Monday 29th August 2011

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday 29th August 2011

Race No. 1Greyhound Adoption Program11:30AM (VICtime)
Maiden N/P event over 390 Metres at Ballarat Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1SHANGHAI SALLY777FSHP M Boots (Merrigum)
2LONG BLACK ROAD26FSHA Portelli (Viewbank)
3BENALLA GAL32732NBTA S Garratt (Heathmont)
4COUNTESS MILLIE322F5NBTM A Mcguire (Raglan)
5DEL TORO88FSHA M Rocke (Broadford)
6BIG FACINATE25268NBTG R Hansen (Daisy Hill)
7LEKTRA LASSF3623NBTD W Haffenden (Crowlands)
8DIJAMAKA BUCK63747NBTM A Mcguire (Raglan)
9ELITE SCHMACKOS63362FSTDS Catalano (Melton)
10BLACK RIVER TOBY88668FSHN Jarvis (Bendigo)
Race No. 2R & J Batteries11:45AM (VICtime)
Maiden N/P event over 450 Metres at Ballarat Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1GO GO GRACIE44NBTJ Chircop (Lake Gardens)
2DIZZY DI5767FSHB M Rogers (Tahara)
3SOCIOPATH88165NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
4KYELLA MAGIC3873NBTL R Morshead (Barongarook)
5GRAND GRANGE1673626.50QI R Vigor (Anakie)
6TOP END MATE85553NBTT A Waldron (Coleraine)
7TOKEN WHIRL534T626.39QJ M Wright (Bald Hills)
8DEIMOS78728NBTB S Loft (Melton Sth)
9FANG AND GEORGE66FSHM Bouse (Buninyong)
10BALTIC TYPHOON266NBTP A Love (Strathfieldsaye)
Race No. 3Lion Quality Tools12:01PM (VICtime)
Maiden N/P event over 390 Metres at Ballarat Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1SO YOU THOUGHT45222FSHL H Harris (Somerville)
2ISA SANDY3866NBTR J Tolson (Maryborough)
3SUPERSMART JET75555NBTD J Rowan (Warrnambool)
4PEARLS OF WISDOM77466NBTN A Martin (Murtoa)
5CRUISY LEE67557NBTM A Mcguire (Raglan)
6BOWSTREET SIOUX83734NBTM A Mcguire (Raglan)
7SUSHI’S ROSE465F5NBTM A Mcguire (Raglan)
8CLOVALLEY REIGN24555NBTW L Connell (Harston)
9QUIET BLACK1518522.82QP Sant (Werribee)
10FLYING DOOLEY56846FSHS Catalano (Melton)
Race No. 4El Galo @ Stud12:17PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE HOUSE6412PFSHT J Taylor (Quantong)
2BOWSTREET PUZZLE61425NBTM G Niele (Berringa)
3VICTORY AHEAD64563NBTW Portelli (Rockbank)
4GOOD SENSATION8218TFSTDD L Hills (Taradale)
5CHALUDA31FSTDC Kiernan (Pascoe Vale)
6ATTENTION PLEASE47446FSHP M Boots (Merrigum)
7MATES FOREVER88686FSTDB J Cunningham (Wyndham Vale)
8PATRIOTIC CHORE56775FSHA M Rocke (Broadford)
9IKARI FURY31425FSHP Dapiran (Seymour)
10HOONSTAR51665NBTT Scott (Romsey)
Race No. 5Lynette’s Florist12:35PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 550 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TEXAS FLASH77237NBTS Arvanitis (Noble Park)
2RUSTY ALLIE6236731.92J Formosa (Heathcote)
3BELLA CULLEN63373NBTD F Gehan (Stawell)
4POLAR GRANGE6563131.99I R Vigor (Anakie)
5LUCKY LEGS48882NBTG J D Brett (Werribee)
6GOLD DIGGER GIRL46761NBTB J Cunningham (Wyndham Vale)
7SMUGGER286T731.72W L Miller (Skipton)
8EVENT HORIZON51767FSHM G Niele (Berringa)
9BROOK’S SHOW47468NBTJ P Psaila (Little River)
10SIR TASTIC88273NBTG J Bromley (Epsom)
Race No. 6State Mid Distance Challenge Ht (gobis)12:54PM (VICtime)
Special Event Heat event over 650 Metres at Ballarat Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1TRACK CONTROL56253NBTD K Sheridan (Talbot)
2SCUSAMI HOTEL41431FSTDM Briganti (Tuerong)
3SISCO SPICE63114NBTT L Collins (Lara)
4DON’S FANTASY11454FSTDN Vincent (Lal Lal)
5DEMOUCHI73514FSTDD C Austin (Eaglehawk)
6MISS WOODS14437FSHG Lemin (Axedale)
7JUNIOR SHIRAZ32143FSTDG Cini (Deer Park)
8ONYA SPLASH1F323NBTB J Stephens (Tooborac)
9RHONIN’S BLADE64236NBTP A Love (Strathfieldsaye)
10ATLANTIC SKY16884NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 7Ballarat Gas & Plumbing01:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FURIOUS FERGIE68654NBTT A Waldron (Coleraine)
2OCEAN FURY51674NBTM Wallworth (Gisborne South)
3WATERLOO SUNSET1636825.84B S Loft (Melton Sth)
4KID FREDDIE7178725.87E T Wetmore (Fawkner)
5HOTEL BACI85555NBTM Briganti (Tuerong)
6LUCRATIVE DEALF5865NBTA R Symons (Huntly)
7BLACK JACA56654FSHB W Lock (Eaglehawk)
8CLOVALLEY WES75F66FSHG W Connell (Harston)
9KELLY’S PIX54647NBTL Smith (Maryborough)
10SMOKIN’ SLAYER1267225.66J Smith (Glenroy)
Race No. 8Lion Quality Ladders01:30PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 550 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET BEGGAR67477NBTM G Niele (Berringa)
2MR. ZED4887232.77M A Mcguire (Raglan)
3PIPER PALMER67364NBTG Micallef (Narre Warren North)
4CLOVALLEY VIV85446NBTG W Connell (Harston)
5SHADOW MINISTER12576FSTDB J Seymour (Woodvale)
6WILLS AND BILLS1777832.32B J Cunningham (Wyndham Vale)
7CHILLAGO KID2418732.19A Azzopardi (Linton)
8DADDY’S ANGEL878132.25D L Hills (Taradale)
9RIVERSTONE48643FSTDM J Edwards (Broadford)
10FACE THE ACE78786NBTG J Bromley (Epsom)
Race No. 9Whitey’s Petfood Supplies01:47PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL CARNAGE7761826.12QS J Sturgess (Smythsdale)
2MIGHTY CLASSY5726125.78M A Mcguire (Raglan)
3BOWSTREET SPIRIT62144FSTDG J Buchanan (Sunday Creek)
4LUCKY CHOICE42232NBTD Bramich (Langley)
5NOBLE’S REVENGE25854NBTJ H Kirk (Pascoe Vale)
6BEAUTIFUL NOISE8564725.62A Stewart (Melton)
7JEANIE’S WISH88268NBTP S Matthews (Buninyong)
8MISS SCULLY3727TFSHJ Forbes (Newport)
9IKARI BOY16236FSHP Dapiran (Seymour)
10HEY JOE35831NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
Race No. 10Ashdrive Asphalting02:06PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MOLLY’S LIZZIE4755722.42M J Siakew (Bendigo)
2GUNNADOO SWIFT5484822.30C Stanton (Clunes)
3LONESOME SUNRISE55776FSTDG J Bromley (Epsom)
4SAILORS GULLY2838222.52QM Austin (Eaglehawk)
5OCTANE LADY47587NBTB M Rogers (Tahara)
6DOUBLE JUMP21626NBTW J Mcneil (Donvale)
7ALLY MARR3833122.41C Warner (Wendouree)
8DAZZLE DOT45565NBTJ M Torr (Eaglehawk)
9OUR CUPPA TEA63638FSHB J Buchanan (Sunday Creek)
10DYLIS BALE85884NBTM A Mcguire (Raglan)
Race No. 11Www.grv.org.au02:23PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LIKA GOSSIP5847FFSHA M Rocke (Broadford)
2BONA PETIT1334422.79S Bonaccurso (Mount Mercer)
3EXTRA CLASSY83487FSTDM A Mcguire (Raglan)
4ALL INN ANGUS78742NBTJ M Torr (Eaglehawk)
5LIL MISS FANTASY45815NBTP J Smith (Sunbury)
6SMOKEM UP KEV78885NBTD L Hills (Taradale)
7NEW EDITION43647NBTG J D Brett (Werribee)
8PLUMB GIRL7574123.05M A Mcguire (Raglan)
9UNWANTED KEYSY3347523.21L E Franklin (Willaura)
10DERRELL’S DIVA2834123.04J P Tolson (Adelaide Lead)
Race No. 12Topcat Video02:42PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CURLY WOOF47684NBTG Mannion (Melton South)
2WOLFIES MISTRESS58111FSHM G Tocknell (Rosebud)
3CONNEMARA STAR84462NBTL R Morshead (Barongarook)
4BOYS PRIDE6577722.53QL E Franklin (Willaura)
5LIKE NOAH6846822.26J Pace (Ballan)
6WALK DON’T RUN54816FSHR Boehm (Officer)
7TIM TAM TIM43353NBTM A Mcguire (Raglan)
8RUSH ON BYE75762NBTK Bentley (Costerfield)
9THREADISTAN86877NBTD R Leathan (Maryborough)
10FLYING DINGO22355NBTD J Rowan (Warrnambool)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments