Monday, 28 July 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 28 July 2014

Race No. 1Grandstand Grading Today (275+ Rank)12:12 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE JAGER LIGHT (NSW)[5]17582FSHM Lithgow (Devon Meadows)
2GOOD ODDS DEVIL (NSW)[5]56218FSHL Delbridge (Balliang)
3HYPOFONIC [5]52737NBTG Sneyders (Nilma North)
4PROBABLE (SA)[5]7312722.58(1)C Fox (Rosebrook)
5LACHY SOX [5]74144NBTD Dawson (Preston)
6SEABROOK SHELLEY [5]65162FSHC Stanton (Clunes)
7OTTANTOTTO [5]12885FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
8TY’S HOUDINI (NSW)[5]23747NBTJ Hardy (Maryborough)
9OSTI’S MOMENT (NSW)[5]Res.37636NBTM Niele (Berringa)
10WHISPERED WORDS [5]Res.14866NBTW Hansen (Daisy Hill)
Race No. 2Neverfail Springwater (275+ Rank)12:29 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BELENA BOLT [5]61551NBTR Fisher (Streatham)
2ELUSIVE MASTER [5]6631525.87(8)W Punshon (Parwan)
3LOCK STOCK [5]75244NBTD Todd (Dereel)
4PRINCESS PAIN [5]87324FSHC Taylor (Neilborough)
5RADLEY’S REALITY [5]51FSHW Duve (Denison)
6ESTRELA ESCURA [5]2831725.94(6)J Britton (Anakie)
7BLUEY BENZ (QLD)[5]172NBTG Hansen (Daisy Hill)
8IMA GOODIN (TAS)[5]25241NBTR Cameron (Cranbourne)
9DYNAMITE DIVA [5]Res.44561NBTL Johnson (Yarpturk)
10MAJOR TALENT [5]Res.41688FSHB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 3Lil Dickie (275+ Rank)12:47 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TY’S LITTLE LAD [5]2582425.97(3)S Boag (Smythesdale)
2DELLAVEDOVA [5]23765FSHN Rooney (Lara)
3STORM CROSSING [5]6334326.32(6)G Hansen (Daisy Hill)
4POPPINS [5]63288NBTS Gibson (Harcourt)
5PASON SANDER [5]3315426.04(7)S Donlon (Burnbank)
6HORSHAM MYTH (NSW)[5]62825NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
7RED SALLY [5]53812NBTS Knight (Wyndham Vale)
8BETTY ARMAGH [5]1T886FSHP Mullen (Cranbourne)
9DYNAMITE DIVA [5]Res.44561NBTL Johnson (Yarpturk)
10MAJOR TALENT [5]Res.41688FSHB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 4Catering Allsorts (275+ Rank)1:04 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LOONEY LUCY [5]3455222.49(8)F Meyer (Maryborough)
2SANTA [5]8218522.54(Q)(1)S Berriman (Ballarat East)
3KEITH’S FIASCO [5]6146822.29(5)M Delbridge (Balliang)
4BLACK BARGAIN (SA)[5]28446NBTJ Gigliotti (Napoleons)
5JAZZY OSTI (NSW)[5]33674FSHM Niele (Berringa)
6REMO COFFEE [5]4731822.40(3)A Daisley (Lismore)
7IDOL FACTOR [5]7485822.51(Q)(2)P Mccoll (Kooroocheang)
8DON’S LEGEND [5]2341722.70(2)C Stanton (Clunes)
9MOLLY’S SILVER (NSW)[5]Res.F8755FSHL Delbridge (Balliang)
10SMASHING CENTURY [5]Res.87185NBTL Fitzgerald (Woodvale)
Race No. 5102.3 3ba Fm (275+ Rank)1:22 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GROOVE GIRL [5]6282625.86(1)L Delbridge (Balliang)
2DIRTY ANGEL [5]37417NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
3ZANDER’S EXPRESS [5]66568NBTJ Britton (Anakie)
4LITTLE ZIPPITY (SA)[5]74776NBTL Forte (Wyndham Vale)
5WITCH BALE (NSW)[5]23648NBTM Delbridge (Balliang)
6TWEETMAN [5]3144525.76(6)J Higgins (Linton)
7MIGHTY MULLET [5]1484825.69(5)R Gladman (Sebastopol)
8ROYAL COLOUR [5]85181NBTJ Reynolds (Pearcedale)
9WHY NOT MARIE [5]Res.35736NBTW Gray (Wendouree)
10SLIPAWAY TWISTER [5]Res.8878725.83(Q)(5)A Jeffrey (Ballarat)
Race No. 6Lion Quality Products (275+ Rank)1:39 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 660 metres at Ballarat Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1MACBURNER [5]35427FSTDR Walsh (Koroit)
2SYMINGTON [5]35667FSTDS Gibson (Harcourt)
3CAN OF WORMS [5]6753739.12(5)J Tolson (Adelaide Lead)
4SMASH THE CLOCK [5]35271FSTDJ Talgi (Devon Meadows)
5MYSTIC GRILLE [5]75542NBTC Bahen (Yuroke)
6PHEBU [5]35573FSTDA Mooney (Amherst)
7WILL HE BOLT (NSW)[5]8172839.01(6)F Tasca (Greenvale)
8BELINDA’S GIRL (NSW)[5]1753739.05(2)R Smith (Loch)
9GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]Res.55566NBTM Niele (Berringa)
Race No. 7Strides Function Centre (275+ Rank)1:57 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TWYCROFT BETTY [5]77157FSHP Mullen (Cranbourne)
2SHADOW LEA [5]53422NBTJ Gigliotti (Napoleons)
3FIVE AM RISER [5]48577NBTS Bruce (Warrnambool)
4CAMPASPE TINA [5]2136831.66(8)B Petty (Brookfield)
5RAVEN PEARL (QLD)[5]47841FSHM Briganti (Tuerong)
6KEVAUD’S GIRL [5]7653431.56(7)K Daisley (Lismore)
7BOMBER JACK (NSW)[5]56266NBTG Green (Lethbridge)
8HANKOS [5]35164FSTDM Briganti (Tuerong)
9MAHOGANY SPIRIT [5]Res.5774731.08(1)B Haintz (Brownhill)
Race No. 8Midland Irrigation (275+ Rank)2:14 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPA CHEANG [5]6757525.87(4)J Mccoll (Daylesford)
2LILY BLACK [5]77733NBTP Dower (Golden Square)
3MY BOY [5]3537825.38(6)L Bridges (Brown Hill)
4LOOK ANOTHER DEE [5]4548525.50(7)S Bull (Snake Valley)
5DIRK AND ROSIE [5]4653625.79(Q)(1)A Daisley (Lismore)
6DISCO [5]F7247NBTC Johannsen (Devon Meadows)
7THUNDEROUS CHEER [5]31747NBTM Lithgow (Devon Meadows)
8QUILTY [5]36444NBTP Anderton (Devon Meadows)
9WHY NOT MARIE [5]Res.35736NBTW Gray (Wendouree)
10FUN TIME ALLY (QLD)[5]Res.78826NBTD Chapman (Coburg North)
Race No. 9R & J Batteries (275+ Rank)2:31 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CAZAR ROSE [5]76237NBTR Walsh (Koroit)
2FANTASY EXPRESS [5]54441FSTDF Meyer (Maryborough)
3MISS TRINIDAD [5]1785831.18(8)M Giddings (Kilmore)
4SILVER’S SISTER [5]1552531.77(8)C Van berkel (Torquay)
5THREE CARD TRICK (NSW)[5]4883131.46(2)K Quinn (Cundare)
6ELLY NORA [5]84672FSTDM Briganti (Tuerong)
7HOT GOLD (NSW)[5]33667FSHL Delbridge (Balliang)
8FLOSSY THELLY [5]8886731.42(5)S Berriman (Ballarat East)
9MAHOGANY SPIRIT [5]Res.5774731.08(1)B Haintz (Brownhill)
Race No. 10Ballarat Gas & Plumbing (275+ Rank)2:49 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKEM HOLLY [5]42F45NBTS Combridge (Junction Village)
2MINI MARVEL [5]46731NBTC Bahen (Yuroke)
3SANDY POINT [5]42435NBTR Smith (Loch)
4JONNY LA MONTE [5]7158525.83(7)B Loft (Melton Sth)
5CLOSE TO ZERO [5]66511FSHY Andrews (Cranbourne North)
6MCAVANEY [5]46736FSHS Lithgow (Devon Meadows)
7ROZEHILL LUCY [5]88313FSHJ Simmonds (Boolarra)
8CHOTCHO (TAS)[5]83672FSTDS Lithgow (Devon Meadows)
9FUN TIME ALLY (QLD)[5]Res.78826NBTD Chapman (Coburg North)
10HICKLETON (SA)[5]Res.67648FSHA Harding (Hamilton)
Race No. 11Sasha’s Blend (275+ Rank)3:10 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA LUTHER [5]54478NBTP Simone (Pirron Yallock)
2ARCTIC OSTI (NSW)[5]43255NBTM Niele (Berringa)
3SOUTHWOOD DENIS [5]67374NBTC Stanton (Clunes)
4SULTAN OF SWING [5]5364422.40(7)B Ender (St Albans)
5PROWLING LAD [5]5885422.54(7)R Tartaglia (Newcomb)
6PERFECT CAUSEWAY [5]8351122.33(3)A Daisley (Lismore)
7BISCA ALLEN (NSW)[5]71F57FSTDM Delbridge (Balliang)
8OL’ MATE PICKERS [5]18472FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9FIND OUT FRIDAY [5]Res.4716822.42(Q)(4)P Craig (Langwarrin)
10BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.56442FSTDC Stanton (Clunes)