Monday 5th November 2012

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday 5th November 2012

Race No. 1Mega Merch12:34PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE BELLA36346NBTP M Boots (Merrigum)
2MACRO JOEFSHJ Uglietta (Yan Yean)
3VAPOUR STREET663NBTM K Lloyd (Anakie)
4TRISH THE DISH3NBTP M Watt (Ballarat)
5JEFF HUNTFSHA F Hunter (Devon Meadows)
6TEN DEGREES64NBTM R Taylor (Crowlands)
7DARLEY CEE CEE2NBTT Monaghan (Darley)
8BLACK BARRON LAD8FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
9ALOHOMORA64856FSTDD A Shovan (Adelaide Lead)
10SEASPRAY LAD8FSHH L Gates (St Albans)
Race No. 2Strides Function Centre12:52PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JAY’S SPIRIT35335NBTL N Mitchell (Anakie)
2MAHOGANY ROOMFSHK M Repia (Long Gully)
3CUGA FANTASY32464FSHB A Baxter (Harrow)
4WORTH A DIAMOND26FSHG J D Brett (Werribee)
5MERLENA NIKKIFSHT R Breen (Snake Valley)
6ME AN KOBI68FSHD W Jones (Haddon)
7UNRULY REBEL87453NBTJ Gigliotti (Napoleons)
8ABIT WEDNESDAY57667FSTDA M Rocke (Broadford)
9WEOWNA SAMBA16FSHA W Taylor (Axedale)
10OUR MISS RUBY477FSHJ Uglietta (Yan Yean)
Race No. 3Sasha’s Blend01:09PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JUSTA MINX51FSHL M Griffin (Sailors Gully)
2BRETT HUNTFSHA F Hunter (Devon Meadows)
3BET BET BETTY54454FSHP M Patterson (Bet Bet)
4BAFFLE PLATE24NBTS Donlon (Burnbank)
5SHAW ROAD LADY36757FSHA D Blake (White Hills)
6DOLAN SPRINGSFSHP L Gavin (Lara)
7KOWALSKI3FSTDJ S Fothergill (Numurkah)
8MISTY MEANOR3576NBTD F Gehan (Stawell)
9I’M BACK BABY35437FSHV F Millington (Great Western)
10REGAL BEANF562FSTDM W Lowe (Woorndoo)
Race No. 4Cosmic Chief At Stud01:27PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HANIERAFSHC W Mizzi (Cranbourne)
2MAKEEDA4263FSHK R Chivell (Sunbury)
3LITTLE PUMPAFSHL H Harris (Somerville)
4GRYPHON74543NBTJ H Kruisselbrink (Raglan)
5PERFECT LIFE2NBTG R Hansen (Daisy Hill)
6CHISEL IN CHROME54544FSHK M Repia (Long Gully)
7ASHANTI REIGN85764NBTM A Mcguire (Raglan)
8BARTY’S SATURDAY5348NBTA M Rocke (Broadford)
9MISS SEASPRAY77FSHN J Gates (St Albans)
10THIS THE ONE28546NBTJ Mcfarlane (Hillside)
Race No. 5Ballarat Cup Heats 28/1101:44PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BANG BANG GAL347NBTM J Doherty (Lake Goldsmith)
2MY SELYNYAFSHS A Coates (St Albans Park)
3SANDBAG LILLY27886FSHD R Leathan (Maryborough)
4MILL HOUSEFSHA Mooney (Amherst)
5PLANET MERCURY7FSHK M Repia (Long Gully)
6SENNI MEL2FSTDW F Innes (Buninyong)
7BIDDILY BASO37713NBTM L Ferguson (Maryborough)
8ASHANTI BEAR86874NBTM A Mcguire (Raglan)
9GYPSY RAMA51544FSHA F Hunter (Devon Meadows)
10APACHE REBEL6FSHS C Payne (Bacchus Marsh)
Race No. 6R & J Batteries02:02PM (VICtime)
Maiden event over 545 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MICKY BEEZ22254FSTDP A Abela (Point Cook)
2KENNINGTON LAD44664FSHR A Gavin (Killarney)
3BARTY’S THURSDAY5832FSTDP M Boots (Merrigum)
4PRINCE KYSER75655FSTDA T Rumble (Bunkers Hill)
5ABIT COOLER14228FSHG J Mclachlan (Cranbourne East)
6FANTASIA DREAM84555FSTDJ S Fothergill (Numurkah)
7REGAL SOUND47342FSHT J Moore (Noble Park)
8NAVARA68853FSTDC M Davis (Murrabit)
9TABLE TALKER45454FSTDJ S Fothergill (Numurkah)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Bmd Contractors02:19PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SELYNYAFSHS A Coates (St Albans Park)
2BOSTON GEORGE53775FSHD P Mchardy (Harcourt)
3MEDUSH23NBTJ M Torr (Eaglehawk)
4BUDDY JUNIOR58477FSHM W Davis (Altona Green)
5ROBIE HUNTFSHA F Hunter (Devon Meadows)
6SMITHY’S GIRL63744FSHK L Smith (Doreen)
7DEVONDALE DUDE62457FSTDC W Mizzi (Cranbourne)
8LACE OUT2252FSTDJ Formosa (Heathcote)
9GO GO LILLY46766FSHR A Gavin (Killarney)
10ALVIN STREET87FSHK Lloyd (Anakie)
Race No. 8Digicast Productions02:37PM (VICtime)
Maiden event over 545 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DON’T DAIRE54365NBTK M Breen (Lake Bolac)
2CLASSIC SPUD74832FSTDM W Davis (Altona Green)
3BARTY’S FRIDAY4657FSTDD Boots (Merrigum)
4VEGAS RAIN67663NBTJ N Bray (Smythes Creek)
5DUSTY MAT88668FSTDB A Jacobs (Maiden Gully)
6MISS WOORNDOO45473FSHD J Lowe (Woorndoo)
7BIG BAD ROUGH85485FSTDC W Mizzi (Cranbourne)
8SLOW RUSHFSHI Bradshaw (Edithvale)
9TABLE TALKER45454FSTDJ S Fothergill (Numurkah)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Petstock Ballarat02:54PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PEST CONTROL24254NBTG Couldridge (Newstead)
2SISTER BRO7FSHM A Mcguire (Raglan)
3BALLINTINE3NBTP S Matthews (Buninyong)
4RUNAWAY GRANT53586NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
5DARLEY SOS3NBTT Monaghan (Darley)
6EL VETTELFSHK P Gavin (Killarney)
7CYCLONE RUBY58573FSTDL N Mitchell (Anakie)
8GO SUSHFSHB Albert (Cranbourne North)
9NIKITA’S STORM767FSHL H Harris (Somerville)
10TALKIN’ PALMER787NBTM A Pell (Bendigo)
Race No. 10Lion Quality Products03:12PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1VINNIE’S SPIRIT84774NBTD Petersen (Wangaratta)
2MINNIE BUSHFSHN Wynd (Lismore)
3TOP SHERRIFF56567FSTDM Marshall (Pentland Hills)
4CATCH YA SLATER37835NBTA D Blake (White Hills)
5NIKITA’S TAXIFSHL H Harris (Somerville)
6WHEELS66744NBTD J Rowan (Warrnambool)
7SHANNON CAPRICIO67FSHJ Uglietta (Yan Yean)
8LIKE FINE WINE3476FSHA King (Sulky)
9IT’S LOVELY DAY87FSHL N Mitchell (Anakie)
10HAPPY TED83NBTG Couldridge (Newstead)
Race No. 11Mcknights Electrical03:29PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SUNDEW JOHNNY47575FSTDL N Mitchell (Anakie)
2SILK SIYAN26278FSHB A Baxter (Harrow)
3WHERE’S CRYMELON67474NBTI S Bibby (Warracknabeal)
4DIAMOND HUSTLER3NBTJ L Dunn (Eaglehawk)
5HOUSE WINS32884FSHG R Hansen (Daisy Hill)
6RACY RITAFSHP F Downes (Redesdale)
7SPECIALLY MENTALFSHB J Grenfell (Seymour)
8JORGIA’S PATH55854NBTJ Formosa (Heathcote)
9ROXY NICE7748FSHL H Harris (Somerville)
10RUSTIC REETA55223FSHK Brooks (Apsley)
Race No. 12The Great Chase 201203:47PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST PRINT633NBTS L Thomas (Sandon)
2RODALE84325NBTD R Leathan (Maryborough)
3WOORNDOO JACK677FSHP L Lowe (Woorndoo)
4ROCKAFELLA262NBTG M White (Mount Helen)
5VALRAINFSHC W Mizzi (Cranbourne)
6SPECIAL LIES2288FSHB C Brown (Axedale)
7TAMMY’S LANKANFSHL H Harris (Somerville)
8XENAFSHL N Mitchell (Anakie)
9VAPOUR BREEZE2FSHP F Downes (Redesdale)
10EYE NEED YOU27221FSHA D Blake (White Hills)