Thursday, 17 April 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Thursday, 17 April 2014

Race No. 1Discover Tabrewards.com.au6:52 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SLIMMER’S HAND [M]537FSHD Dean (Nyora)
2CHATTY HAND [M]845FSHD Dean (Nyora)
3LILLY’S HAND [M]72267FSHD Dean (Nyora)
4LIZZY’S HAND [M]88FSHD Dean (Nyora)
5SANTA [M]5412222.54(Q)(1)B Slade (Creswick)
6USAIN’S HAND [M]6FSHD Dean (Nyora)
7SNITZEL VON KRUM [M]5FSHJ Sheahan ()
8BIG BOY’S HAND [M]858FSHD Dean (Nyora)
9NO POINTS [M]Res.33FSHH Mcadam (Diamond Creek)
10DUSTY WINSLOW [M]Res.87834NBTR Proctor (Westmere)
Race No. 2R & J Batteries7:12 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DR. DEBBIE [M]7637NBTP Herry (Mortlake)
2SHANLYN PATCH [M]46NBTJ Thompson (Pearcedale)
3PUNK STAR LASS [M]823NBTM Mallia-magri (Avalon)
4VA VA VOOM [M]7423226.45(Q)(8)S Berriman (Ballarat East)
5NAUGHTY AND NICE (NSW)[M]2471425.92(Q)(1)D White (Sunbury)
6ROAD ACE (TAS)[M]4863FSHD Murray (Napoleons)
7MATALINO TWIST [M]68527NBTK Hollway (Sulky)
8QUIRINUS QUIRREL [M]48536NBTL Cockerell (Buckley)
9ENTICED STATE [M]Res.42526NBTG Carr (Sunbury)
10 ONTARIO [M]Res.3347FSHG Bumpstead (Wendouree)
Race No. 3Ballarat Gas & Plumbing7:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EUMERALLA DANNY [5]2122322.78(Q)(6)I Chircop (Smythesdale)
2GRAY’S HAND [5]74622FSHD Dean (Nyora)
3GARGA MILL [5]81123FSHJ Quagliaro (Corio)
4PARAMOUNT ARROW [5]71773FSHS Kruckel (Ardeer)
5EUMERALLA MIST [5]2131622.11(1)I Chircop (Smythesdale)
6HARRY KEEPING (NSW)[5]12FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
7ELITE EMPRESS [5]13615NBTM Lloyd (Anakie)
8JACK WINTER [5]21NBTA Jeffrey (Ballarat)
9SIR BARKALOT [5]Res.45215FSHM Teresi (Maiden Gully)
10NATOYA’S DREAM [5]Res.6331522.53(6)B Slade (Creswick)
Race No. 4Sasha’s Blend7:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY APPLE [5]15611NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
2ELITE WATCH [5]3132122.35(3)J Frewin (Anakie)
3LIVE WIRE [5]56246NBTK Lloyd (Anakie)
4GO ON THEN [5]87123NBTL Delbridge (Balliang)
5TEE ONE THOUSAND [5]11346NBTS Jack (Dalmore)
6OCTAGON GIRL (NSW)[5]1332722.59(1)J Cutugno (Kings Park)
7SOHO GOODWILL [5]22258NBTH Quick (Llandeilo)
8CHOTCHO (TAS)[5]3136F22.36(2)S Lithgow (Devon Meadows)
9MAYBE VEGAS [5]Res.54358NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
10BANG BANG GAL [5]Res.32468NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
Race No. 5Ballarat Courier8:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REPRIEVED [5]85336NBTG Edwards (Broadford)
2BECKENBAUER (SA)[5]82288FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
3GRAINNE O’MALLEY (QLD)[5]77875NBTD Aleksov (Brookfield)
4KIFINTI [5]2172225.95(1)J Sharp (Lara)
5BLUE VIPER (SA)[5]65222NBTK Repia (Long Gully)
6COSMIC JIM [5]7523825.80(8)J Psaila (Little River)
7ELITE DEVIL (QLD)[5]4634125.33(1)M Mallia-magri (Avalon)
8RANGATANG (QLD)[5]11731NBTB Hare (Greendale)
9IMA APPLE [5]Res.55414NBTJ Riley (Wallington)
10WHERE’S RED [5]Res.67166NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 6Grv Maiden Final ()8:37 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Ballarat Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1 [M]27532NBTN Gost (Little River)
2BIG BANG MARJEN [5]2125.85(8)D Jensen (Keysborough)
3SLIPAWAY KESSA [5]522125.54(2)G Hughes (Warrenheip)
4LADY HELENA [5]1225.85(8)G Ennis (Sandhurst)
