Wednesday, 15 January 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 15 January 2014

Race No. 1Catering Allsorts6:56 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPORTY HEART (NSW)[5]12FSHD Curtain (Longwarry)
2FORHEZA [5]12847NBTR Colpoys (Bass)
3CALL ME HANK [5]47153NBTG Hansen (Daisy Hill)
4COSMEA [5]33672FSHS Daniliuk (Sunbury)
5EVER ALERT [5]32712FSHA Dailly (Anakie)
6LEAH ENTITY [5]33321NBTL Allen (Darnum)
7TIGER BLOOD [5]72216NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
8HE ISN’T REALLY [5]33134FSHC Schlensog (Anakie)
9PROVEN MEARES [5]Res.72265FSTDP Mccoll (Kooroocheang)
10RUNAWAY ELLIE (NSW)[5]Res.38573FSTDB Burns (Werribee)
Race No. 2Zagame’s Ballarat7:16 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JAY JAY LAD [5]18172FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2WOOD CUTTER STAN [5]1176226.06(Q)(5)S Berriman (Ballarat East)
3DYNA YARDIN (NSW)[5]53517NBTA Dailly (Anakie)
4BAUMGARTNER [5]32115NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
5BELENA JAKE [5]4222125.63(7)T Breen (Snake Valley)
6DYNA IRVINE (NSW)[5]2211FSHA Dailly (Anakie)
7WHY NOT WAYNE [5]4544425.73(3)W Gray (Wendouree)
8SUPER LEGGERA [5]6F382NBTG Couldridge (Sandon)
9THUNDEROUS CHEER [5]Res.33553NBTM Lithgow (Devon Meadows)
10BAD BOY BOBBY [5]Res.44737FSTDA Courts (Lara)
Race No. 3R & J Batteries7:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELLY’S DREAM [5]51621NBTD Brennan (Ross Creek)
2LOOK ANOTHER DEE [5]1122125.50(7)R New (Snake Valley)
3SOUTHWOOD DUKE [5]41482NBTC Stanton (Clunes)
4KIRABILLI SYD [5]41823NBTD Drew (Dennington)
5PADDY CAMBAZ [5]2373325.74(3)P Watt (Ballarat)
6BARB AND DEN [5]53186FSHC Dew (Broadford)
7LIVELY LADDIE [5]11382NBTJ Fowler (Curlewis)
8QUESTION BALE (NSW)[5]1112FSHJ Hunt (Avalon)
9MIGHTY MULLET [5]Res.2167425.74(1)J Doherty (Lake Goldsmith)
10SMASH THE CLOCK [5]Res.55146FSHJ Talgi (Devon Meadows)
Race No. 4102.3 3ba Fm (gobis)7:58 PM (VIC time)
Special Event event over 390 metres at Ballarat Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1IMA APPLE [5]4132FNBTJ Riley (Wallington)
2FLAMENA [4]4225221.98(4)D Curtain (Longwarry)
3FLASH WILSON [5]22126FSHT Womann (Lara)
4SLIPAWAY JAQUI [4]7432122.11(8)G Hughes (Warrenheip)
5MISS TREW STAR [3]3154422.16(3)T Womann (Lara)
6EL SOPRANO [3]1311422.09(3)C Bahen (Yuroke)
7BLUE LAVROS [3]5132822.12(1)J Borg (Maryborough)
8STREET LIFE [3]3323322.18(7)N Vincent (Lal Lal)
9MISS CHAPARAL [5]Res.71745FSHT Womann (Lara)
10MIGHTY MULLET [5]Res.21674FSTDJ Doherty (Lake Goldsmith)
Race No. 5Strides Function Centre8:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]55465FSTDC Stanton (Clunes)
2WHODAT KNOCKIN’ [5]28711NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
3YOUNG GUNNER (NSW)[5]68465FSHR Britton (Lara)
4STRIKING BLAZE [5]14325FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
5EMA’S PRINCESS (NSW)[5]25426FSHR Britton (Lara)
6DERBY GHOST [5]7585431.20(4)P Frost (Heathcote)
7IRELAND’S OYSTER [5]33463FSTDP Franklin (Moyston)
8ROYAL TONE [5]73646NBTJ Hunt (Avalon)
9SLIPAWAY PENNY [5]Res.7731631.60(5)B Haintz (Brown Hill)
Race No. 6Latrobe Street Mega Meats8:41 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC DIVA (NSW)[5]2511225.46(1)D Brown (Lara)
2MEPUNGA LOCKY [5]23734NBTS Elsum (Camperdown)
3SUNDANCE ROCK (NSW)[4]3121725.74(1)D Drew (Dennington)
4AL MORAN [5]2F341NBTA Armstrong (Huntly)
5CLOSING TIME (NSW)[5]21411FSHW Vassallo (Devon Meadows)
6INSIDE EDGE (NSW)[5]83813NBTD Curtain (Longwarry)
7ADDY’S DELIGHT [4]2F24125.44(1)P Clark (Wangaratta)
8FLYING BALE (NSW)[5]6531425.69(1)A Dailly (Anakie)
9CHOIR MASTER [5]Res.45486NBTW Vassallo (Devon Meadows)
10PETER PETTIGREW [5]Res.66634NBTL Cockerell (Buckley)
Race No. 7Ballarat Gas & Plumbing8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MICKY BEEZ [5]3731731.64(1)C Abela (Bacchus Marsh)
2BLONDE CAVIAR [5]21341NBTP Franklin (Moyston)
3SLIPAWAY TWISTER [5]25832NBTA Jeffrey (Ballarat)
4PIERO (NSW)[5]33627NBTR Drew (Dennington)
5BESANCION [5]28663NBTP Clark (Wangaratta)
6SISCO COMET [5]18544NBTJ Galea (Lara)
7SISCO FURY [5]34675NBTJ Galea (Lara)
8YOUNG HAWKE [5]14127NBTC Bahen (Yuroke)
9SLIPAWAY PENNY [5]Res.7731631.60(5)B Haintz (Brown Hill)
Race No. 8Online System Repairs9:18 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 450 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1YAKAR BALE (NSW)[4]4742325.49(8)J Hunt (Avalon)
2COLLIN BALE (NSW)[4]37178NBTA Dailly (Anakie)
3CLONE YOUR OWN (NZ)[3]2182725.21(1)R Britton (Lara)
4CRACKER JACK LIL [4]14843NBTP Hunt (Lara)
5SAPPORO (NZ)[4]81852NBTT Womann (Lara)
6COINTREAU CAP [4]8113525.86(3)D Mcdonald (Devon Meadows)
7BENEDICT GEOFF (NSW)[4]2113725.37(8)D Brown (Lara)
8ROGER THE RUNNER [3]6243325.50(7)M Wright (Allansford)
Race No. 9Cosmic Chief @ Stud9:41 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GRAVE DIGGER [5]322F6FSTDB Hare (Greendale)
2BELLA’S GIRL [5]43541FSTDG Edwards (Broadford)
3GEMSTAR (NSW)[5]23326NBTA Dailly (Anakie)
4JIMMY TWO HATS (NSW)[5]4747325.60(4)E Lloyd (Anakie)
5GENERAL LEDGER [5]16514FSTDC Brennan (Ross Creek)
6SINGAPORE SLIP (NSW)[5]23668NBTR Britton (Lara)
7NIGHT WITH SALLY (QLD)[5]3345425.80(7)D Mcdonald (Devon Meadows)
8SANTA’S SERENA (NSW)[5]2443126.24(4)K Lloyd (Anakie)
9DYNA GRAY (NSW)[5]Res.26488NBTA Dailly (Anakie)
10QUEER BANANA [5]Res.63654FSHJ Jarkis (Lang Lang)
Race No. 10Ballarat Courier9:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER SURF (QLD)[5]12138FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
2LEAD ACT [5]53222FSHL Allen (Darnum)
3VILA JOYA (NSW)[5]1727622.24(8)M Lloyd (Anakie)
4IZACK BALE (NSW)[5]35261FSTDA Dailly (Anakie)
5BURNT FUSE [5]5551821.90(1)S Lithgow (Devon Meadows)
6ARVO’S ROCCO [5]32117NBTK Arvanitis (Nyora)
7OUR’S AND [5]34771NBTA Bayliss (Daisy Hill)
8LAVENDER BROWN [5]71325NBTM Dopper (Lara)
9PERFECT CAUSEWAY [5]Res.6221622.33(3)A Daisley (Lismore)
10BLUE NOISE [5]Res.1335522.26(5)C Stanton (Clunes)
Race No. 11Velocette @ Stud10:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDER RAIL [5]15214NBTA Rendina (Lara)
2CRACKERJACK DAK [5]62512FSHP Hunt (Lara)
3GOOD OLD OSCAR (NSW)[5]4181625.74(5)P Cusack (Rockbank)
4THAT WAS THEN [5]5261825.71(1)S Bonaccurso (Mount Mercer)
5TERRY’S DELIGHT [5]8871425.40(2)P Clark (Wangaratta)
6CLARETOWN OSCAR [5]2574625.58(7)G Peach (Cape Clear)
7POPAT PORT [5]21656FSTDM Gibbons (Lara)
8SCHOFIELD [5]14771NBTJ Hunt (Avalon)
9HURRICANE YELLA [5]Res.74728NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
10SPYWARE [5]Res.6771725.45(2)A Courts (Lara)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments