Monday, 20 January 2014

Greyhound Box Draw For – Monday, 20 January 2014

Race No. 1Follow @thewatchdogtips On Twitter12:16 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BASS BOY [M]85FSHN Gates (St Albans)
2BERNMAR PAUL [M]66474NBTD Gehan (Stawell)
3FLOSSY THELLY [M]48FSHS Berriman (Ballarat East)
4STAR SHAKER ()[M]54634NBTT Monaghan (Blakeville)
5MISCHIEF MAKER [M]627FSHM Gibbons (Lara)
6TURANZA MAGIC [M]16223FSHS Mallia (Lalor)
7BULLBAR GIN [M]88T7TNBTA Harding (Hamilton)
8NIGEL NO FRIENDS [M]74FSHK Brooks (Rupanyup)
9NAUGHTY LEE [M]Res.58FSHZ Aleksov (Brookfield)
10BARBAROSE BOY [M]Res.78FSHP Brouwer (Branxholme)
Race No. 2Ballarat Gas & Plumbing12:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TURANZA CHLOE [M]25743NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
2MEDIA QUEEN (NSW)[M]36358FSTDD Chapman (Coburg )
3MISS CARRINGBUSH [M]63332NBTJ Vassallo (Cape Clear)
4ELITE STRESS [M]57422NBTN Carthew (Newcomb)
5DYNAMO’S LADY [M]46FNBTL Darby (Drysdale)
6JEFF HUNT [M]58422NBTA Hunter ()
7RAPID ROY [M]42FSHL Bridges (Brown Hill)
8CURLY EM [M]63634NBTS Trim (Devon Meadows)
9DYNAMITE DIVA [M]Res.435NBTL Johnson (Yarpturk)
10REGAL SPICE [M]Res.2564NBTE Lambert (Sunbury)
Race No. 3Sasha’s Blend12:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NATOYA’S DREAM [M]8648NBTS Berriman (Ballarat East)
2GRAN PERRO (NSW)[M]5323NBTR Harrowfield (Colac)
3UNO COBRA [M]7677NBTP Borradale (Rosedale)
4BEER THIEF [M]677FSHK Brooks (Rupanyup)
5SLOW COOKER (NSW)[M]58FSHP Brouwer (Branxholme)
6SILVERY WATERS [M]878NBTA Courts (Lara)
7SOUTHWOOD ALICE [M]28FSHC Stanton (Clunes)
8WHERE’S BRINNY [M]775NBTK Ward (Mount Moriac)
9EUMERALLA DANNY [M]Res.1177622.78(Q)(6)I Chircop (Smythesdale)
10BRUMBY BOY [M]Res.8657NBTN Wynd (Lismore)
Race No. 4Lynette’s Florist1:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LONGWARRY LASS [5]71482FSTDR Gladman (Delacombe)
2BREAKWATER BOY [5]73677FSHG Anderton (Woolsthorpe)
3SOUTHWOOD EARL [5]3181322.77(Q)(5)C Stanton (Clunes)
4GIMME BUTTERFLYS [5]25753FSHJ Formosa (Heathcote)
5COSMIC COBRA (NSW)[5]76783FSTDD Sheridan (Talbot)
6BETTY’S MOMENT ()[5]3812FSHK Breen (Lake Bolac)
7TRISH THE DISH [5]88884NBTP Watt (Ballarat)
8KORWEINGUBOORA (NSW)[5]41438NBTS Trim (Devon Meadows)
9DADSMAN [5]Res.27375NBTG Anderton (Woolsthorpe)
10ELLE JACK [5]Res.6676722.68(4)N Carthew (Newcomb)
Race No. 5Cosmic Chief @ Stud1:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MINE BY CHOICE [5]88786NBTK Brooks (Rupanyup)
2JOEL’S FLAME [5]4343525.71(3)C Stanton (Clunes)
3BRAN NUE YANADA [5]73632NBTP Colthup (Cranbourne)
4MAISIE’S FLYER [5]71575NBTS Trim (Devon Meadows)
5HOT SAMBA [5]33454NBTA Bayliss (Daisy Hill)
6SOHO DINGANE [5]4273425.94(1)H Quick (Llandeilo)
7FRIMPONG [5]5352325.92(2)S Bonaccurso (Mount Mercer)
8DOZEN SPEND IT [5]42711NBTA Blake (White Hills)
9WOOD CUTTER STAN [5]Res.1762426.06(Q)(5)S Berriman (Ballarat East)
10NO PHILO [5]Res.46258NBTS Boag (Smythesdale)
Race No. 6Velocette @ Stud1:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZULTAN [5]75437FSTDE Deglaitis (Moolap)
2ELLE’S HOPE [5]77773NBTP Formosa (Lalor)
3EMMA REG [5]8334331.55(1)G Hughes (Warrenheip)
4SLIPAWAY PENNY [5]7731631.60(5)B Haintz (Brown Hill)
5CAN OF WORMS [5]84575NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
6STARDOM GALORE [5]17536NBTW Donlon (Burnbank)
7HONEYPOT AGOGO [5]5568831.19(1)S Levett (Delahey)
8LUCY COME HOME [5]63858NBTP Formosa (Lalor)
9NO PHILO [5]Res.46258FSTDS Boag (Smythesdale)
10PRANCING LAD [5]Res.1772431.82(5)R Gavin (Killarney)
Race No. 7Ballarat Courier2:01 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S PRINCE [5]36284NBTK Ward (Mount Moriac)
2RUNAWAY ELLIE (NSW)[5]38573FSTDB Burns (Werribee)
3BOUND FOR VEGAS [5]35731NBTR Raven (Smythes Creek)
4EL STAR [5]77837NBTK Brooks (Rupanyup)
5PRINCESS MOGAMBO [5]7464326.66(2)S Boag (Smythesdale)
6SOVEREIGN STAR [5]26171NBTW Lambert (Sunbury)
7VITO [5]4182NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
8SILVERFIRE [5]34557NBTM Repia (Long Gully)
9ZELEMAR STEEL [5]Res.44735FSHS Mallia (Lalor)
10DIANE’S LASS [5]Res.54253NBTG Williamson (Marong)
Race No. 8Neverfail Springwater2:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IMPRESSIVE LILY [5]77168NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
2HARTMAN [5]75485NBTK Brooks (Rupanyup)
3EXPRESS TICKET [5]5314325.80(1)K Quinn (Cundare)
4ACE POWER (NSW)[5]14776FSHS Holmes (Blind Bight)
5MAHOGANY BOY [5]1623725.55(7)K Quinn (Cundare)
6EL NIELO [5]87531NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
7WE’RE HOPING [5]63645NBTD Stevenson (Reservoir)
8SPECTRUM (NSW)[5]1456425.74(4)C Stanton (Clunes)
9MR. FIDGET [5]Res.88254NBTM Gibbons (Lara)
10WHERE’S RED [5]Res.341T6NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 9Lion Quality Products2:36 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHAW STREET RACE (NSW)[5]33353NBTR Brewer (Camperdown)
2FAR TOO MANY (NSW)[5]53633NBTA Courts (Lara)
3PRINCE’S FAYE [5]3173822.71(1)S Mckie (Sebastopol)
4SUPER SPANNER [5]48565NBTP Trim (Devon Meadows)
5CARRY ON STEVE [5]7778722.78(8)K Brooks (Rupanyup)
6BLACK OYSTER (QLD)[5]55511FSHB Grenfell (Beveridge)
7BET BET MAY [5]24232NBTP Patterson (Bet Bet)
8KELTIC RIDDLE [5]5835722.70(7)M Gibbons (Lara)
9TUNCURRY KIWI (NSW)[5]Res.68724FSTDJ Scott (Melton West)
10BEE JAY’S PEDRO [5]Res.6877FNBTP Brouwer (Branxholme)
Race No. 10Follow @grv_news On Twitter2:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FREDDY BUSH [5]3148826.31(1)N Wynd (Lismore)
2MAGIC MANTLE [5]1415726.10(Q)(8)E Lambert (Sunbury)
3JIMMY’S REACH (NSW)[5]58774NBTS Donlon (Burnbank)
4PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]54575FSHP Trim (Devon Meadows)
5OUR SELECTION [5]45641FSTDD Baker (Golden Square)
6LIPSTICK STAIN (NSW)[5]43744FSTDA Mcnamara (Mount Wallace)
7SUGAR LIPS [5]1461FSHS Barker (Elphinstone)
8COOL MOMENTO [5]861FSHA Barbara (Ballan)
9DON’S BULLET [5]Res.761725.97(1)K Ward (Mount Moriac)
10FRANCHINA [5]Res.85526NBTD Good (Skipton)
Race No. 11R & J Batteries3:11 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CAN’T SPEND IT [5]75682NBTA Blake (White Hills)
2CAPACITY [5]5778622.54(4)A Mooney (Amherst)
3CRAZY BANDIT [5]2836722.43(8)R Fisher (Streatham)
4WHY NOT BEAU [5]85552NBTA Harding (Hamilton)
5EXTRA CLASSY (QLD)[5]4686822.38(3)M Mcguire (Raglan)
6EXPLOSIVE DEVICE (SA)[5]67587FSHB Philippe (Kilmore)
7HYPER TIME [5]85885NBTA Courts (Lara)
8COMPLICATED MISS (WA)[5]6388522.76(Q)(4)P Watt (Ballarat)
9EXFORD SUE [5]Res.68855NBTA Harding (Hamilton)
10BANDSAW [5]Res.143T422.96(7)B Slade (Creswick)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments