Wednesday, 21 December 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 21 December 2016

Race No. 1Bottle-o6:58 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GOBBLEDEGOOK [M]28325NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
2PESTY PYPER [M]FSHS Berriman (Ballarat East)
3MAHJONG HEAT [M]32487NBTD Keanelly (Marong)
4ASTON APOLLO [M]FSHP Abela (Parwan)
5WHY NOT JUSTIN [M]88FSHW Gray (Wendouree)
6SUTRE SIZZLER [M]FSHT Frater (Lake Bolac)
7MAHJONG RULE [M]2FSTDD Keanelly (Marong)
8UNMID BALE (NSW)[M]FSHH Collins (Lara)
Race No. 2Eureka Concrete7:18 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MICKEY BALE (NSW)[M]5FSHH Collins (Lara)
2CORINGEL EBONY [M]6NBTJ Higgins (Linton)
3DESTINI COLORADO [M]3FSTDE Rinaldi (Lethbridge)
4MARVELETTE [M]47472NBTG White (Mount Helen)
5NEVE ALLEN (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
6DIMITRI BALE (NSW)[M]2FSHS Collins (Lara)
7ALLEN ICHIRO (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
8VICTOR DORA [M]63725FSHA Dailly (Corio)
9KALANI SHAZZ [M]Res.84238NBTC Capuano (Anakie)
10WONDER DOUG [M]Res.534FSHP Fulton (Ecklin South)
Race No. 3Brendan Dodd Signs7:38 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LIKE A BAILEY [7]45282NBTS Mannion (Balliang)
2VALDAR BALE (NSW)[7]62125FSTDH Collins (Lara)
3MAHJONG BABY [7]21622NBTD Keanelly (Marong)
4MEEHAN ROSIE [7]21FSHJ Elliott (Kangaroo Ground)
5MEEHAN DAN [7]14FSHD Elliott (Kangaroo Ground)
6RIDO’S ACE (QLD)[7]13722.74(4)G Kiernan (Pascoe Vale)
7SNOW OSTI (NSW)[7]62241NBTM Niele (Berringa)
8FANG STAR (TAS)[7]31822.83(1)D Murray (Napoleons)
9DANE DAISY [7]Res.1646822.63(2)M Hehir (Viewbank)
10SEABROOK INDI [7]Res.42234NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 4Topcat Video7:58 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1QOMIE BALE (NSW)[7]148825.64(8)H Collins (Lara)
2TOMDOR [7]87263NBTA Mooney (Amherst)
3ZOPRUSH (NSW)[7]18FSHJ Magri (Avalon)
4FETTY WAP [7]44388NBTA Dailly (Corio)
5SUPERIOR JETHRO [7]38447NBTB Hodgson (Smythesdale)
6SUPREME PRINCE [7]7152NBTA Dailly (Corio)
7APEX PRO (NSW)[7]5166FSHA Dailly (Corio)
8ROCK IT RONNY [7]21818NBTV Borg (Exford)
9JODY BAXTER (NSW)[7]Res.77543NBTD Trewin (Lara)
10HOW GOOD SHE [7]Res.66255NBTM Mcguire (Raglan)
Race No. 5Grv Vic Bred Series Ht18:18 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER BROWN [5]173T4NBTM Giles (Tanjil South)
2ZIGGY PUNTER [5]1461125.52(2)G Shingles (Eden Park)
3BENLURA [5]11132NBTA Debattista (Toolleen)
4LEKTRA FLAME [5]1234525.90(2)A Dailly (Corio)
5ZALL GOOD [5]53514FSHM Brown (Loch)
6DARYL DIXON [5]4354725.55(1)A Bahen (Yuroke)
7MONSTER FOXY [5]31321FSHJ Quinlivian (Merbein South)
8SIX GREEN THUMBS [5]1633525.36(2)N Vincent (Lal Lal)
9SPRING BOMBER [5]Res.1542526.11(4)G Green (Lethbridge)
10MY RENSON [5]Res.18441FSHR Glass (Kyabram)
Race No. 6Latrobe Street Mega Meats8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DAITHY ALLEN (NSW)[5]21314FSHA Dailly (Corio)
2JARBASS BALE (NSW)[5]15564FSHA Dailly (Corio)
3PHILO BALE (NSW)[5]3162525.83(3)A Dailly (Corio)
4SCHOONER DOLL (NSW)[5]8514325.58(3)K Lloyd (Anakie)
5WILD JOSH (NSW)[5]11144NBTD Holmes (Blind Bight)
6ALLEN JEER (NSW)[4]4121125.63(1)D Trewin (Lara)
7BUCKY BOY (NSW)[5]4445325.45(6)A Debattista (Toolleen)
8WORLD’S ON FIRE (NSW)[5]58352NBTA Dailly (Corio)
9DYNA CAMO (NSW)[5]Res.4676825.52(3)S Collins (Lara)
Race No. 7Grv Vic Bred Series Ht28:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VIENNA BLACK [5]28121FSHM Brown (Loch)
2NIGHT THEORY [5]7161425.51(8)M Berry (Campbell’s Creek)
3DARK VADER [5]71714NBTG Glass (Kyabram)
4TITO MOJITO [5]11111FSHM Giles (Tanjil South)
5LEKTRA RUSTLER [5]11752NBTA Dailly (Corio)
6RICK GRIMES [5]4643325.80(7)C Bahen (Yuroke)
7HOWIES FLYER [5]4331125.40(1)P Carmichael (Elliminyt)
8WOSBOGAVICH [5]21411FSHG Shingles (Eden Park)
9LETHAL SPIDER [5]Res.11674FSHA Lawson (Tanjil South)
10MAJOR NIPPA [5]Res.81623FSHG Graham (Woodleigh)
Race No. 8Strides Function Centre9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CONNEMARA XAV [5]22383NBTJ Maye (Drysdale)
2LORENZO BLUE [5]21126FSTDA Dailly (Corio)
3ASTON AMON [5]4277231.25(1)P Abela (Parwan)
4DYNA MADDIE (NSW)[5]66418FSTDA Dailly (Corio)
5IONA CARLSON (NSW)[5]47165FSHJ Hopkins (Junction Village)
6DESTINI WAHOO [4]6342631.27(1)A Panetta (Melton West)
7PINK SHOELACES [5]72274FSTDC Dew (Anakie)
8DISAACI [5]21411FSTDJ Quinlivian (Merbein South)
9JUST A DOT [5]Res.3461231.25(3)N Vincent (Lal Lal)
Race No. 9R & J Batteries9:38 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ENVY HEIST (NSW)[6]4316125.60(1)A Dailly (Corio)
2ALEZAN [6]6342325.52(3)A Mooney (Amherst)
3WHISPER TROY [7]54231FSHA Dailly (Corio)
4PRECIPITATE [6]47714NBTJ Magri (Avalon)
5LANI BALE (NSW)[6]42233NBTA Dailly (Corio)
6ROLLER BALE (NSW)[7]21853NBTH Collins (Lara)
7SPRING EMPEROR (NSW)[7]14526NBTJ Frewin (Anakie)
8MC FIPA [6]25245NBTB Panetta (Melton West)
9JODY BAXTER (NSW)[7]Res.77543NBTD Trewin (Lara)
10HOW GOOD SHE [7]Res.66255NBTM Mcguire (Raglan)
Race No. 10Lynette’s Florist9:58 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EUREKA OSTI (NSW)[6]4188322.77(4)M Niele (Berringa)
2ASTON PRADA [6]21187FSHD Trewin (Lara)
3BRINDLE BLITZ (NSW)[6]15657FSHK Jakobi (Horsham)
4RUN JACKIE RUN (TAS)[6]4241122.45(8)S Bull (Snake Valley)
5MAJOR GOLD (NSW)[6]45534NBTB Hodgson (Smythesdale)
6HAPTIC BALE (NSW)[6]72F25FSTDS Collins (Lara)
7OUR NICO [6]85865NBTM Mcguire (Raglan)
8OSTI’S SPRITE (NSW)[6]11422.31(7)M Niele (Berringa)
Race No. 11Mega Merch Rural & Pet10:23 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JACKIE BAXTER (NSW)[5]3417721.98(1)D Trewin (Lara)
2NEXT GRANGE [5]5732622.41(2)E Vigor (Anakie)
3BRANDEEN BAYLEY [5]87463NBTT Allen (Darnum)
4TROV’S GEM [5]14713NBTB Kantzidis (Bundoora)
5SIGNAL PEAK [5]16178FSTDJ Quinlivian (Merbein South)
6SHIFTY JACK [5]2842222.03(2)A King (Sulky)
7COOPNARCHA (NSW)[5]4352522.21(6)F Meyer (Maryborough)
8BARKED OFF (NSW)[5]4615522.16(1)K Lloyd (Anakie)
9MIDNIGHT OUTLAW [5]Res.6663622.13(Q)(8)A Bahen (Yuroke)
10DYNA EDGAR (NSW)[5]Res.66677FSTDH Collins (Lara)
Race No. 12Energis Smart Energy Solutions10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CASH OWNLEY [5]83433FSHG Graham (Woodleigh)
2COSMIC KILBY [5]16782NBTE Barsby (Werribee)
3BRAZEN BLUE [5]23156FSHD Trewin (Lara)
4LLOYD CHRISTMAS [5]8522422.59(Q)(2)M Mcguire (Raglan)
5SOLAR RAPID [5]67874NBTM Mcguire (Raglan)
6MAXIMUM MAK [5]8184722.83(2)M Hirtzel (Elaine)
7SMASHING EVIE (NSW)[5]7176322.68(7)R Rutland (West Melton)
8AMLIN’S MAGIC [5]6523122.30(2)M Lloyd (Anakie)
9PEP CEE KOLA [5]Res.2466822.31(5)S Kruckel (Lake Goldsmith)
10ONE MISSISSIPPI [5]Res.7361522.25(2)M Niele (Berringa)