Tuesday, 28 May 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Tuesday, 28 May 2013

Race No. 1Latrobe Street Mega Meats12:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BANDSAW [5]5431222.96(7)-13/5/13R Wilson (Lal Lal)
2WINSLOW WARRIOR [5]13222.66(7)-6/5/13R Proctor (Westmere)
3JOHNNY MANG [5]72643NBTF Meyer (Maryborough)
4LARRY DIGMAN [5]88464NBTG Couldridge (Sandon)
5BIG MAC MIKADO [5]35385FSHA Marum (Cranbourne)
6MADE BY HOLLY [5]65272NBTW Punshon (Parwan)
7PHOENIX FANTASY [5]62726FSHG Lemin (Axedale)
8LIL MISS FANTASY [5]52633NBTP Smith (Sunbury)
9JEEVES [5]Res.78677NBTD Geyer (Moolap)
10PURE MAGANDA [5]Res.86567NBTP Brouwer (Branxholme)
Race No. 2Strides Function Centre12:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SIN CARA [5]43332FSHG Rigg (Girgarre)
2CARDIAC ARREST [5]73463NBTD Rowan (Warrnambool)
3DEL RIO [5]32644FSHJ Worsfold (Girgarre)
4JACK’S BRUTUS [5]476T1NBTK Ward (Mount Moriac)
5QUEEN XENA (NSW)[5]65874FSHJ Olsen (Reservoir)
6ATE OCTANE (NSW)[5]78887NBTM Mcguire (Raglan)
7GIDRA JOE [5]88683NBTI Chircop (Smythesdale)
8GO ROCKIN’ TEDDY [5]3311822.70(3)-22/4/13K Quinn (Cundare)
9BALI’S PRIDE [5]Res.2718822.60(1)-1/4/13K Breen (Lake Bolac)
10DOUBLE DESSERT (NSW)[5]Res.8625422.49(5)-20/2/12K Abela (Lockwood)
Race No. 3Cosmic Chief @ Stud12:56 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S FLASH [5]76512NBTK Ward (Mount Moriac)
2PRINCESS LACY [5]1353322.60(8)-8/10/12N Pace (Melton South)
3DASHER HATFIELD [5]5513122.75(4)-20/5/13M Hehir (Rosanna East)
4JACK’S ELLE [5]54123NBTC Van berkel (Torquay)
5GO GO GRACIE [5]2541622.51(2)-28/11/11J Chircop (Lake Gardens)
6RUSTY MAHOGANY [5]F177622.27(6)-18/7/11G Hughes (Warrenheip)
7MURRADOC WHIZ (NSW)[5]67633NBTA Harmes (Corio)
8EL HENLEY [5]1668322.51(7)-17/12/12C Stanton (Clunes)
9PINK FOX [5]Res.2148F22.54(1)-25/2/13C Kampman (Framlingham East)
10WOODLAND JACK (NSW)[5]Res.46245NBTA Harmes (Corio)
Race No. 4Follow @grv_news On Twitter1:13 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LUMEN’S OF LIGHT [5]32848FSTDP Westbrook (Corio)
2MESSY BOOTS [5]1448625.82(2)-11/2/13J Higgins (Bannockburn)
3SET THEM UP [5]41353NBTK Brooks (Bringalbert)
4NOWITZKI [5]43351FSHM Hehir (Rosanna East)
5SUNRAYSIA PHIL [5]85738FSTDL Bridges (Brown Hill)
6ATLAS SURPRISE [5]3247325.68(1)-25/2/13L Cookson (Junortoun)
7HOT OR NOT [5]63632NBTB Hughes (Naracoorte)
8MYSTIQUE AYERS [5]35522NBTP Franklin (Moyston)
9MIDNIGHT MARVEL [5]Res.31364NBTR Harrowfield (Colac)
10JOEL’S FLAME [5]Res.3351625.71(3)-18/3/13C Stanton (Clunes)
Race No. 5Lion Quality Products Led Torches1:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CAMPASPE TINA [5]34253NBTB Petty (Brookfield)
2BET BET BETTY [5]88T56FSTDP Patterson (Bet Bet)
3ARWHO [5]73652FSTDM Hehir (Rosanna East)
4HEIDI HEIDI [5]42351NBTJ Kelly (Koroit)
5PRINCE VALIANT [5]27563FSTDB Ender (St Albans)
6COSMIC JIM [5]17646FSHJ Psaila (Little River)
7ORIENTAL EMPIRE [5]26441FSTDR Clark (Toolleen)
8BORDER RAIDER (NSW)[5]13687FSHG Paull (Farraday)
9SECRET GARDEN [5]Res.56446FSTDC Mcleod (Strathkellar)
10RARE BEAR [5]Res.36655FSHB Cunningham (Wyndham Vale)
Race No. 6Topcat Video1:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO RETURN [5]56647NBTN Marum (Cranbourne West)
2MAHOGANY BOY [5]1727225.55(7)-23/2/11K Quinn (Cundare)
3TIZA DEE [5]26775FSHM Chilcott (Heathcote)
4SPECTRUM (NSW)[5]5351225.86(8)-13/5/13C Stanton (Clunes)
