Monday, 26 January 2015

Greyhound Box Draw For – Monday, 26 January 2015

Race No. 1R & J Batteries12:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MISTY FEBEY [M]53NBTG Febey (Braybrook)
2FERAL BERYL (NSW)[M]3862NBTN Perkins (Romsey)
3SUPER DOT [M]67743NBTJ Perkins (Romsey)
4BASHIR [M]7375NBTJ Griffiths (Lang Lang)
5HOI POLLOI [M]27232NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
6MONTANE [M]88882NBTA Taylor (Sailors Gully)
7LIAM [M]32322FSHG Mitchell (Keilor)
8VALENTINE BELLE (NSW)[M]1632322.62(Q)(7)B Cook (Sebastopol)
9TRIAS [M]Res.53878NBTA Harding (Hamilton)
10MAXIMUM MADDY [M]Res.57347NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 2Ballarat Gas & Plumbing12:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DEVIL’S MATE [M]12NBTS Melville (Beveridge)
2ROXY POP [M]67783NBTA Taylor (Sailors Gully)
3MAMBO THYME [M]54473NBTG Long (Neilborough)
4RONNIE’S DELIGHT [M]54448FSHA Norris (West Footscray)
5EUMERALLA DESSY [M]33343NBTI Chircop (Haddon)
6KUSCHY’S KRYPTO [M]65387NBTR Proctor (Westmere)
7CLARETOWN JAK [M]35554NBTK Miller (Skipton)
8GIRL IN FLIGHT [M]3342FSHA Debattista (Toolleen)
9BERRI LASS [M]Res.6266NBTM Cahill (Riddells Creek)
10GIRRAWARRA MAGIC [M]Res.28FSHG Murray (Broadford)
Race No. 3Sasha’s Blend12:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AVATAR BOBBY [5]53848FSHS Elmes (Nima Nth)
2NITROFIED (NSW)[5]4567326.29(Q)(1)B Strangio (Avondale Heights)
3VELVET HAMMER (NSW)[5]717FSHS Fisher (Lara)
4DEE SUMMER [5]4675325.73(5)A Mooney (Amherst)
5JUNEBUG [5]14522NBTN Vincent (Lal Lal)
6HIGHFIELD ZIBIA [5]55462NBTN Tait (Wangaratta)
7DYNAMO’S GIRL [5]88246NBTR Darby (Drysdale)
8ELLA JORDAN [5]35378NBTM Hendy (Korong Vale)
9GEORGE’S WARRIOR [5]Res.65886NBTT Daaboul (Williamstown)
10DAY AND AGE [5]Res.82455NBTC Hayes (Mill Park)
Race No. 4Lynette’s Florist12:53 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY ANNA [5]4214222.61(5)G Hughes (Warrenheip)
2JEM’S PRINCESS [5]3354122.66(7)M Turner (Lara)
3VAN NOSTRUM [5]31635FSTDH Halas ()
4ANNABELLA GIRL [5]73588FSHH Baxter (Harrow)
5WOLF SPY [5]22753NBTR Gavin (Killarney)
6HELLA BAYLEY [5]47186FSHR Boehm (Nilma Nth)
7DARLEY TUESDAY [5]48648NBTT Monaghan (Blakeville)
8COUNTING STARS [5]3431822.78(2)D Haffenden (Crowlands)
9GEORGE’S WARRIOR [5]Res.65886FSTDT Daaboul (Williamstown)
10SUNSHINE DIVA [5]Res.75886NBTJ Brouwer (Branxholme)
Race No. 5Cosmic Chief @ Stud1:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BETTY’S RETURN [5]77555NBTR Fisher (Lara)
2KEVAUD’S GIRL [5]6425431.56(7)K Daisley ()
3PENTAPOD [5]16682NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4GRAND JET (NSW)[5]23433NBTS Bull (Snake Valley)
5FLOSSY THELLY [5]5837631.42(5)S Berriman (Ballarat East)
6JACK’S LEGEND [5]2T58331.83(8)N Carthew (Newcomb)
7THYME FOR BED [5]44552NBTG Long (Neilborough)
8HIGHFIELD ROCO [5]38426NBTN Tait (Wangaratta)
9GEORGE’S WARRIOR [5]Res.65886FSTDT Daaboul (Williamstown)
10OUR BANJO [5]Res.74564FSTDN Carthew (Newcomb)
Race No. 6Ballarat Courier1:36 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DIRK AND ROSIE [5]4866731.47(8)A Daisley (Lismore)
2HOOK HIM IN [5]7615131.51(5)S Donlon (Burnbank)
3NAVAHO [5]45433NBTM Austin (Eaglehawk)
4FLASHING BESSY [5]68374NBTD Field (Point Cook)
5CROWDZA TALKING [5]2217131.54(3)A Terry (Cranbourne South)
6KAYLARIKKI [5]45243FSTDM Giddings (Kilmore)
7PRANCING LAD [5]7466331.53(1)R Gavin (Killarney)
8FIERY FOX [5]6361331.51(5)A King (Sulky)
9FOUR ELEMENTS [5]Res.48457FSHG Hansen (Daisy Hill)
10LILY BLACK [5]Res.54274NBTP Dower (Golden Square)
Race No. 7 @ Stud1:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IRISH ASTERIA (NSW)[5]64347NBTR Dunne (St Albans)
2EM JO LEW [5]7577525.90(3)J Formosa (Heathcote)
3CLARETOWN TEX [5]53733NBTT Sharp (Melton West)
4ZELEMAR ZEST [5]31443FSHJ Galea (Brookfield)
5BUSTER’S MAGIC [5]54663NBTP Clark (Wangaratta)
6GOLDEN HIPPY [5]7867TNBTD Gehan (Stawell)
7WEE BELLA [5]77767NBTR Fisher (Lara)
8PEDRO’S REGINA (QLD)[5]82733NBTB Albert (Cranbourne )
9JACK’S BRUTUS [5]Res.46576NBTN Carthew (Newcomb)
10BENDIS BALE (NSW)[5]Res.87868FSHJ Hunt (Lara)
Race No. 8Neverfail Springwater2:15 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NOT DISGUISED (NSW)[5]2667525.27(2)J Formosa (Heathcote)
2JACK’S PRINCE [5]7273325.86(1)K Quinn (Cundare)
3BET BET RYAN [5]33833NBTP Patterson (Bet Bet)
4SOUTHERN BLAZE [5]14476NBTR Raven (Smythes Creek)
5BURST A MOVE [5]12548NBTA Hyde (Lara)
6MISS TRINIDAD [5]17737FSTDM Giddings (Kilmore)
7BOSTON GEORGE [5]2468725.55(6)J Formosa (Heathcote)
8ZELEMAR STEEL [5]88363NBTS Donlon (Burnbank)
9SUGAR LIPS [5]Res.43545NBTS Barker (Elphinstone)
10BLACK MACOY (QLD)[5]Res.34188FSTDM Gibbons (Lara)
Race No. 9Bmd Constructions2:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT LUCY [5]48373NBTW Gray (Wendouree)
2DANNY BROOK [5]6546525.83(7)M Jones (Sebastopol)
3MATTY’S CARAVAN [5]66638NBTK Miller (Skipton)
4KETCHUM [5]47754FSHR Lyfield (Lang Lang)
5CARLANNA LOIS [5]67342FSTDP Bull (Maryborough)
6ORIENTAL TSUNAMI [5]34348FSHM Giddings (Kilmore)
7COSMIC BUDDY [5]F5866NBTK Gavin (Killarney)
8ROXY’S A REBEL [5]11353FSTDS Payne (Toolern Vale)
9BILLYO [5]Res.34865NBTT Sharp (Melton West)
10BANDSAW [5]Res.66F74NBTR Wilson (Lal Lal)
Race No. 10Mega Merch Rural & Pet3:03 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PLUM STAR [5]14876FSTDG Mitchell (Keilor)
2STOLEN GEM [5]2341622.89(7)A Jeffrey (Ballarat)
3TEN TO MIDNIGHT [5]5846822.48(5)M Mcguire (Raglan)
4ELITE TULIP [5]5363322.54(5)T Matthyssen (Talbot)
5KHARLESSI [5]47755NBTD Petersen (Wangaratta)
6EUMERALLA DANNY [5]8344222.58(1)I Chircop (Haddon)
7EDDY GOES BANG [5]15823FSTDN Tait (Wangaratta)
8SANTA ANA WIND [5]8361122.63(1)A Paraskevas (Cranbourne South)
9BELENA BOLT [5]Res.3334422.74(5)N Partridge (Carranballac)
10LEKTRA LOIS [5]Res.5265622.50(1)P Simone (Pirron Yallock)
Race No. 11Topcat Video3:25 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HERODIUM [5]3842322.83(7)N (Tullamarine)
2GLITCH [5]22716FSHW Miller (Skipton)
3COWBOY JURY ()[5]62641NBTJ Formosa (Heathcote)
4DELTA QUEEN [5]44342FSHR Mcrae (Junction Village)
5SOME NIGHTS [5]8817522.61(4)D Vigor (Lara)
6TWYCROFT BETTY [5]57763FSTDF Matthyssen (Red Lion)
7SPEEDY IN OZ [5]2545322.30(1)J Formosa (Heathcote)
8MAR WAH [5]53362NBTM Chilcott (Heathcote)
9TENNESSEE GAL [5]Res.77468FSTDW Hansen (Daisy Hill)
10INVISIBLE STARS [5]Res.7157822.32(7)A Paraskevas (Cranbourne South)
Race No. 12Ashdrive Asphalting3:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COROWA KID [5]4777TNBTC Gason (Cundare North)
2MISS BELENA [5]22747NBTN Partridge (Carranballac)
3SHARINA BEAR (NSW)[5]2621822.74(8)S Quinlan (Rushworth)
4KID RHUBARB [5]64423NBTD Jarvis (West Meadows)
5SMOOTH SILVER (NSW)[5]74351FSHJ Formosa (Heathcote)
6LALA RISE (SA)[5]6138122.87(4)R Hodgson (Axedale)
7TIGRESS EIGHT [5]4555522.68(3)I Robinson (Avoca)
8MANX PHAROS (SA)[5]82846NBTR Hodgson (Axedale)
9BILLYO [5]Res.34865FSTDT Sharp (Melton West)
10SLOW COOKER (NSW)[5]Res.62666NBTP Brouwer (Branxholme)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments