Wednesday, 11 June 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 11 June 2014

Race No. 1Catering Allsorts6:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT OSCAR [5]87436FSTDW Gray (Wendouree)
2PIRATE BAY [5]2175522.95(1)J Torr (Myers Flat)
3SEANNA CELESTE (NSW)[5]42221FSHK Lloyd (Anakie)
4MISS VIKING [5]13234FSHG Thorneycroft (Don Valley)
5TWOBEEYOU [5]T255322.39(3)N Tait (Wangaratta)
6KEITH’S FIASCO [5]4436122.29(5)M Delbridge (Balliang)
7TY’S LITTLE LAD [5]4772522.76(7)S Boag (Smythesdale)
8PLANETMAN (NSW)[5]5132422.52(1)C Stanton (Clunes)
9WHITE OPAL [5]Res.23263NBTJ Fothergill (Numurkah)
10KEY LARGO PRINCE (NSW)[5]Res.41635FSHP Colthup (Cranbourne)
Race No. 2Ballarat Gas & Plumbing7:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOOK HIM IN [5]1F21525.83(Q)(2)S Donlon (Burnbank)
2DEFINITION [5]25421NBTR Tartaglia (Newcomb)
3EM JO LEW [5]16216NBTJ Kirk (Pascoe Vale)
4DYNAMO’S MISS [5]16656NBTL Darby (Drysdale)
5HORSHAM MYTH (NSW)[5]25312NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
6COMPA ALLEN (NSW)[5]42127NBTM Delbridge (Balliang)
7MASTER BEAR [5]62135NBTR Cook (Munro)
8TAKOS PRINCESS [5]43238NBTL Cockerell (Buckley)
9SISCO LEGEND [5]Res.15834FSTDT Collins (Lara)
10SOUTHERN BLAZE [5]Res.34541NBTR Raven (Smythes Creek)
Race No. 3102.3 3ba Fm7:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FURIOUS FLASH [5]1114325.65(8)W Punshon (Parwan)
2POBBLEBONK [5]41667NBTL Cockerell (Buckley)
3DIBLEY (SA)[5]24642NBTT Collins (Lara)
4LYRICAL ALLEN (NSW)[5]1735326.13(1)M Delbridge (Balliang)
5LIGHTNING SAM [5]51223NBTN Gost (Little River)
6ICE CONTRACTOR [5]47511FSTDE Rinaldi (Lethbridge)
7BOURBON CLUB [5]6368125.83(2)D Fisher (Lara)
8SHE’S SMILIN’ (NSW)[5]66333NBTP Wilson (Mount Clear)
9BAUMGARTNER [5]Res.45454NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
10ZELEMAR STEEL [5]Res.6175PNBTM Mallia-magri (Avalon)
Race No. 4Ashdrive Asphalting7:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ILLICIT TWIST [5]3584431.27(3)M Cauchi (St Leonards)
2VERA ALLEN (NSW)[5]52474FSHM Delbridge (Balliang)
3GLOBAL LAD (TAS)[5]51745NBTS Bull (Snake Valley)
4FLEETING GLORY [5]15444FSHD Keanelly (Marong)
5PRINCESS MOGAMBO [5]52446NBTI Chircop (Smythesdale)
6WILSON’S DREAM (NSW)[5]23153FSHP Anderton (Devon Meadows)
7OH KAY REG (NSW)[5]T2156FSHS Dervish (Stanhope)
8SCENIC SHOT (NSW)[5]354131.35(6)M Mallia-magri (Avalon)
9KEVAUD’S GIRL [5]Res.2354531.56(7)K Daisley (Lismore)
10MADIBA MAGIC [5]Res.8767631.74(7)S Bonaccurso (Mount Mercer)
Race No. 5Grv Vbis (1-4 Wins – 1-14 Starts) Final (gobis)8:18 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Ballarat Of $6,710 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LACHLAN BEAR [4]1171125.50(4)J Barbara (Exford)
2FINAL BID [5]12312NBTJ Torr (Myers Flat)
3MORSON SENOR [4]1544125.39(1)L Morshead (Barongarook)
4DEWANA HITMAN [5]21722NBTM Dewan (Carrum Downs)
5PUNK PANTHER [4]2225125.67(3)M Mallia-magri (Avalon)
6BALLISTIC FIRE [3]1533125.50(2)M Mallia-magri (Avalon)
7AIRBOUND [5]52432NBTP Anderton (Devon Meadows)
8ONE DEE [4]1313125.61(1)S Taylor (Keilor East)
9ALMOST HUMAN [5]Res.25152NBTG Howell (Pearcedale)
10WHERE’S GIGANTOR [5]Res.38212NBTD Mccarthy (Altona)
Race No. 6Latrobe Street Mega Meats8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FAMILY INTEREST [4]8756631.65(3)R Tartaglia (Newcomb)
2FLOSSY THELLY [4]4143531.42(5)S Berriman (Ballarat East)
3STYLISH SHAZZ [5]43166NBTJ Formosa (Heathcote)
4BILLY HIGGS [5]81117FSTDD Fisher (Lara)
5PEGGIE [5]72145NBTP Anderton (Devon Meadows)
6RAPID ROY [5]43573NBTL Bridges (Brown Hill)
7COOL MOMENTO [5]87186NBTA Barbara (Ballan)
8DIRK AND ROSIE [4]1564131.47(8)A Daisley (Lismore)
9KEVAUD’S GIRL [5]Res.2354531.56(7)K Daisley (Lismore)
10MADIBA MAGIC [5]Res.8767631.74(7)S Bonaccurso (Mount Mercer)
Race No. 7Midland Irrigation8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TWIN TERRA [5]25334NBTJ Psaila (Little River)
2DEADLY BOY [5]8272126.25(Q)(1)S Mckenna (Napoleons)
3COSMIC BLACK [5]6881625.70(4)J Psaila (Little River)
4ALLEN BARRY (NSW)[5]13777NBTS Collins (Lara)
5KING OF SPIN [5]87173FSHP Lambert (Melton)
6ALL INN TROY [5]F8415NBTJ Formosa (Heathcote)
7FEARSOME WARRIOR [5]6771325.41(3)C Kiernan (Pascoe Vale)
8SWEET DIVA [5]76413NBTM Lloyd (Anakie)
9EFFIE TRINKETT [5]Res.75154NBTJ Formosa (Heathcote)
10KEVAUD’S GIRL [5]Res.2354525.92(Q)(6)K Daisley (Lismore)
Race No. 8Bmd Constructions9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA’S SPECIAL (NSW)[4]7312525.39(1)E Lloyd (Anakie)
2WOOD CUTTER STAN [4]5138425.79(3)S Berriman (Ballarat East)
3VEYRON BALE (NSW)[4]66253NBTA Dailly (Anakie)
4FERLY REIGN [4]1443125.66(3)A Azzopardi (Londonderry)
5LIVING PROOF [5]12113FSHG Rounds (Devon Meadows)
6MEPUNGA RANGER [5]26611NBTS Elsum (Camperdown)
7BOTTOM DOLLAR [4]1721525.22(1)G Rounds (Devon Meadows)
8NIKITA’S ELITE [4]4552825.62(7)I Cockerell (Buckley)
9ALLEN PARAGON (NSW)[5]Res.58475FSHS Collins (Lara)
10SOUTHWOOD DUKE [5]Res.61774NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 9Lion Quality Products9:42 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 390 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1STAGGER [4]23411NBTG Selkrig (Devon Meadows)
2MIDNIGHT SWIRL [4]4574222.31(7)M Mallia-magri (Avalon)
3UNBOUND (NSW)[4]1112122.48(2)K Chivell (Sunbury)
4DIMPLE WAY (NSW)[4]6313422.14(3)D Fisher (Lara)
5FLYING BOLT (NSW)[4]7381222.02(4)A Mooney (Amherst)
6BENEDICT GEOFF (NSW)[3]7251722.17(8)D Brown (Lara)
7MR. PIPELINE (SA)[4]1154222.04(5)J Formosa (Heathcote)
8ELITE DIVA (NSW)[3]1117522.04(2)D Brown (Lara)
Race No. 10Zagame’s Ballarat10:01 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET BUSTER [5]1328525.68(4)S Donlon (Burnbank)
2SOUTHWOOD DENIS [5]41713NBTC Stanton (Clunes)
3MY BOY [5]2421325.38(6)L Bridges (Brown Hill)
4ALLEN GRAVION (NSW)[5]25835FSHM Delbridge (Balliang)
5MIGHTY MULLET [5]6156425.69(5)J Doherty (Lake Goldsmith)
6DELI ALLEN (NSW)[5]63325NBTS Collins (Lara)
7RIVERSIDE BILLIE [5]4124125.72(1)R Gladman (Delacombe)
8KENNEL PRINCESS [5]2118126.13(Q)(8)R Punshon (Parwan)
9HIGH MISSION [5]Res.3625725.66(4)M Cauchi (St Leonards)
10BALLY SLEEK [5]Res.26464NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 11Bmd Constructions10:24 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1PIA MATER [5]2312522.46(7)J Torr (Myers Flat)
2NOTSO FUNNY (NSW)[4]5472422.30(1)H Collins (Lara)
3SPEEDY IN OZ [5]1463422.30(1)J Formosa (Heathcote)
4SHAW STREET RACE (NSW)[5]2737322.19(1)R Brewer (Camperdown)
5MR. SNACKMAN (NSW)[5]13115FSHK Lloyd (Anakie)
6UNIVERSAL SIZE (QLD)[5]11131FSHB Ennis (Lara)
7TEQUILA SUN [5]2733422.25(6)J Frewin (Anakie)
8WALKAWAY ABLAZE (NSW)[5]34126FSTDD Geall (Lara)
9EFFIE TRINKETT [5]Res.75154FSTDJ Formosa (Heathcote)
10FLIPPIN’ GOOD [5]Res.47255NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)