7]24452NBTD Carr (Mininera)
3MEPUNGA PADDY [7]82745NBTP Fulton (Ecklin South)
4VECTIS SECRET [7]61863NBTJ O’neill (Horsham)
5PUSH THE TROLLEY [7]37532NBTE Matthyssen (Talbot)
6ROBBIE GALLEN (NSW)[7]5886222.77(8)D Basile (Pascoe Vale South)
7SMURFTASTIC [7]26458NBTL Courts (Lara)
8JACK’S ALOUETTE [7]75685NBTK Ward (Mount Moriac)
9FLAMING CAUSEWAY [7]Res.46566NBTJ Jacobs (Carisbrook)
10DAME OREGANO [7]Res.7787822.81(6)R Tolson (Maryborough)
Race No. 4Topcat Video1:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN EMMA [7]6534422.83(7)T Duncan (Harston)
2MISTER BLUE [7]25678FSHD Gehan (Stawell)
3IMA TERROR [7]42658NBTD Beasley (Mount Cottrell)
4JESSIO FOZZIO [7]78571FSHL Slattery (Ladys Pass)
5BARONESS SALLY [7]5543822.58(5)R Raven (Miners Rest)
6MIGHTY DUCK [7]68557NBTL Courts (Lara)
7ONYA TEDDY [7]18765FSTDM Meyer (Bromley)
8DEE TEE VANE [7]67434NBTG Febey (Braybrook)
9JACK SNAPPER [7]Res.17666NBTR Fisher (Lara)
10SEABROOK INDI [7]Res.13442NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 5Lil Dickie (1-2 Wins)1:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY VIVACIOUS [6]78484FSTDS Daniliuk (Sunbury)
2PROVEN JOEY [7]16772NBTJ Formosa (Heathcote)
3EAGLEHAWK BEFFA [6]6828731.62(1)E Keene (Long Gully)
4DARLEY MILLIONS [6]66453NBTM Davison (Talbot)
5GAME SPIRIT [7]3453132.20(4)A Mooney (Amherst)
6MINNIE HA HA [7]72613FSTDR Fisher (Streatham)
7KEN’S THUNDERIN’ [7]77547NBTD Carr (Mininera)
8CHARMAN [7]44848NBTR Matthews (Arcadia South)
9SKIPALONG KELLY [7]Res.3615732.06(8)D Jarvis (Westmeadows)
10LAGOON MIST (NSW)[6]Res.71474FSTDS Abela (Lockwood)
Race No. 6Latrobe Street Mega Meats2:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ERELDA BALE (NSW)[5]88733FSTDC Grenfell (Avalon)
2OLYMPIC LASS [5]4153331.85(3)P Mathieson (Lara)
3ZAC’S A SIXPENCE [5]7436631.28(8)N Vincent (Lal Lal)
4DANNY BROOK [5]88857NBTJ Jacobs (Carisbrook)
5SAINT FOX [5]11754FSHP Herry (Mortlake)
6ZELEMAR LEAP [5]77886FSTDR Tolson (Maryborough)
7SUNDAY SESS [5]76547NBTP Cusack (Mount Cottrell)
8CRYMELON PINK [5]7853731.27(5)I Bibby (Warracknabeal)
9HE’S YOUR MATE [5]Res.7767531.49(8)J Formosa (Heathcote)
10NORDUL’S HOPE [5]Res.7847531.27(4)N Wynd (Lismore)
Race No. 7Strides Function Centre2:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KILTY’S TIGER [5]44646NBTK Quinn (Cundare)
2QUICK RETURN [5]7634125.91(5)C Azzopardi (Caroline Springs)
3YUCATAN [5]27558NBTI Bibby (Warracknabeal)
4MY DOLLY MOLLY [5]86786NBTR Fisher (Lara)
5TAKE FRIGHT [5]4565625.98(8)D Taylor (Durham Lead)
6LINDA’S GIFT [5]8876F26.60(3)E Barsby (Werribee)
7TANJIRA [5]13245NBTR Gavin (Killarney)
8HERE’S THE TRUMP [5]41765NBTM Said (Diggers Rest)
9LITTLE HOREY’S [5]Res.82655FSTDT Fernandes (Tragowel)
10TALTARNI SHIRAZ [5]Res.7363426.15(6)A Bayliss (Daisy Hill)
Race No. 8Energis Smart Energy Solutions2:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S SAVANNAH [5]65183FSTDJ Capuano (Pyalong)
2HOME RUNNER [5]5547525.57(2)E Lloyd (Anakie)
3MICK RYDIAN (NSW)[5]55688NBTG Campbell (Anakie)
4HARDY CHIEF [5]3552325.82(1)S Donlon (Burnbank)
5SCHOONER DOLL (NSW)[5]75785NBTK Lloyd (Anakie)
6UNLOCKED [5]76662NBTG Peach (Cape Clear)
7NEW JOB JIMMY [5]64442NBTM Wright (Allansford)
8ALL INN AFRICA [5]73577FSTDT Duncan (Harston)
9SLIPAWAY SIMBA [5]Res.1714625.65(4)K Quinn (Cundare)
10GLAMOROUS CHEECH [5]Res.53425NBTD Torr (Myers Flat)
Race No. 9Bottle-o (1-2 Wins)2:57 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUGAR ROSELEE [7]22431NBTJ Forbes (Newport)
2DESTINI SEAJEWEL [6]7554125.98(2)D Taylor (Durham Lead)
3TOMDOR [7]75152FSTDA Mooney (Amherst)
4COSMIC CHAPTA (WA)[6]31236FSHS Thomas (Sandon)
5CRAZY KICKER [7]63156FSHS Galea (Rowsely)
6CALVADOSS [7]4261125.98(6)H Baxter (Murtoa)
7POWER SENSATION [6]37323NBTA Blake (White Hills)
8MISS LUMENS [6]75T62NBTP Westbrook (Corio)
9CURNOW [6]Res.8441725.94(2)B Kinder (Girgarre)
10BARONESS JILL [6]Res.46855NBTR Matthyssen (Talbot)
Race No. 10Eureka Concrete3:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK ME BABY [6]11862NBTA Azzopardi (Huntly)
2WATSARGO SARGE (NSW)[6]64887NBTR Gatt (Altona Meadows)
3CALVIN CANDIE (NSW)[6]8818722.77(4)B Jacobs (Carisbrook)
4OUR NICO [6]88858NBTM Mcguire (Raglan)
5BEV’S GIRL [6]82563NBTN Mason (Euroa)
6ZOLTAN BALE (NSW)[6]7446622.55(3)S Ferguson (Avalon)
7SMASHING EVIE (NSW)[6]75577NBTR Rutland (West Melton)
8MYALLA FIVE (NSW)[6]3628722.70(3)D Basile (Pascoe Vale South)
9ORIENTAL PRINCE [6]Res.6472622.87(Q)(4)A Blake (White Hills)
10MAJOR DOLLAR (NSW)[6]Res.38774NBTB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 11Brendan Dodd Signs3:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ONE STEP BEYOND [5]6566322.08(6)P Gabriel (Toolern Vale)
2SMOOTH SILVER (NSW)[5]4118322.57(7)J Formosa (Heathcote)
3WE FROFF DAT [5]5155222.40(2)R Bate (Taylors Hill)
4TREDGAR [5]5414522.44(1)D Torr (Myers Flat)
5WISE MAPLE (WA)[5]86663FSTDJ Capuano (Pyalong)
6NEW CLUB CRAWF [5]62636NBTM Wright (Allansford)
7CRACKERJACK ANDY [5]17675NBTA Courts (Lara)
8EMI’S BOY BADGER [5]25744NBTH Melville (Beveridge)
9SPARKLING KITTY (WA)[5]Res.3776822.57(1)M Mcguire (Raglan)
10COSMIC BAY [5]Res.7724822.50(6)B Buckingham (Woodstock)
Race No. 12Like Grvictoria On Facebook3:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK EB [5]3556322.61(5)C Stanton (Clunes)
2WINTER TIME [5]4486422.34(5)B King (Mincha)
3RUBY’S FAITH (NSW)[5]35642FSHC Glen (Tennyson)
4UNCONTROLLABLE [5]5747322.28(2)H Gates (St Albans)
5FASTNET KAHN (NSW)[5]3156122.50(7)A Courts (Lara)
6SWIFT JEWEL (NSW)[5]74872NBTD White (Sunbury)
7BORIS LEE [5]15228FSTDJ Galea (Brookfield)
8OUR SPIRIT [5]7865122.76(Q)(1)D Shovan (Inglewood)
9SOOTETTE (NSW)[5]Res.3588622.43(7)M Mcguire (Raglan)
10SENNI WILLIAM [5]Res.5586622.45(6)W Innes (Buninyong)