5BIG MICK DEE [5]85846FSHM Doherty (Lake Goldsmith)
6CHAZWICK [5]26787NBTS Taylor (Keilor East)
7CHINA ASH [5]75575NBTP Simone (Pirron Yallock)
8OUR DANNY BOY [5]5546126.00(1)-20/5/13J Psaila (Little River)
9PLANET PLUTO [5]Res.2764525.64(4)-21/12/11A Mcnamara (Mount Wallace)
10FLAMING BOB [5]Res.8288525.78(8)-27/3/13D Field (Point Cook)
Race No. 7Mega Merch2:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY BLING [5]56185FSHC Westerlo (Clyde)
2CAN OF WORMS [5]71T36FSHJ Tolson (Adelaide Lead)
3AMY SPECIAL [5]1631.90(4)-6/5/13B Jones (Lara)
4PEDRO SHIRAZ [5]5254132.02(8)-20/5/13D Farrell (Talbot)
5JUST LIKE BILLY [5]28747FSHN Burns (Rushworth)
6SALMINEO [5]41476FSHA Symons (Goornong)
7POLYGON MAYHEM (WA)[5]76771FSTDA Azzopardi (Linton)
8ELLE’S HOPE [5]75465NBTP Formosa (Lalor)
9MEYER SURG [5]Res.57618FSTDR Tolson (Maryborough)
10SLIPAWAY MAVIS [5]Res.64318NBTE Sladdin (Sebastopol)
Race No. 8Watch Grvextra On You Tube2:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JOHN’S PEDRO [5]17527FSHG Laidlay (Devon Meadows)
2SIXTEEN CANDLES [5]64738NBTL Slattery (Heathcote)
3MIGHTY TYPHOS (WA)[5]55558NBTA Meyer (Hoppers Crossing)
4YARANYACKA [5]63343FSHB Hughes (Naracoorte)
5ELITE DIGGER (QLD)[5]6F53231.29(2)-11/2/13D Gehan (Stawell)
6ZORKO [5]7536131.89(5)-20/5/13J Psaila (Little River)
7LACE OUT [5]65367FSTDJ Formosa (Heathcote)
8SUMO POWER [5]44661FSTDD Henderson (Glencoe)
9SPOT ON PEDRO [5]Res.45237FSTDJ Higgins (Bannockburn)
10CRISPY [5]Res.56586FSTDS Kando (Lancefield)
Race No. 9Bmd Constructions2:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AXELS (NSW)[5]5637821.98(2)-26/1/11J Formosa (Heathcote)
2VIKING TWO (TAS)[5]54336NBTC Stanton (Clunes)
3MODERN SILK [5]8755722.27(7)-14/1/13D Sheridan (Talbot)
4AUDATIOUS [5]6541822.30(4)-22/2/12C Stanton (Clunes)
5PERFECT MEG [5]1642422.64(1)-18/3/13A Daisley (Lismore)
6TEE MURPHY (NSW)[5]4663322.84(1)-1/3/12K Ward (Mount Moriac)
7HEY YOU MUG [5]5752122.76(1)-20/5/13J Psaila (Little River)
8CARRY ON STEVE [5]8246722.78(8)-25/3/13D Blake (Bringalbert)
9PLANET PLUTO [5]Res.2764522.32(1)-8/12/11A Mcnamara (Mount Wallace)
10CRACKING COURSER [5]Res.4334522.88(7)-19/9/11C Mcleod (Strathkellar)
Race No. 10Lion Quality Products Ladders3:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KADINA WONDER [5]67746NBTD Gehan (Stawell)
2PADDY CAMBAZ [5]43746FSTDP Watt (Ballarat)
3TECH TALK [5]32421FSTDP Kaltsis (Nagambie)
4PLENTY TO PROVE [5]27522FSHP Love (Strathfieldsaye)
5FEARSOME BOY [5]71353NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
6MIGHTY CLASSY (QLD)[5]7757525.78(6)-22/8/11M Mcguire (Raglan)
7MOLLY JAY [5]74456NBTD Jarvis (Westmeadows)
8OUR MISS RUBY [5]35318FSHJ Uglietta (Yan Yean)
9MADAS SUZIE [5]Res.21564NBTM Said (Diggers Rest)
10TI AMO ROSA [5]Res.34664FSTDD Schwarz (Dallas)
Race No. 11On Line System Repairs3:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SOHO LEGEND (QLD)[5]4647522.73(Q)(4)-25/9/11H Quick (Ballan)
2BRISSY (NSW)[5]71F41FSHP Trim (Devon Meadows)
3TINY FARMER [5]33523NBTC Kampman (Framlingham East)
4ORIENTAL OUTLAW [5]35123NBTR Clark (Toolleen)
5LIGHT TIGHTS [5]84847NBTN Marum (Cranbourne West)
6SLIPAWAY MERVYN [5]2777722.82(1)-18/3/13E Sladdin (Sebastopol)
7RAKURA [5]8664123.18(1)-13/5/13G Wintle (Reservoir)
8DYLIS BALE (NSW)[5]86253NBTM Mcguire (Raglan)
9BLACK BARGAIN (SA)[5]Res.84778NBTJ Gigliotti (Napoleons)
10DUAL EFFORT [5]Res.87775FSHH Smith (Melton West)