5SING FOR ME [5]5451225.80(4)K Repia (Long Gully)
6 BOB [5]3125.80(1)J Karamatic (Lara)
7RICKY FIELDS [5]2125.54(6)J Thompson (Pearcedale)
8COSMIC KINGDOM [5]231225.61(8)T Pipczak (Melton South)
9PUNK STAR LASS [M]Res.823NBTM Mallia-magri (Avalon)
10JUST A TASTE [M]Res.43NBTK Karamatic (Lara)
Race No. 7Neverfail Springwater8:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WINNER’S CIRCLE [5]36166NBTL Delbridge (Balliang)
2MACHETE [5]62332FSTDN Lund (Longwarry)
3SISCO GOOD [5]74467FSTDR Galea (Brookfield)
4OSCURA (QLD)[5]11163FSHP Anderton (Devon Meadows)
5WOOD CUTTER STAN [5]225F825.79(3)S Berriman (Ballarat East)
6MAELEE’S MIRACLE [5]14122FSTDP Abela (Parwan)
7AGILITY [5]51287FSTDM Delbridge (Balliang)
8QUEEN OF BLACK [5]83458FSHH Gates (St Albans)
9IMPRESSIVE LILY [5]Res.84127NBTJ Doherty (Lake Goldsmith)
10MIGHTY MULLET [5]Res.5616125.69(5)J Doherty (Lake Goldsmith)
Race No. 8Bmd Constructions9:16 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HURRICANE ASH (NSW)[4]5777325.85(1)G Campbell (Peechelba)
2 [4]6111425.29(6)N Mcrae (Clyde)
3JOSHUA BALE (NSW)[5]13164NBTM Delbridge (Balliang)
4CRUSADE MARJEN [5]11533NBTD Jensen (Keysborough)
5MAXIMUS DANGER (NSW)[4]47772FSHG Campbell (Peechelba)
6FEARSOME WARRIOR [4]122F325.41(3)C Kiernan (Pascoe Vale)
7AEROPLANE REX (NSW)[4]1511425.61(5)L Shingles (Eden Park)
8HURRICANE YELLA [4]1176425.68(5)V Awramenko (Waurn Ponds)
9KARISE’S VOICE [5]Res.18466NBTJ Galea (Brookfield)
10CLARETOWN OSCAR [5]Res.7421825.58(7)G Peach (Cape Clear)
Race No. 9Midland Irrigation9:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TARN STAR (NSW)[5]17714FSHG Campbell (Peechelba)
2FANCY CRUISER (NSW)[5]26454FSTDD Dean (Nyora)
3MAKEDONIA (NSW)[5]72122FSHD Dean (Nyora)
4PERFECT MADISON [5]36222NBTG Rossin (Yarrambat)
5SABAH MAGIC (NSW)[5]22473NBTG Campbell (Peechelba)
6GARY GROUNDWORK (NSW)[5]35321NBTS Liuzzi (Lara)
7JUST LIKE PALUZA (NSW)[5]13217FSHA Galea (Sunshine North)
8SWIFT WITCH (NSW)[5]11141FSTDL Delbridge (Balliang)
9PERFECT CAUSEWAY [5]Res.1364622.33(3)A Daisley ()
10SLAMBAM [5]Res.77437FSTDI Cockerell (Buckley)
Race No. 10Catering Allsorts9:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDEROUS CHEER [5]8411FNBTM Lithgow (Devon Meadows)
2SCHMOO [5]24221FSHJ Sharp (Lara)
3PADDY CAMBAZ [5]1328425.74(3)P Watt (Ballarat)
4OUR DANNY BOY [5]5216225.72(6)J Psaila (Little River)
5BLACK SALT [5]24517FSHK Karamatic (Lara)
6SILK CLUB [5]6115125.63(7)P Abela (Parwan)
7WHY NOT HEATHER [5]34555NBTW Gray (Wendouree)
8WHY NOT WAYNE [5]4516825.73(3)W Gray (Wendouree)
9MCAVANEY [5]Res.18652FSHS Lithgow (Devon Meadows)
10BOUND FOR VEGAS [5]Res.3851725.81(3)R Raven (Smythes Creek)
Race No. 11Latrobe Street Mega Meats10:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SKIN TO BONE [5]31142FSTDR Massina (Golden Square)
2ELLIE DUNBAR [5]64613FSHM Hynes (Drouin South)
3BARJAS [5]7F43125.62(6)P Hammerstein (Ararat)
4TAKOS PRINCESS [5]66535NBTL Cockerell (Buckley)
5FLIPPIN’ GOOD [5]1225525.96(1)S Bonaccurso (Mount Mercer)
6PEYTON PARADISE [5]2122826.23(8)S Berriman (Ballarat East)
7CHARLIE IMAGE [5]1134825.55(2)P Lambert (Melton)
8SAGE BALE (NSW)[5]2214FSHM Delbridge (Balliang)
9BANG BANG GAL [5]Res.32468NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
10DEADLY ASSET [5]Res.5361625.83(Q)(4)I Cockerell (Buckley)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments