Thursday 8th March 2012

Greyhound Box Draw For Ballarat – Thursday 8th March 2012

Race No. 1R & J Batteries01:04PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1RUNAWAY GRANT66632NBTD M Hammerstein (Ararat)
2PEARLS OF WISDOM55578NBTN A Martin (Murtoa)
3LADY SPEED WELL24833NBTS O’Brien (Ballan)
4ROCKIN ROX62NBTS F Edgar (Warrenheip)
5BUNCH OF FIVES58477NBTK J Daisley (Lismore)
6EL ARANDT6432422.69QM Zammit (Exford)
7DANCING FLAME2435FSHC J Bahen (Yuroke)
8ALL COOL KATE3444222.83QP D Hammerstein (Ararat)
9STYLISH RIKKI57284NBTJ Formosa (Heathcote)
10BIBBY’S TROUBLE684FSHM J Doherty (Lake Goldsmith)
Race No. 2Latrobe Street Mega Meats01:22PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Ballarat Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1FROM DAVINE36564NBTM A Mcguire (Raglan)
2GIDGET GRANGE65FSHE R Vigor (Anakie)
3RUSTY BEE JAY75NBTT R Sharp (Melton West)
4BRETT’S PRODIGY887FSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)
5BARKER’S RUMOR65344NBTP J Grills (Lara)
6SUPREME RED57322NBTT Pipczak (Melton South)
7ROMADEN’S DIVA85872NBTJ M Wright (Bald Hills)
8ESCAPADE JESS67878FSTDG W Hopes (Reservoir)
9WARRANTY42744FSHG W Selkrig (Devon Meadows)
10CON ARTIST34FSHC J Bahen (Yuroke)
Race No. 324/7 Labour Hire01:39PM (VICtime)
Maiden T3 event over 550 Metres at Ballarat Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1UNO KRYSTAL47455NBTA G Sacco (Wattle Flat)
2LILLIPILLI LADY72377NBTD C Carr (Bald Hills)
3KICK IT UP46276FSTDD G Blake (Bringalbert)
4SLAMIN SAM28FSTDD J Lancaster (Port Melbourne)
5BOMBASTIC SATIN33836FSTDR W Punshon (Parwan)
6ENCOUNTER BAY16343NBTJ A Murphy (Ballarat)
7VAPOUR TRAIL54822NBTP A Love (Strathfieldsaye)
8ISA SANDY87766NBTR J Tolson (Maryborough)
9SIXTEEN CANDLES56431NBTL C Slattery (Heathcote)
10WHITE KING86224NBTP Sant (Werribee)
Race No. 4Ashdrive Asphalting01:59PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WILD CONAN77476FSHN M Carthew (Newcomb)
2RED APACHE87668NBTM A Mcguire (Raglan)
3MY MISTY GALO81456FSTDP S Matthews (Buninyong)
4VOCAL WHISPER25852NBTG R Edwards (Broadford)
5SUPER SHY78676NBTB J Philippe (Kilmore)
6CLARETOWN JAY7111225.74K J Plunkett (Mickleham)
7TEN DOESCHATE4655426.17B D Bunworth (Casterton)
8CHOCTANE64476NBTG Kantzidis (Bundoora)
9NORTON COMMANDO3862425.98S Donlon (Burnbank)
10ULTIMATE BONES21777FSTDC Medcraft (Costerfield)
Race No. 5103.1 Power Fm02:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S BIANCA77456NBTG L Arvanitis (Devon Meadows)
2CASEY JONES21767FSHC Mercieca (St Albans)
3MIZZY MALDINI3843326.01S Steiner (Warneet)
4ARTETA2858625.86D R Vigor (Lara)
5SOLO SI25585NBTG R Hansen (Daisy Hill)
6SHORE SAL475F5NBTG R Laidlay (Devon Meadows)
7PURE SPACE6616426.15P J Grills (Lara)
8LORDLY41167FSHG N Wintle (Reservoir)
9EBONY VIRUS44768NBTJ Brouwer (Branxholme)
10PADDY IRISH66555NBTK J Ashton (Charlton)
Race No. 6Lion Quality Products02:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 550 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OUR PAL SAL47246NBTP J Grills (Lara)
2PAVLICH64367NBTS Gibilisco (Lockwood South)
3MAGICAL OPENING24748NBTP R Trim (Devon Meadows)
4COBRA SHOW86655NBTP J Frost (Heathcote)
5REGAL COMMAND84666NBTJ Formosa (Heathcote)
6TIGER’S REBEL5671831.83T Jacques (Heathcote)
7MISTER BOO67668NBTS Donlon (Burnbank)
8ROYAL DRILL58664FSTDG P Rigg (Girgarre)
9IGUODALA81526FSTDK W Miller (Skipton)
10STULO73587NBTK B Lingard (Kilmore)
Race No. 7Bombastic Shiraz At Stud02:58PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC GEORGE68846FSTDM J Edwards (Broadford)
2TARGET OCTANE64157NBTJ Formosa (Heathcote)
3PEDRO’S LIFE8576825.69L E Franklin (Willaura)
4BOMB STAR66532NBTR Tartaglia (Newcomb)
5COOL FACINATE77674NBTG Kantzidis (Bundoora)
6SLICK SILVIE4564125.96J Toye (Ararat)
7CHALLIS RUN63354NBTG R Laidlay (Devon Meadows)
8ARMELLE82576NBTD R Vigor (Lara)
9CRUISING PAT24437NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10ZLATAN16467NBTL C Johnson (Warrnambool)
Race No. 8Flying Horse Tabaret03:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 550 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EMMY’S GIRL87737NBTW Lambert (Sunbury)
2ABSOLUTE CHAMP74588NBTS Donlon (Burnbank)
3BALTIC TYPHOON7544831.94P A Love (Strathfieldsaye)
4NEXT CONTESTANT47875NBTS Gibilisco (Lockwood South)
5FLAME GRILLE56527FSHC J Bahen (Yuroke)
6SHARP EYES7368732.41T R Sharp (Melton West)
7ROUGH HOUSE7153131.96J Formosa (Heathcote)
8TOKEN WHIRL4662131.92J M Wright (Bald Hills)
9STULO73587NBTK B Lingard (Kilmore)
10IGUODALA81526FSTDK W Miller (Skipton)
Race No. 9Nab Ballarat03:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PATCHIE THYME5415825.79A D Blake (White Hills)
2OH SO JAZZY38738NBTR G Busch (Corio)
3CLARETOWN RUBY2518725.98P Griffen (Claretown)
4JAY KING235T126.09P Sant (Werribee)
5EXFORD EVAN1877NBTJ W Mcintyre (Exford)
6SILVER BRODIE165FSHI R Vigor (Anakie)
7BLONDE ZEPHA48165FSTDW H Elson (Seymour)
8BOOM TO ZOOM2156FSTDJ Hopper (Werribee)
9JUSTICE OMEN66448NBTG M Laurie (Talbot)
10VINTNER321826.05J H Kruisselbrink (Raglan)
Race No. 10Neverfail Springwater03:57PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WATERLOO SUNSET85372NBTB S Loft (Melton Sth)
2DONS DAUGHTER37878FSTDN M Carthew (Newcomb)
3KERB ATTACK7758TFSHT R Shovan (Yea)
4ARVO’S AFRICANO33645NBTG L Arvanitis (Devon Meadows)
5ARVO’S STEFAN8564122.68K Arvanitis (Devon Meadows)
6WHY NOT BOB45228NBTJ Formosa (Heathcote)
7FASTER THAN YOU1881322.55L C Slattery (Heathcote)
8MR BO DOUGLAS76433NBTK Quinn (Cundare)
9RING KING6771722.38P A Simone (Pirron Yallock)
10ATLAS SUPREME36815NBTB W Mcnamara (Junortoun)
Race No. 11Ballarat Gas & Plumbing04:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CALIFORNIA LOVE2758123.06J Formosa (Heathcote)
2SUPER HULK61346FSHP J Frost (Heathcote)
3TOBY STRESS8468722.64K Quinn (Cundare)
4RARE ONYX6741222.89J C Davis (Melton West)
5CLARETOWN LASS7248222.70QM J Doherty (Lake Goldsmith)
6TOW AWAY1766722.62D M Williamson (Moe)
7COME THE BOUNCE68468NBTJ Toye (Ararat)
8RUN FOR SIX76121NBTC G Fox (Port Fairy)
9PORTLEE LADY14675NBTP A Simone (Pirron Yallock)
10CHARMING BINGY54685FSTDP W Brouwer (Branxholme)
Race No. 12Goodbye Old Ballarat Track!04:34PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Ballarat Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BELLA MALDINI66856FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
2HANG ON WAIT61757NBTP J Frost (Heathcote)
3ARVO’S BEATTIE6848722.68K Arvanitis (Devon Meadows)
4GIDRA JOE37645NBTW Portelli (Rockbank)
5PEDRO’S GEM77875NBTP E Dower (Golden Square)
6CHINA BLUE3461822.57J M Torr (Eaglehawk)
7FIVEWAY ARANDT8271122.72QM Zammit (Exford)
8LIVELY MAJOR3231FSHB L Hodgson (Mooroolbark)
9SUM SUM KEATS1714722.45QD Crisafi (Officer)
10FEEL THE PAIN816FSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)