Monday, 26 December 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 26 December 2016

Race No. 1Bottle-o9:52 AM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LOUIS MINI GIRL (SA)[M]66565NBTP Herry (Mortlake)
2MIRACLE GEM (WA)[M]35667NBTS Thomas (Sandon)
3DUTY SHEET [M]18322.61(Q)(7)A Mooney (Amherst)
4MAGIC DANCE [M]47272NBTD White (Sunbury)
5KEV’S FANTASY [M]62NBTN Carthew (Newcomb)
6BUTKUS [M]68533NBTB Brown (Axedale)
7BUCA DOLL [M]833NBTJ Torr (Myers Flat)
8CHABAY LARAY (NSW)[M]78373NBTR Brittain (Maidstone)
9EM JAY [M]Res.75855NBTN Perkins (Romsey)
10QUEEN ELSA [M]Res.67566NBTH Gates (St Albans)
Race No. 2Brendan Dodd Signs10:07 AM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MY NAME’S POLLY [M]65645FSHA Ferguson (Girgarre)
2KAYCEE SPRINTER [M]88525FSHR Galea (Melton South)
3PARVATI PATIL [M]65643NBTD Cook (Alfredton)
4SCARLET BLU BOY [M]64448NBTC Smith (Wonwondah)
5YAD MAI [M]22622NBTD Dawson (Preston)
6MARVELETTE [M]47472NBTG White (Mount Helen)
7DOUBLE INDEMNITY [M]37362NBTB Baxter (Murtoa)
8CHARLOTTE STREET [M]7374FSTDB Kinder (Girgarre)
9CINDY LASS [M]Res.72537NBTT Salter (Crowlands)
10WESTMEAD MAGGIE [M]Res.37777NBTA Hanson (Marong)
Race No. 3Energis Smart Energy Solutions10:22 AM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TRI CODE SAINT [7]78587FSTDB Kinder (Girgarre)
2BARON BOB [7]8678822.80(1)P Brouwer (Branxholme)
3MONICA STAR [7]42517NBTC Stanton (Clunes)
4BILLY LID [7]1566722.61(4)E Keene (Long Gully)
5OLLIE AGIRA [7]51587NBTM Mcguire (Raglan)
6GUNMETAL ANGEL [7]87643NBTJ Formosa (Heathcote)
7FIVE MISSISSIPPI [7]5155422.36(1)K Miller (Skipton)
8PYRENEES DIVA [7]1788422.86(8)I Robinson (Avoca)
9CHEETAH BAY [7]Res.36787FSHG Mckenna (Koroit)
10MERCY ME [7]Res.55888NBTM Lowe (Woorndoo)
Race No. 4Latrobe Street Mega Meats10:37 AM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PATCHIE KAYE [6]6457322.73(1)K Ward (Mount Moriac)
2REDEFINED [6]81727FSHD Franklin (Lang Lang)
3CALVIN CANDIE (NSW)[6]7378222.77(4)B Jacobs (Carisbrook)
4NANGAR TIGER (NSW)[6]82572FSTDG Schofield (Craigieburn)
5WEST SIDE JET (NSW)[6]3353322.60(1)D Taylor (Durham Lead)
6BLITZEN BELL [6]83653NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
7NIKON BALE (NSW)[6]76888FSTDD Bate (Taylors Hill)
8ALL NOISE [6]14785NBTD Hammerstein (Ararat)
9LATTE DONNY [6]Res.66424NBTP Furci (Maribyrnong)
10BLACK ALBERT (NSW)[6]Res.36656FSHG Gledhill (Coomboona)
Race No. 5Strides Function Centre (1-2 Wins)10:52 AM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DA BONT (NSW)[7]5351431.50(5)S Kaliszewski (Warrak)
2EAGLEHAWK BEFFA [6]8775631.62(1)E Keene (Long Gully)
3MUMMY’S OK [7]71543FSHJ Brouwer (Branxholme)
4DEADLY MARY [7]25531NBTP Matthews (Navarre)
5KALIMNA EXPRESS [7]73762NBTD Lowe (Woorndoo)
6TINK ALLEN (NSW)[7]67757NBTD Bate (Taylors Hill)
7JUST RUN LEFT [7]64788NBTF Meyer (Maryborough)
8CRAZED BLAZE (NSW)[6]75176FSTDS Barker (Elphinstone)
9CORDITE ECLIPSE [7]Res.7334532.00(7)P Osborn (Bungador)
10MONEYPENNY [6]Res.61366NBTN Vincent (Lal Lal)
Race No. 6R & J Batteries11:12 AM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR LEAP [5]84554NBTR Tolson (Maryborough)
2KAY CEE SMACK [5]78878FSTDK Brooks (Rupanyup)
3SALLY’S COOKIE [5]1153125.82(8)P Gabriel (Toolern Vale)
4COSMIC CHAPTA (WA)[5]54761NBTS Thomas (Sandon)
5PROVEN MAY [5]58222NBTJ Formosa (Heathcote)
6EMI’S BOY MURPH [5]47655NBTL Lyons (Sunshine North)
7BUCKLE UP MAUVE (TAS)[5]71733NBTC Davis (Barham)
8FIRING POINT [5]8766725.70(1)B Brown (Axedale)
9ONYA GROVER [5]Res.68185FSTDM Meyer (Bromley)
10PATCHIE ANCHOR [5]Res.6467426.01(7)K Ward (Mount Moriac)
Race No. 7Lynette’s Florist11:27 AM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FURIOUS JACK [5]54726NBTC Stanton (Clunes)
2ROSIE’S GIFT [5]74543NBTR Dunne (St Albans)
3HE’S YOUR MATE [5]6858531.49(8)J Formosa (Heathcote)
4COOL SPRINGS (NSW)[5]64583NBTB Brown (Axedale)
5ANDELVEN [5]2118730.99(1)A Sacco (Invermay Park)
6LADY LURCHER [5]53745NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
7SISTER SALZBURG (NSW)[5]86472NBTS Smith (Kurunjang)
8THREE SCOOPS [5]1732131.87(5)M Pirani (Boronia)
9STEVRON AUTOS [5]Res.76264NBTJ Olsen (Reservoir)
10OSCAR DE SNOWMAN [5]Res.6882631.45(3)B Brown (Axedale)
Race No. 8Mega Merch Rural & Pet11:47 AM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR ZEST [5]2366625.63(1)J Galea (Brookfield)
2ALLEN PINCER (NSW)[5]3357525.52(4)C Grenfell (Avalon)
3MICK RYDIAN (NSW)[5]88747NBTG Campbell (Anakie)
4MAXIMUM MADDY [5]7685125.77(7)I Robinson (Avoca)
5POKER BRAT (NSW)[5]51763FSHT Monaghan (Blakeville)
6TEXAS BLAZE [5]4544725.81(3)C Stanton (Clunes)
7BOLONEY CLUB [5]87223NBTJ Abela (Echuca)
8IMA LONELY BOY (QLD)[5]77686NBTR Camilleri (Lara)
9NATTY ALLEN (NSW)[5]Res.34655FSHR Camilleri (Lara)
10SLIPAWAY SIMBA [5]Res.6736425.65(4)K Quinn (Cundare)
Race No. 9Topcat Video12:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MON DASHA [7]37774NBTR Stephens (Maryborough)
2BELISARIUS [7]5614NBTC Pirani (Boronia)
3NIKITA’S MARLOW [7]87853NBTD Lowe (Woorndoo)
4MAXIMUM DOS [7]37438NBTJ Cooper (Lethbridge)
5HOW GOOD SHE [7]66255NBTM Mcguire (Raglan)
6JULY ALLEN (NSW)[7]336125.81(2)R Camilleri (Lara)
7COSMIC DON [7]56554NBTK Quinn (Cundare)
8HUNCHBACK (NSW)[7]46571NBTJ Ward (Coomboona)
9TEXAS RISING (NSW)[7]Res.23668FSHS Thomas (Sandon)
10BLUE AFRO [7]Res.86517FSTDA Spiteri (St Albans)
Race No. 10Tab – We Love A Bet (1-2 Wins)12:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING THUNDER [7]44768NBTT Curtain (Cranbourne South)
2MAGIC MALDINI [6]73212NBTT Monaghan (Blakeville)
3VANDERVILLE GIRL [7]45756FSTDM Ellis (Nathalia)
4TOMDOR [7]87263NBTA Mooney (Amherst)
5PICTISH MARK (NSW)[6]47648FSTDJ Galea (Brookfield)
6VIRGIL [7]43123FSHS Gibson (Harcourt)
7PITCH [7]26413NBTR Brittain (Maidstone)
8SPRING JESTER [6]33583NBTG Gledhill (Coomboona)
9DYNA EARP (NSW)[7]Res.6424625.76(1)C Grenfell (Avalon)
10BEKSUN [7]Res.84764FSTDN Mason (Euroa)
Race No. 11Lil Dickie12:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AMLIN’S MAGIC [5]6523122.30(2)M Lloyd (Anakie)
2HARSH MILES (SA)[5]45466NBTB Cook (Sebastopol)
3OH LELE PETER [5]5365122.46(4)G Campbell (Anakie)
4I’LL ROB YA [5]3465422.40(2)M Lloyd (Anakie)
5ZAHRA BELLA [5]36463NBTG Kantzidis (Bundoora)
6TREDGAR [5]6355322.44(1)D Torr (Myers Flat)
7CARLANNA LOIS [5]5572622.40(1)P Bull (Maryborough)
8MORTAL SIN (NSW)[5]64531NBTI Barbour (Murchison)
9I’M PUMPED [5]Res.85834NBTG Orr (Newborough)
10UNCOOL ALBERT [5]Res.7547622.52(7)J Formosa (Heathcote)
Race No. 12Like Grvictoria On Facebook12:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUITRESS [5]3268222.66(6)M Meyer (Bromley)
2SENNI WILLIAM [5]8661222.43(2)W Innes (Buninyong)
3SOLAR RAPID [5]67874NBTM Mcguire (Raglan)
4VANDERVILLE KID [5]6354622.49(4)M Ellis (Nathalia)
5MISTEL ALLEN (NSW)[5]57543NBTF Matthyssen (Red Lion)
6PEP CEE KOLA [5]4668322.31(5)S Kruckel (Lake Goldsmith)
7FULL OF BOLONEY [5]54362NBTD Gehan (Stawell)
8HEINEKEN BOY (SA)[5]71856NBTR Matthyssen (Talbot)
9CHIEF BRIT [5]Res.3548FFSTDD White (Sunbury)
10SWIFT JEWEL (NSW)[5]Res.72448NBTD White (Sunbury)